Plameny ve vánočním kole přivítají Bobry z Valašského Meziříčí

Zveřejněno 26.12.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC Bobři Valašské Meziříčí
25., středa 27.12.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí ZNS - VAL
Ve vánočním 25. kole přivítají Plameny na Bouchalkách Bobry z Valašského Meziříčí, kteří oba dva předchozí vzájemné duely dokázali vyhrát. Podaří se Plamenům odveta konečně vítězně? Přijďte je podpořit a pomoct jim zakončit rok 2023 vítězstvím! Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Poslední předvánoční kolo Plamenům ani trochu nevyšlo, ve Vyškově velmi rychle prohrávaly, domácí tým byl aktivnější a vypracoval si v první třetině vedení 4:1, které pak nadále navyšoval. Přestože se Plamenům třemi góly ve třetí části povedlo snížit vysoký rozdíl, Vyškov jim i tak oplatil vysokou porážku z Bouchalek a zvítězil 10:5. „Na tréninku problém není a tréninky mají tempo. Bohužel to nejsme schopni poslední dobou přenést do zápasu, nehrajeme jako tým a soupeře pouštíme strašně lehce do šancí. Jsme hodní, nedůrazní,” hodnotí upřímně výkony z posledních několika kol kapitán Plamenů Martin Pleva.

Plameny se drží na 6. místě v tabulce za pátou Opavou a čtvrtým Novým Jičínem, na které ztrácí 4 body. Střed tabulky je ale velmi natěsnaný, pouze o bod méně než Žďár mají sedmý Havlíčkův Brod a osmá Kopřivnice. Před utkáním s Bobry přišel na zkoušku do týmu brankář Martin Sejpal, ten ale polyká první tréninkové dávky po zranění a prozatím tak do zápasu nezasáhne. Nejproduktivnější duo Plamenů je odskočené od zbytku týmu - Dominik Dušek má na kontě 49 bodů (21+28), Jiří Půhoný pak 47 (20+27).

Ve středu Plameny sehrají třetí vzájemný duel s Bobry z Valašského Meziříčí. Proti nim se jim letos zatím nedaří, v prvním zápase sezony jsme prohráli na Bouchalkách v těsném a vyrovnaném utkání v prodloužení 2:3, druhý vzájemný zápas ovládli Bobři zejména díky neskutečné první třetině, v níž využili vše, k čemu se dostali, a skóre po 20 minutách bylo 6:0 pro domácí. Plamenům se podařilo hru vyrovnat a snížit, na víc to ale nestačilo, a tak si Bobři připsali výhru i v druhém vzájemném zápase.

POSLEDNÍ ZÁPAS

24. kolo, středa 20. prosince 2023
Hokej Vyškov - SKLH Žďár nad Sázavou 10:5 (4:1. 5:1, 1:3)
Branky a nahrávky:5. Vašíček (Hefka, Žižka), 7. Lehečka (Žižka, Komínek), 11. Krejčiřík (Komínek, Mikulík), 18. Sebera (Žižka, Hefka), 21. Komínek (Mikulík, Štefka), 26. Studený (Janeček, Lekeš), 30. Studený (Žižka), 36. Komínek, 36. Hohl (Hefka, Mikulík), 53. Krejčiřík (Lehečka) - 19. Půhoný (Kukla, Pleva), 40. Kadleček (Gregar, Ludvík J.), 47. Ludvík T. (Kadleček), 49. Půža (Pleva, Jícha), 55. Kulhánek (Půhoný). Rozhodčí: Michael Kohoutek - Pavel Mikšík, Tomáš Kučera. Vyloučení: 10:11 a navíc Sebera (VYS) 5+OK napadení, Maštera (ZNS) 10 min osobní trest nesportovní chování. Využití: 4:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 125. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1, 9:4, 10:4, 10:5.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (30. Vít) - Kukla, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Maštera, Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Půhoný (A), Ludvík T., Gregar, Štola, Polodna.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Bobři letos zatím nezažívají povedenou sezonu. Z posledních 8 odehraných zápasů dokázali zvítězit pouze jednou s Hodonínem, jednou si připsali bod za prohru v prodloužení proti Velkému Meziříčí. V tabulce je to tak řadí na poslední místo se ztrátou 4 bodů na předposlední Horácký hokejový klub. Začátkem prosince k A-týmu přišli dva noví trenéři, Lubomír Štach a Zbyněk Mařák, jenž má zkušenosti z nejvyšší české soutěže jako hráč i trenér. Na situaci vedení klubu reagovalo také příchodem obránce Jakuba Adámka z prvoligového Přerova, který má formou střídavých startů vyztužit obranu Bobrů.

V posledním odehraném kole Bobři přivítali Kopřivnici, s níž sehráli velmi těžký a vypjatý zápas, ve kterém úřadoval brankář hostujícího celku Kubáň. Ten nedovolil domácím Valachům ani gól, a tak Kopřivnice nakonec zaslouženě zvítězila 4:0 a odvezla si všechny body. Díky tomu tak Bobři letošní rok zakončí v každém případě na posledním místě v tabulce. „Nevím, co zase říct, to se pořád opakuje. Obstojná první třetina, pak byla Kopřivnice taková agresivnější a živější. My klasicky zase z šancí, co máme, nedáme góly. Pak nám soupeř odskočí a už je tam křeč. Na klukách je vidět ohromná křeč, ale pracují každý trénink, nebalíme to. Máme před sebou ještě hodně zápasů, uvidíme. Ti kluci chtějí, nikdo na to nekašle, ale těch proher je moc, kupí se to a mají to v hlavách. Ale určitě budeme makat až do posledního kola,“ řekl k situaci svého týmu trenér Bobrů Lukáš Plšek pro klubový web.

Lídrem kanadského bodování Bobrů je Lukáš Finsterle, který doposud zapsal 14 bodů (5+9). U Bobrů je produktivita rozložena mezi více hráčů, kteří jsou na tom bodově podobně, David Kozubík si připsal 12 bodů, po 11 bodech mají Tomáš Andris a Michal Romančík, po 10 bodech Daniel Stodůlka a Tomáš Vávra. Nejtrestanějším hráčem Bobrů je se 39 trestnými minutami Michael Foltýn.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ISMM Kopřivnice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. O. Sluštík (Raška), 27. Velecký (J. Mach, Marek), 46. Pargáč (Raška, Pindel), 50. Pindel (Raška, Pargáč). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vojtášek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 253. Průběh utkání: 0:4.

Ševců (Slovák) – Holomek (C), Sviták, Baroš, Liss, Holiš, Velikovský, Kočí – Vavřík (A), Vávra, Kozubík, Finsterle (A), Romančík, Lukačka, Kuchařík, Martiník, Stodůlka, Kývala, Melenovský.