Zveřejněno 01.12.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC ISMM Kopřivnice
20., sobota 2.12.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice ZNS - KOP
Ani okresní derby s Velkým Meziříčím nepřineslo Plamenům body do tabulky. O ty tak musí zkusit zabojovat v sobotu, kdy je čeká domácí zápas proti Kopřivnici. Přijďte vytvořit skvělou atmosféru, pomoci Plamenům prolomit krizi a dostat se zpět na vítěznou vlnu! Začátek je naplánován na 17:30.

Z KABINY PLAMENŮ

Ani ve Velkém Meziříčí Plameny nedokázaly uspět a prolomit tak špatné období, v němž se aktuálně nachází. Přestože domácí vedli díky gólu ve vlastním oslabení, Plamenům se podařilo srovnat na 1:1 a do kabin po první třetině jít za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině ale uděřili znovu domácí, kteří třemi góly odskočili do vedení 4:1. Plamenům se pak sice podařilo snížit na 4:2, Velké Meziříčí ale velmi rychle zareagovalo a odskočilo zpět do tříbrankového vedení, které nakonec ještě navýšilo na konečných 6:2. Plameny tak opět inkasovaly 6 branek a odjely domů bez bodu.

Prohra s Velkým Meziříčím byla už pátou porážkou v 6 posledních odehraných zápasech, což je velmi špatná bilance. Náš tým se tak nachází na 6. místě v tabulce, zvětšují se už ale rozdíly mezi týmy v tabulce - druhý Vyškov už na nás má aktuálně náskok 6 bodů. Lídrem kanadského bodování týmu je stále Dominik Dušek, který je se 37 body (17+20) zároveň třetím nejproduktivnějším hráčem celé 2. ligy a se 17 góly druhý nejlepší střelec východní skupiny (3. celkově). Hned za ním se drží Jiří Půhoný, který se posunul na 4. místo produktivity východní skupiny se 33 body (14+19).

S naším sobotním soupeřem, kterým bude Kopřivnice, jsme v prvním vzájemném utkání odehráli vyrovnaný duel, v němž jsme dvakrát vedli, přesto ale domácí Kopřivnice pokaždé dokázala otočit skóre a díky využité přesilové hře v 57. minutě zápasu nakonec zvítězit poměrem 5:4. Nyní mají Plameny možnost vrátit Kopřivnici porážku z 9. kola.

POSLEDNÍ ZÁPAS

19. kolo, středa 29. listopadu 2023
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky:11. Juda M. (Strnad), 21. Doležal (Juda M., Slabý), 34. Handl (Juráň, Křenek), 36. Handl, 51. Kotrba (Trnka, Vedral), 57. Doležal (Strnad, Svoboda) - 16. Wasserbauer (Dušek, Půhoný), 47. Dušek (Jícha, Půhoný). Rozhodčí: Viktor Schenel - Rudolf Tichý, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 546. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) - Adam, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Štola, Maštera, Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Polodna, Rohlík, Půhoný (A), Ludvík T.

HC ISMM KOPŘIVNICE

Kopřivnice sezonu nezačala příliš dobře, postupně se nyní propracovává ze spodních pater tabulky a aktuálně se nachází na 8. místě se ziskem 23 bodů. Poslední dva zápasy Kopřivnice dokázala vyhrát, zatímco předtím měla sérii 4 porážek v řadě, když postupně podlehla Velkému Meziříčí (3:4), Opavě (3:4p), Hodonínu (4:5) a Novému Jičínu (3:4p). I v předchozích kolech Kopřivnice hodně zápasů hraje velmi vyrovnaně a hodně výsledků je nejtěsnějších možných, o jednu branku. Kopřivnici nyní čeká dvojzápas na Vysočině, když v pátek 1. prosince předehrává 25. kolo ve Velkém Meziříčí a v sobotu odehraje druhé utkání ve dvou dnech s Plameny.

V posledním odehraném utkání 19. kola přivítala Kopřivnice na domácím ledě lídra soutěže Havířov, s nímž skóre otevřel hned v 1. minutě první třetiny navrátilec do sestavy a aktuálně čerstvý mistr světa v hokejbale 4 na 4, Filip Indrst. Domácí navíc v první části přidali dva další góly a šli do kabin s vedením 3:0 proti velkému favoritovi. Tomu se podařilo ve druhé třetině snížit, když využili chybu domácí obrany, což je povzbudilo a nakonec dvěma góly ve 29. minutě vyrovnali na 3:3. Ve třetí třetině ani v prodloužení už gól nepadl, a tak o výsledku musely rozhodovat samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí hokejisté, kteří tak mohli slavit bonusový bod a porážku lídra tabulky. „Jsem dnes rád, že jsme utkání zvládli. Chtěl bych klukům poděkovat za výkon, který dnes podali a makali nejen za sebe, ale i za nás za trenéry. A jedeme dál!,” hodnotil dobrý výkon proti Havířovu trenér Kopřivnice Marcel Kuděla pro klubový web.

Kanadské bodování Kopřivnice vede s 18 body Michal Velecký (11+7) a Dominik Suchý (6+12). Nejproduktivnějším obráncem je Filip Hlaváč, který si prozatím připsal 9 bodů (2+7).

HC ISMM Kopřivnice - AZ Havířov 4:3sn (3:0, 0:3, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Indrst (Pargáč), 10. Velecký (Petrek, Pastor), 15. O. Sluštík (Pargáč, Indrst), rozh. náj. Suchý – 23. Pavlík, 29. Spratek (Klimša, J. Křivohlávek), 29. Mrva (Ćmiel). Rozhodčí: Jan Vaněk – Matěj Bartoň, Martin Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 573. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Baldik (Kubáň) – Petrek, Marek, Bartošák, Hlaváč, Zeman, Hrůzek – Velecký, Pargač, Pindel, Indrst, Pastor, Suchý, Sluštík, Raška, Urban, Gola, Kubík.