Plameny zahájí sérii tří venkovních zápasů v Krnově duelem proti Opavě

Zveřejněno 08.12.2023 | Anna Daňsová
HC Slezan Opava SKLH Žďár nad Sázavou
22., sobota 9.12.2023 17:00
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Středeční zápas žďárskému celku vůbec nevyšel, což je nyní potřeba hodit za hlavu a pokusit se poprat o další důležité body do tabulky. První ze série tří zápasů na ledě soupeře před Vánoci sehrají Plameny v Krnově, který je dočasným azylem opavského Slezanu. Zápas začíná v 17:00 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím Czechicehockey.tv!

Z KABINY PLAMENŮ

Plameny ve středu hostily Baník Hodonín, proti němuž nevstoupily do zápasu špatně a odehrály relativně vyrovnanou první třetinu, v níž se první prosadili hosté. Plameny v 15. minutě vyrovnaly zásluhou Lukáše Jíchy, o dvě minuty později ale hostům vrátil vedení Krejčí. Ve druhé třetině se podruhé trefil Lukáš Jícha, Plameny ale nemohly slavit dlouho, protože gól nakonec rozhodčí neuznali. Vyrovnání se sice domácí ještě dočkali, ale potom se rozstříleli hosté, jimž vyšlo téměř vše, na co sáhli, a vypracovali si vedení už 2:6. Plameny pak pokaždé dokázaly jen snížit, a tak se konečný výsledek zastavil až na nelichotivých 4:9. „Dneska rozhodla druhá třetina. První třetina byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách, bohužel my nestřílíme, přehráváme to z těch slotů. Pak se to prostě semlelo, napadaly nám tam góly a už to bylo těžké s tím něco dělat. Hodonín dnes hrál dobře a bohužel na co sáhli, to jim tam spadlo,” hodnotil středeční zápas lodivod žďárského mužstva Milan Řehoř.

Po středeční prohře patří Plamenům 6. místo v tabulce dva body za pátou Opavou, s níž budou hrát sobotní utkání. Nejproduktivnější hráči Plamenů jsou nadále Dominik Dušek s 43 body (20+23), což ho řadí na třetí místo produktivity druhé ligy, a Jiří Půhoný s 39 body (16+23), který je v tabulce produktivity druhé ligy hned za Duškem čtvrtý.

Sobotní duel sehrají Plameny s Opavou, s níž v prvním vzájemném střetnutí sehrály velmi vyrovnaný zápas. Hosté na Bouchalkách otevřeli skóre po 27 vteřinách, Plamenům se podařilo otočit na 2:1, Slezan si ale vedení vzal zpátky a vypracoval si dokonce vedení už 2:4, Plameny ale zaslouženě vyrovnaly na konci třetí třetiny na 4:4 a poslaly duel do prodloužení, které bylo po průběhu naprosto zasloužené. Gól v něm nepadl a v samostatných nájezdech byli šťastnější opavští, kteří si odvezli bod navíc.

POSLEDNÍ ZÁPAS

21. kolo, středa 6. prosince 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín 4:9 (1:2, 2:5, 1:2)
Branky a nahrávky:15. Jícha, 26. Wasserbauer (Kukla, Půhoný), 38. Půhoný (Dušek), 58. Kukla (Půhoný, Dušek) - 11. Laciga (Weintritt, Talafa), 17. Krejčí (Rauš, Riedl), 29. Mach (Novák, Švejda), 31. Weintritt (Sedláček, Štědrý), 34. Weintritt (Laciga, Sedláček), 36. Talafa (Novák, Bachánek), 39. Luža (Karafiát, Dobiáš), 45. Novák (Riedl, Bachánek), 47. Novák (Mach, Bachánek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka - Rudolf Tichý, Dominik Viskot. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:9, 4:9.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (34. Vít) - Kukla, Kulhánek, Adam, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer (A), Dušek, Chlubna, Polodna, Rohlík, Půhoný (A), Ludvík T., Gregar, Štola, Čejka.

HC SLEZAN OPAVA

Opava letošní sezonu nemá rozehranou špatně, nachází se na 5. místě v tabulce se ziskem 33 bodů. Z posledních 4 odehraných zápasů vyšla třikrát vítězně, postupně porazila Šumperk (4:1), Hodonín (4:1) a Valašské Meziříčí (2:1), podlehla pouze v posledním odehraném kole Havířovu velmi těsně 3:4.

Právě 21. kolo Opava sehrála v Krnově, svém dočasném působišti, proti lídrovi tabulky skupiny východ - Havířovu. Opavští nezačali vůbec špatně a ve velmi rychlém úvodu utkání po ubráněném oslabení využili svoji šanci a dostali se do vedení 1:0, které vydrželo do konce první třetiny. Hned na začátku druhé části navíc Slezan navýšil vedení na 2:0, paradoxně to ale nastartovalo hostující celek, který od té doby začal dominovat hře, ještě do konce druhé třetiny snížil na 2:1 a třetí třetinu naprosto ovládl a třemi góly otočil skóre na 2:4. Domácí pak sice ještě dokázali vstřelit kontaktní branku, Havířov si ale své vedení už pohlídal a zaslouženě připsal všechny tři body.

Zápas s Havířovem komentoval také trenér Opavy Pavel Zdráhal: „Dali jsme gól na 2:0 a to nás vlastně zlomilo. Z vlastní zkušenosti vím, že se v takové situaci člověk toho zápasu lekne, najednou cítí, že může vyhrát. Začali jsme ztrácet sílu, přitom jsme ale v posledních deseti minutách soupeře zatlačili a při troše štěstí jsme mohli sahat po bodech. Od poloviny zápasu jsme byli pod velkým tlakem, nestíhali jsme ve vlastní třetině. Před třetí třetinou jsme věděli, že musíme hrát krátce a jednoduše, stejně nás ale soupeř přebruslil a dal tři branky,” hodnotil Zdráhal utkání pro klubový web. Výkon svých svěřenců přesto ocenil: „Vedli jsme 2:0, věděli jsme, že to ještě bude velice těžké, ale v tu chvíli jsem věřil, že alespoň něco uhrajeme. Z tohoto pohledu ta porážka hodně mrzí. Musíme však být soudní, uznat kvalitu soupeře a zároveň poděkovat klukům, že zápas odmakali. Nemám jim co vyčíst. Hlavu musíme mít nahoře, v sobotu se Žďárem musíme pokračovat přesně tak, jak jsme dnes končili.”

V čele kanadského bodování Slezanu je zkušený forvard Tomáš Rousek s 19 body (5+14), daří se také Kryštofu Stuchlíkovi s 18 body (9+9) a nezaostává ani šikovný mladý útočník Marek Brada, který si připsal 16 bodů (10+6) a je zároveň nejlepším střelcem Opavy. Také v brankovišti mají opavští dobrou oporu, mladý dvacetiletý brankář Marek Slíž si po 20 odchytaných zápasech drží solidní průměr 2,88 gólu na zápas, přitom je druhým nejvytěžovanějším brankářem východní skupiny.

HC Slezan Opava - AZ Havířov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Vašenka (Vojtovič), 24. Káňa (Stuchlík, Rousek), 58. Brada (Štěpánek, Rousek) – 34. Spratek (Klimša, Bednář), 43. Ćmiel (Apolenář), 45. Apolenář (Valenta), 54. Franek (Ševčík). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Vengřin. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Backa, Ervasti, Štěpánek, Ludvík, Thiel, Lehotský – Káňa, Stuchlík (A), Rousek (A), Hradil, Brada, Hendrych, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Krupa, Štindl, Häring, Kotásek.