Plameny v sobotu přivítají lídra soutěže Havířov!

Zveřejněno 17.11.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou AZ Havířov
16., sobota 18.11.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov ZNS - HAV
Ani druhé venkovní utkání pro Plameny nedopadlo dobře, když ve středu v derby podlehly Havlíčkovu Brodu, nyní se Plameny vrací na domácí led. V sobotu je na Bouchalkách čeká velmi těžký duel, protože přivítají lídra tabulky Havířov. Úvodní buly je naplánováno na 17:30!

Druhé derby proti Havlíčkovu Brodu opět vyznělo lépe pro domácí tým, tentokrát zůstaly všechny tři body v Kotlině. Plameny měly opět špatný začátek, když hned po 10 sekundách hry inkasovaly první branku, což nastartovalo domácí tým, který byl v první části aktivnější a vytvořil si další šance. I díky skvělému výkonu Štěpána Malečka v brance byli žďárští hokejisté stále ve hře, bohužel zejména ve třetí třetině promarnili několik gólových šancí, a tak si výsledek nakonec domácí dokázali pohlídat. Jinak ale trenéři výkon nehodnotili špatně: „Dnes škoda nevyužitých šancí, ve druhé a hlavně ve třetí třetině jsme tam měli dost gólovek, některé šance byly vyloženě do prázdné brány, přesto to golman domácích zázračně vytáhl. Škoda, kdybychom dali kontaktní gól, možná by se ten zápas trochu zlomil a mohlo to být ještě jiné, ale výkon týmu hodnotím pozitivně,” řekl po utkání asistent trenéra Jiří Plachý.

Druhá porážka v řadě posunula Plameny na čtvrté místo v tabulce, ale s 26 body jsou pouze o bod za druhým a třetím místem, navíc od druhého do sedmého místa je tabulka neskutečně našlapaná, rozdíl činí pouhé 3 body. To náš sobotní soupeř je zatím suverénně na první pozici se ziskem 40 bodů, porazit jej zatím dokázal pouze Havlíčkův Brod v prodloužení a Hodonín. V posledním vzájemném utkání, které se hrálo v Havířově, Plameny předvedly zejména v prvních dvou třetinách skvělý, zodpovědný výkon, třikrát v zápase vedly a domácího favorita hodně potrápily, přesto nakonec všechny body bral AZet. Podaří se našim hokejistům navázat na dobrý výkon proti Havířovu i doma a opět favorita potrápit, nebo jej dokonce obrat o body?

POSLEDNÍ ZÁPAS

15. kolo, středa 15. listopadu 2023
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Tecl (Čermák, Křehlík), 26. Křehlík (Valášek, Čermák), 30. Voříšek (Bureš, Vacík) - 27. Půhoný (Dušek, Štola). Rozhodčí: Jan Grygera - Rudolf Tichý, Jakub Kučera. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 774. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Kulhánek, Kukla, Adam, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer, Dušek, Polodna, Rohlík, Čejka, Ludvík T., Maštera, Štola, Půhoný.

AZ HAVÍŘOV

Sobotním soupeřem Plamenů bude AZ Havířov, který si v této sezoně zatím počíná velmi suverénně. Z 15 odehraných zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho jednou až v prodloužení. Navíc na domácím ledě je zatím Havířov neporažen. Celkově Havířov získal zatím 40 bodů s fantastickým skóre 100:32. Týmové produktivitě vládne Tomáš Franek, jehož žďárští fanoušci mohou znát také z krátkého působení v klubu na Vysočině, kde působil v sezoně 2018-19. Franek je se 38 body (18+20) nejproduktivnějším hráčem východní konference a také zároveň s 18 góly vévodí tabulce střelců. Pozadu nezůstává ani David Klimša, jenž doposud zapsal 36 bodů (12+24) a v tabulce produktivity soutěže je hned za Frankem. Havířovský brankář David Sachr navíc vévodí tabulkám brankářů s průměrem 2,05 gólu na zápas. Sachr je ale aktuálně zařazen na seznam zraněných hráčů se zraněním ve spodní části těla. Mimo hru jsou zatím také Jiří Tvrdý, který má problémy s ramenem, a Dominik Pawliczek.

V 15. kole odehrál AZet na domácím ledě utkání proti Novému Jičínu. V tom se již v 7. minutě prosadil nejlepší střelec domácích Tomáš Franek, Ďáblové ale průběh zápasu otočili a po druhé třetině tak šli do kabin s vedením 2:1. Havířov ale hned na začátku třetí třetiny využil přesilovou hru a srovnal na 2:2. O pár minut později dostali domácí opět možnost přesilové hry a i tentokrát byli úspěšní, a tak otočili skóre zpět na svoji stranu. Vítězství pak potvrdili využitou dvojnásobnou přesilovou hrou v 50. minutě, Nový Jičín už v závěrečném tlaku nedokázal vstřelit ani kontaktní branku a Havířov tak uhájil domácí led.

„Zápas byl hodně těžký, Jičín přijel v plné sestavě a má velmi kvalitní tým. Ale za mě po taktické stránce, po stránce bojovnosti hráčů, se mi tento zápas zatím líbil asi nejvíc ze všech, co jsme doposud hráli. Dvě třetiny jsme měli, troufnu si říct, jasnou převahu, bohužel Nový Jičín hrál velmi dobře kolem svojí brány a my jsme nebyli schopní to tam dotlačit, navíc i brankář jim zachytal dobře, o to radši jsme, že to nakonec vyšlo. Hlavním faktorem určitě byly využité přesilové hry. Připravovali jsme se také na přesilovky soupeře, mají velmi zkušené hráče a už v prvním zápase u nich byli na přesilovkách velmi nebezpeční. Až na ten jeden gól jsme myslím i oslabení odehráli velmi dobře,” řekl v rozhovoru pro klub trenér AZetu Jiří Raszka.

AZ Havířov - HK Nový Jičín 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Franek (Valenta, Bednář), 44. Klimša (Bednář, Franek), 48. Bednář (Klimša, Franek), 50. Klimša (Bednář, Kratochvil) – 16. Zdeněk (Olesz), 40. Flok (Zdeněk, Konečný). Rozhodčí: Šico – Bartek, Smetková. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1078. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Šindelka – Havlík, Valenta, Ševčík, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša, Křivohlávek, Kratochvil, Franek, Spratek, Bednář, Mrva, Ćmiel, Apolenář, Haas, Pavlík, Middleton.