Po týdenní pauze Plameny čeká další zápas, odehrají druhé derby s Velkým Meziříčím

Zveřejněno 29.11.2022 | Redakce
HHK Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
20., středa 30.11.2022 18:00
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
V sobotu měly Plameny jako lichý tým skupiny volno, a tak je teď po týdnu zápasového volna čeká ve středu 30. listopadu utkání ve Velkém Meziříčí, s nímž sehrají druhé letošní vzájemné derby. Podaří se Plamenům konečně přerušit černou sérii proher a připíší si velmi důležité vítězství? Přijeďte je podpořit do nedalekého Velkého Meziříčí a pomoct jim prolomit smůlu! Start utkání je naplánován na 18:00.

Z KABINY PLAMENŮ

Poslední odehrané utkání na domácím ledě proti Znojmu Plamenům výsledkově nevyšlo, což vzhledem k soupeři není nijak překvapivé. Absolutní favorit skupiny po relativně vyrovnané první třetině, která skončila pouze jednobrankovou ztrátou domácích, převzal kontrolu nad utkáním a navyšoval skóre až na konečných 7:1 z pohledu hostujících. Přesto ale trenér žďárského celku Martin Sobotka po zápase chválil své svěřence hlavně za bojovnost. „My jsme se jim to snažili nasazením a bojovností trochu znepříjemnit. Kluky ale musím pochválit, snažili se, ten zápas neodevzdali,” hodnotil výkon Plamenů po zápase Sobotka. Plameny se tak po dlouhé sérii 11 prohraných utkání v řadě bohužel nachází na posledním místě tabulky se ziskem 13 bodů, což mají šanci v zápase proti Velkému Meziříčí alespoň trochu vylepšit - jakákoliv výhra by díky dosavadnímu shodnému zisku bodů (Velké Meziříčí je na 10. místě se stejným počtem 13 bodů) znamenala posun z posledního místa nahoru.

Do utkání s Velkým Meziříčím Plameny potřebují nastoupit aktivně a hlavně se vyvarovat chyb, které je v dosavadních prohraných zápasech srážely a kvůli kterým zbytečně Plameny ztrácely vedení. Toho si je vědom také trenér Martin Sobotka. „Trochu nás sráží takové detaily, drobné chyby, které soupeř potrestá, to je potřeba si teď ukázat, abychom se jich pak vyvarovali v zápasech, kdy budeme potřebovat udělat body,” řekl žďárský trenér v rozhovoru po utkání se Znojmem.

POSLEDNÍ ZÁPAS

18. kolo, středa 23.11.2022
SKLH Žďár nad Sázavou - Orli Znojmo 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Jícha (Kunstmüller, Bureš) – 3. Hruška (Adámek, T. Svoboda), 9. Zukal (Köver, Beránek), 33. T. Svoboda (Hruška), 38. Šťovíček (Adámek, Špaček), 44. Pigl (Kloz, Remta), 49. Sklenář (Hruška, T. Svoboda), 57. T. Svoboda (Sklenář, Jenáček). Rozhodčí: Grygera – Kalina, Štěrba. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 365. Střely na branku: 20:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma – Grauer, Lojek, Ludvík, Macek, Pleva (C), A. Svoboda, Půža – Kunstmüller, Wasserbauer, Rohlík, Jícha, Bureš (A), Klíma, Štola, Prokš (A), Vaňkovský, Čejka, Gregar.

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Velké Meziříčí v letošní sezoně prozatím figuruje na 10. příčce v tabulce a to pouze díky lepšímu skóre, jelikož má shodný počet bodů jako žďárský celek. V posledním vzájemném utkání na ledě Plamenů byli velkomeziříčští úspěšnější, když brali 2 body za výhru v prodloužení, a tak jim mají Plameny rozhodně co vracet.

Z posledních dvou utkání navíc vyšlo Velké Meziříčí bodově naprázdno, když prohrálo nejprve s Havlíčkovým Brodem a poté i s Valašským Meziříčím, byť zápas s Bobry byl relativně vyrovnaný a skončil těsně 2:1 pro domácí z Valašska, kteří vstřelili vedoucí branku v 50. minutě a dokázali těsný rozdíl do konce třetí třetiny udržet a vybojovat tři body. Velké Meziříčí tak ve středečním derby se Žďárem bude přímo bojovat o to, kdo zůstane na posledním místě tabulky.

POSLEDNÍ ZÁPAS

19. kolo, sobota 26.11.2022
HC Bobři Valašské Meziříčí - HHK Velké Meziříčí 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Bachánek (Finsterle, Andris), 50. Pokorný (Křivohlávek, Vávra) – 29. Trnka (Slabý, Doležal). Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Bartek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 236. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Juda (Slavíček) – Ambrož (C), Slabý, Sedláček, Švejda, Koželuh, Vlašín (A), Trnka – Juráň, Vedral, Strnad, Oščádal, Báňa, Burian, Hasoň, F. Střecha, Doležal, Křenek (A).

STATISTICKÉ OKÉNKO

3-2-0-12 BILANCE 3-0-4-9
30:62 SKÓRE 41:78
13 (10.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 13 (11.)
David Křenek (4+6) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Lukáš Bureš (3+10)
David Křenek
Vladimír Oščádal
Vojtěch Maštěra (všichni 4)
NEJLEPŠÍ STŘELEC Martin Lojek
Dan Kotlík
Lukáš Jícha (všichni 4)
Marcel Juráň (7) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Lukáš Bureš (10)
Tomáš Sedláček (2+5) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Martin Pleva (1+8)
Zdeněk Slavíček(2.48)
Jaroslav Juda (3.41)
Jiří Štourač (12.00)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Lukáš Vít (4.05)
Jiří Sláma (4.57)
Vojtěch Nečas (4.94)

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.

Jak můžu zápasy začít sledovat?

1) Zaregistrujete se na stránkách www.czechicehockey.tv.

2) Vyberte si typ předplatného. Máte na výběr ze dvou možností. Obě ale poskytují přístup jak k živým přenosům, tak k archivu.
Sezónní předplatné za 1990 Kč je platné 12 měsíců od okamžiku nákupu. Platnost se automaticky neobnovuje.
Měsíční předplatné je za 320 Kč/měsíc. Toto předplatné se automaticky obnovuje, ale lze jej kdykoli zrušit.

3) Sledujte vysílání a fanděte svému týmu!

Má služba i mobilní aplikaci?

Službu můžete využívat i díky mobilní aplikaci, kterou si můžete stáhnout v App Store a Google Play. Jestli se chcete přihlásit, musíte se nejprve k službě zaregistrovat na adrese www.czechicehockey.tv.