Po sérii domácích zápasů poprvé venku, Plameny jedou do Znojma

Zveřejněno 06.11.2022 | Redakce
Aptec Orli Znojmo SKLH Žďár nad Sázavou
8., pondělí 7.11.2022 18:00 Nevoga aréna
Aptec Orli Znojmo - SKLH Žďár nad Sázavou ZNO - ZNS
Netradičně v pondělí se žďárští hokejisté vydají k zápasu do Znojma, kde se bude dohrávat odložené utkání 8. kola. Jak si povedou svěřenci Martina Sobotky na ledě suveréna ligy? Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Sobotní zápas s Kopřivnicí žďárští hokejisté rozehráli dobře, opět vedli o dvě branky a předváděli bojovný hokej, nicméně další nepovedenou třetí třetinou bohužel zápas zase ztratili. I přesto ale z výkonu svěřenců Martina Sobotky byla patrná vzestupná tendence. Nyní je ale čeká obrovský favorit soutěže, který prozatím neztratil ani bod a inkasoval v 11 doposud odehraných utkáních pouze desetkrát, Znojmo. Navíc se Plameny již budou muset obejít bez zkušeného útočníka Petra Štěpánka, který odchází do francouzského Montpellier. Stejně tak v sestavě žďárských bude chybět Jakub Peslar, který odlétá na týden do Finska na reprezentační sraz ženské hokejové reprezentace. K dosavadním absencím kvůli zraněním či disciplinárnímu trestu Lukáše Jíchy tak Plameny přijdou o další dva velmi platné borce.

I přes rozsáhlé absence v kádru se Plameny v sobotu nepředvedly ve špatném světle, odehrály s Kopřivnicí vyrovnaný a těžký zápas, bohužel opět nedokázaly využít některé svoje šance, což je trápí už několik zápasů. K tomu se po zápase vyjádřil i jeden z trenérů, Vojtěch Šír: „Je to pořád dokola, na gól se strašně nadřeme a neodpustíme si chyby a soupeř jako Kopřivnice je to schopný využít a trestat. Přesně jako vteřinu dokonce druhé třetiny. Ve třetí třetině se nám zase nepovedlo z aktivity na začátku nic zužitkovat narozdíl od Kopřivnice, která využila svých přesilových her. Nicméně nasazení a chuť si myslím, že nám nechyběla. Jen to ale nestačí, musíme přidat i nějakou tu kvalitu,” okomentoval Šír výkon Plamenů.

POSLEDNÍ ZÁPAS

13. kolo, sobota 5. 11. 2022
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Štěpánek), 16. Lojek (Pleva, Štěpánek), 38. Pilný (Kotlík, Pleva) – 18. Fojtík (Gola, Pindel), 34. Sluštík (Már), 40. Pargač (Marek, Mach), 49. Suchý (Pargač, Sluštík), 57. Pargač (Suchý, Ficek), 59. Velecký. Rozhodčí: Čuňočka – Augusta, Figer. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Pleva, Peslar, Půža, Macek, Svoboda, Lojek – Wasserbauer, Štěpánek, Kotlík, Bureš, Štola, Pilný, Vaňkovský, Gregar, Grauer.

Aptec Orli Znojmo

Nováček druhé ligy a naprostý suverén letošní sezony Znojmo si prozatím připsalo 11 vítězství s plným bodovým ziskem, s úctyhodným skóre 64:10. Lehká zaváhání předvedlo Znojmo snad jedině v zápasech proti Velkému a Valašskému Meziříčí, v nichž soupeři až do konce utkání drželi jednobrankovou ztrátu a naději na vyrovnání, přesto ale znojemští v obou případech utkání zvládli a neztratili ani bod.

V posledním zápase Orli na domácím ledě vyzvali právě zmiňované Valašské Meziříčí, které houževnatě bránilo a dlouhou dobu drželo vyrovnaný stav. Pět minut před koncem třetí třetiny ale domácí v přesilové hře vstřelili gól, který nakonec byl vítězný, přestože hosté dostali na konci ještě přesilovou hru a tlačili se k vyrovnání, a tak ani v nejtěsnějším utkání sezony znojemští nedopustili zaváhání.

Orli Znojmo - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Hruška, Adámek), 37. Nižnikov (Havlát, Köver), 55. Stránský (T. Svoboda, Nižnikov) – 29. Ďurkáč (Gréč, Vavřík), 50. Martinec (Gréč). Rozhodčí: Grygera – Jurčík, Viskot. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1528. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Žajdlík – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Špaček, Köver, Havlát, Svoboda (C), Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.

STATISTICKÉ OKÉNKO

11-0-0-0 BILANCE 3-0-2-5
64:10 SKÓRE 28:45
33 (1.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 11 (9.)
Martin Šťovíček (13+8) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Lukáš Bureš (2+7)
Martin Šťovíček (13) NEJLEPŠÍ STŘELEC Martin Lojek (4)
Marek Špaček (15) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Lukáš Bureš (7)
Dominik Tejnor (4+8) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Martin Pleva (0+6)
Marek Žajdlík (0.67)
Dominik Groh (1.20)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Vojtěch Nečas (3.69)
Jiří Sláma (4.16), Lukáš Vít (5.32)

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.