Zveřejněno 19.11.2022 | Redakce, Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou AZ Havířov
17., sobota 19.11.2022 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov ZNS - HAV
Ve středečním derby s Havlíčkovým Brodem Plameny sahaly po vítězství, když ještě tři minuty před koncem základní hrací doby vedly 3:2, ale i přes zlepšený výkon nedokázaly ze zápasu urvat víc než bod za prohru v prodloužení. Svěřenci Martina Sobotky tak v sobotu na domácím ledě budou proti silnému Havířovu bojovat o přerušení černé série proher. Přijďte Plamenům pomoci zlomit smůlu a konečně zvítězit! Start utkání je naplánován na 17:30.

V Havlíčkově Brodě žďárští hokejisté nepředvedli vůbec špatný výkon, s domácím týmem hráli vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Začátek zápasu vyšel lépe právě Plamenům, kterým se podařilo velmi rychle otevřít skóre utkání a dostat se do dalších nebezpečných šancí. Havlíčkův Brod dokázal ještě v první třetině vyrovnat díky přesilové hře a hned v úvodu druhého dějství zápas otočit, Plameny ovšem díky dvěma trefám Lukáše Jíchy opět vrátily vedení na svoji stranu. Bohužel ani tentokrát se nepovedlo nadějný stav utkání udržet, Bruslaři 3 minuty před koncem třetí třetiny vyrovnali a v prodloužení využili nabídnutou přesilovou hru a připsali si tak bod navíc. „Kdybychom nebyli v té situaci, že potřebujeme každý bodík, tak bych řekl, že bod z venku je dobrý. Naše hra nebyla špatná, hluchou pasáž jsme měli akorát posledních pět minut druhé třetiny. Jinak jsme ale byli vyrovnaným soupeřem. Pak nás srazil gól tři minuty před koncem. Lepí se na nás trochu i smůla. Pak jsme se nechali vyloučit v prodloužení a ztratili jsme druhý bod. Těžko se to hodnotí, je to pořád dokola, zápasy ztrácíme v posledních minutách,” komentoval středeční utkání trenér žďárského celku Martin Sobotka. Plameny se středeční prohrou dostaly na poslední místo tabulky a čeká je tak hodně práce, aby se odrazily směrem nahoru a zabojovaly ještě o postupové příčky do play-off.

Dvěma trefami se v utkání blýskl útočník Lukáš Jícha, který se vrátil do sestavy Plamenů po šestizápasové pauze kvůli disciplinárnímu trestu a který předvedl v derby s Havlíčkovým Brodem velmi solidní výkon, a tak byl právě on pozván k hodnocení utkání i své hry. „Měl jsem dlouhou pauzu, na jednu stranu nebylo vůbec jednoduché se dostat zase do tempa, na druhou stranu jsem byl víc odpočatý a měl jsem chuť hrát. Musím říct, že mi hodně pomohli spoluhráči Bury (Lukáš Bureš, pozn. redakce) s Kotlem (Dan Kotlík, pozn. redakce), u obou gólů to tam parádně vybojovali a prakticky mi to naservírovali před bránu. Já se konečně trefil, i když trochu i se štěstím. Ale během zápasu jsem se cítil líp a líp, hrálo se mi dobře,” hodnotil svůj výkon šikovný útočník. „Myslím si, že výkon nebyl špatný od nás všech, byli jsme Brodu vyrovnaným soupeřem, bojovali jsme. Bohužel v téhle situaci je pro nás bod málo, takže nemůžeme být spokojeni. Na Havířov se musíme připravit ještě lépe, bude to zase neskutečně těžký zápas, ale my se musíme soustředit na náš výkon a konečně urvat tři body,” dodal Jícha.

POSLEDNÍ ZÁPAS

16. kolo, středa 16. 11. 2022
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín 4:5sn (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kuchta (Voříšek, Čermák), 21. Tecl (Kuchta, Mlynář), 57. Voříšek (Čermák), 62. Moučka (Čermák, Dušek) – 3. Kotlík (Svoboda, Bureš), 35. Jícha (Kotlík), 51. Jícha (Pleva, Bureš). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Střely na branku: 29:29 (9:8, 8:9, 11:12 – 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3p.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Pleva (C), Svoboda, Macek, Ludvík, Peslar, Půža – Jícha, J. Grauer, Gregar, Kotlík, Wasserbauer, Čejka, Prokš (A), Štola, Kunstmüller, Vaňkovský, Bureš (A), Pilný.

AZ Havířov

Havířov se letošní sezonu relativně trápí v domácích zápasech, v nichž dokázal zvítězit pouze dvakrát, naopak v zápasech na ledě soupeřů se mu daří o poznání lépe. Aktuálně se Havíři nachází na čtvrtém místě tabulky za Znojmem, Kopřivnicí a Vyškovem, přesto ale od letošní sezony patrně očekávali více vzhledem k tomu, že ještě loňskou sezonu nastupovali v Chance lize.

V posledním zápase v sobotu 12. listopadu Havířov vybojoval teprve druhé domácí vítězství, když porazil relativně hladce Velké Meziříčí 5:0. “Velmez” ale přitom ještě za stavu 1:0 pro domácí měl obrovskou šanci vyrovnat stav utkání díky dvojnásobné přesilové hře, která byla asi zlomovým bodem zápasu. Domácímu celku se podařilo přesilovku soupeře ubránit, přičemž následně vstřelili druhou branku a ve třetí třetině již pouze navyšovali stav a kontrolovali hru. Ve středu měl Havířov díky lichému počtu týmů ve skupině volno, a tak se představí až tuto sobotu na Bouchalkách proti Plamenům, které nutně potřebují prolomit nelichotivou sérii a konečně zapsat velmi důležité vítězství, což ale proti silnému Havířovu nebudou mít jednoduché.

15. kolo, sobota 12. 11. 2022
AZ Havířov - HHK Velké Meziříčí 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Apolenář (Zdeněk, Haas), 39. Pawliczek (Mrowiec, Antoníček), 50. Apolenář (Haas), 55. Pawliczek (Homola, Apolenář), 59. Kovalski (Tvrdý). Rozhodčí: Šico – Vengřín, Peluha. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 704. Průběh utkání: 5:0.

Štipčák – Dudáš (C), Havlík, Pěnčík, Kuboš, Homola, Mrowiec, Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil, Apolenář, Zdeněk (A), Haas, Pawliczek, Ćmiel, Antoníček, Tvrdý, Kofroň, Kovalski.