Zveřejněno 10.10.2023 | Anna Daňsová
VSK Technika Brno SKLH Žďár nad Sázavou
6., středa 11.10.2023 18:30
VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou TEC - ZNS
Po solidním výkonu v sobotním utkání na ledě Havířova Plameny ve středu zavítají opět na led soupeře, tentokrát nováčka druhé ligy, Techniky Brno. Podaří se svěřencům Milana Řehoře přivézt z Brna body? Utkání začíná v 18:30 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím Czechicehockey.tv!

Sobotní duel s lídrem tabulky Plamenům sice výsledkově nevyšel, nicméně proti Havířovu předvedly velmi dobrý výkon, který podpořil skvěle chytající golman Štěpán Maleček, který si v dresu se Ž na prsou odbyl svoji premiéru. Tentokrát navíc Plameny konečně zvládly dobře i první třetinu, která jim v dosavadních zápasech příliš nevycházela. S výkonem byli spokojeni také trenéři, což potvrdil v pozápasovém rozhovoru Jiří Plachý: „Dnes jsme od začátku hráli dobře, minimálně první a druhá třetina byly z naší strany parádně odehrané, hráli jsme to, co jsme chtěli, hráli jsme jednoduše, dobře jsme bránili, čekali jsme na chyby soupeře a vše jsme dodržovali,” řekl v pozápasovém rozhovoru asistent trenéra žďárského mužstva.

Plameny se aktuálně nacházejí na sedmém místě v tabulce se ziskem 7 bodů, právě jejich středeční soupeř je těsně za nimi na osmé příčce. V letošním roce už se tyto dva celky setkaly, a to v přípravném zápase na Bouchalkách, kde v divokém utkání nakonec byly úspěšnější Plameny, které díky tomu zapsaly jedinou výhru v přípravě, a to poměrem 7:6.

POSLEDNÍ ZÁPAS

5. kolo, sobota 7. října 2023
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Pawliczek (Ćmiel), 30. Klimša (Havlík, Křivohlávek), 32. Franek (Ševčík, Havlík), 40. Klimša (Ševčík, Havlík), 45. Franek (Kunc, Křivohlávek), 48. Křivohlávek (Spratek, Klimša) - 5. Maštera (Dušek, Kukla), 19. Kadleček (Čejka, Grauer), 31. Jícha (Polodna). Rozhodčí: Filip Čech - Martin Konvička, Filip Návrat. Vyloučení: 9:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 824. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Vít) - Adam, Kukla, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Paleček, Dušek, Chlubna, Čejka, Ludvík T., Maštera, Gregar, Polodna.

TECHNIKA HOCKEY BRNO

Soupeřem Plamenů v šestém kole bude nováček ligy, Technika Brno, která aktuální sezonu nezačala vůbec špatně, když v prvním ligovém utkání porazila Valašské Meziříčí 6:4. První domácí zápas Technice nevyšel, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, že jejím soupeřem byl prozatím naprosto suverénní Havířov, který si odvezl z Brna vysoké vítězství 11:1. Další vítězství zapsala Technika opět na ledě soupeře, v Hodoníně dokázali udržet čisté konto a vyhrát 4:0. Poslední utkání odehráli brněnští hokejisté v Novém Jičíně, který s přehledem zvítězil 6:1. První třetinu byli domácí Ďáblové jasně lepším celkem a zaslouženě ji vyhráli 3:0. Ve druhé části se sice hra vyrovnala, ale domácí dokázali odskočit do vedení 5:0, které už Technika pouze snižovala gólem Račického na 5:1. Ve třetí třetině pak domácí přidali ještě jednu branku a v poklidu si došli pro tříbodové vítězství. S výkonem nebyl spokojený ani trenér Techniky, Jiří Rech: „Utkání se mi hodnotí špatně, protože si odsud nevezeme žádné body, pro které jsme sem přijeli. Body jsme si zřejmě ani nezasloužili. V první třetině jsme si mysleli, že se domácí porazí sami. Nebyla tam bojovnost a nasazení. S hokejem to mělo společného jen to, že jsme měli puk, hokejky a brusle,“ řekl Rech v rozhovoru pro klubový web po utkání s Novým Jičínem.

Technika Brno se aktuálně nachází v tabulce na osmém místě hned za Plameny, na které ztrácí jediný bod. Ve středu Plameny podle dosavadních výsledků Techniky nečeká rozhodně snadné utkání. A jak jej vidí jediný střelec Techniky z 5. kola, Tomáš Račický? “Myslím si, že by to mohl být vyrovnaný zápas, v němž se budeme rvát o každý metr ledu. Určitě bychom chtěli napravit dojem před našimi fanoušky po tom zápase proti Havířovu, takže náš cíl je vyhrát, ale víme, že to nebude proti Žďáru vůbec jednoduché.”

HK Nový Jičín - Technika Hockey Brno 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Flok (Gebauer), 6. Zdeněk (Konečný), 13. Zdeněk (Konečný), 26. Konečný (Květoň, Báchor), 36. Flok (J. Holáň), 56. Květoň (Zdeněk) – 40. Račický (Vyroubal, Harmim). Rozhodčí: Kapitanov – Klimek, Smetková. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 458. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Nešpůrek (Šembera) – Vašíček, Fornál, Lašák, Dufek, Holík, Úlehla, Kubica – Masař, Kaukič, Benýšek, Tomaník, Pospíšil, T. Pigl, M. Pigl, Picka, Vyroubal, Harmim, Račický.