Plameny v předposledním domácím utkání sezony přivítají Žihadla

Zveřejněno 25.02.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HC Moravské Budějovice 2019
43., středa 26.2.2020 18:00 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2019 ZNS - MBU
V minulém kole, po prohře v Opavě, přišly Plameny definitivně o možnost proklouznout do play-off, a tak v posledních utkáních půjde již pouze o to dohrát se ctí tuto nepříliš povedenou sezonu. V následujícím 43. kole přivítají naši hokejisté poslední Moravské Budějovice, kterým zcela jistě budou chtít vrátit porážku z posledního vzájemného střetnutí. Utkání startuje ve středu v 18:00 na žďárských Bouchalkách.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Plameny na Slezany letos příliš nestačily a bohužel to potvrdil také sobotní podvečerní duel. Domácí během prvních deseti minut vstřelili dvě šťastné branky a vedli už 2:0. Našim hokejistům se sice podařilo snížit, ale do třetí periody nastupovaly Plameny s tříbrankovým mankem, které ale dokázaly stáhnout na rozdíl jediného gólu. Dotáhnout utkání alespoň k nerozhodnému výsledku však hosté nedovedli, na Vysočinu se proto vrátili bez bodového příspěvku. Případný postup do play-off se tak bohužel rozplynul. „Prvních deset minut bylo z naší strany trochu ospalejších, ale potom ve zbytku první třetiny jsme se domácím přinejmenším vyrovnali. Ve druhé třetině nás limitovala vyloučení a ve třetí jsme byli jednoznačně lepší, ale bohužel se nám už nepodařilo vyrovnat. I přes prohru musím celé mužstvo pochválit. Byl to už čtvrtý zápas, ve kterém jeli kluci na krev, a přes některé drobné zdravotní problémy tam nechali všechno,“ řekl po utkání pro náš web trenér Plamenů Radek Haman.

42. kolo, sobota 22. 2. 2020
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Herman (Šindelář), 10. Rousek (Peslar, Herman), 24. Herman (Wolf, Černý), 40. Hendrych (Herman, Zdeněk), 60. Šindelář – 15. Kadleček (Heinrich, Bureš), 46. Gregar (Wasserbauer, Pleva), 50. Doležal (Wasserbauer, Rašín). Rozhodčí: Novák – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 465. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Sestava z minulého utkání: Sláma (Čáp) – Kadleček, Kališ, Doležal, Pleva (C), Rašín, Lojek – Jícha, Gregar, Kovářů, Bureš, Kunstmüller, Wasserbauer (A), Prokš (A), Adam, Chlubna, Heinrich

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Trenéru Radku Hamanovi bude chybět kvůli pracovním povinnostem obránce Martin Lojek. Dále také útočník Slavomír Kadleček, který v posledních zápasech velice dobře zaskakoval na pozici obránce a pravděpodobně i útočník Tomáš Chlubna, který si po faulu opavského Hermana přivodil zranění v dolní části těla. Otazník visí také nad starty Davida Čermáka a Jakuba Jenáčka, u kterých se o jejich startu rozhodne až během středečního dopoledne. Do sestavy by se naopak měl vrátit Adam Spálovský, který vynechal utkání v Opavě z důvodu nemoci.

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2019

Počátky hokeje: 2019
Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: žlutá, černá
Trenér: Miroslav Vybíral

Žihadla se ve skupině Východ od začátku sezony krčí na chvostu tabulky, tedy na posledním, devátém místě. Přežila existenční krizi, kdy tamní hokej téměř zanikl, ale vše nakonec dobře dopadlo. Moravské Budějovice vstoupily do nové éry, která přinesla omlazený kádr. Žihadla doposud vyhrála čtyřikrát, včetně dvou utkání s našimi hokejisty (jedno utkání bylo díky neoprávněnému startu kontumováno ve prospěch Žihadel), ale v několika dalších utkáních svedla vyrovnané bitvy se silnými soupeři.

INFORMACE O KÁDRU

Věrní černo-žlutým barvám zůstali i nadále útočníci Petr Krutiš a David Horký (na fotce), kteří tak píšou novou historii moravskobudějovického hokeje a oba dva jsou suverénně na čele týmové produktivity Žihadel. Nejvíce bodů má prvně jmenovaný, který nasbíral 46 bodů (13+33), Horký se pro změnu stará o góly svého celku, když za 26 utkání má průměr téměř gól na zápas (22+17).

V obraně, co se bodů týká, se nejvíce daří Michalu Kruckovyčovi, který má na svém kontě čtyři trefy a devět nahrávek. Kruckovyč ale v poslední době nastupoval za Znojmo v EBEL lize, tudíž jeho start ve středečním utkání není pravděpodobný. Druhý v pořadí je Matýáš Šána, ten má bilanci 2+7.

Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru exslavistický gólman David Vacek, který nastoupil v letošní sezoně již do 32 duelů.

Nejlepší střelec Žihadel, útočník David Horký foto: Věra Václavková

Také 42. kolo druhé ligy skupiny Východ hokejistům Moravských Budějovic body nepřineslo. Proti Žihadlům nastoupil značně motivovaný soupeř. Tatra totiž v případě vítězství mohla slavit postup do play-off, což se také stalo. Hostům solidní výkon nestačil, doplatil na vysoký počet vyloučených.

Kopřivnice udělala rázný krok k výhře již v první třetině. Během dvou minut se hned zkraje trefili Gola a Gebauer, na kontaktní gól Svobody pak dokázal v 15. minutě odpovědět Sluštík.

Klíčové okamžiky však přišly v prostřední části hry. Žihadla totiž nastřelila tyčku a ve 26. minutě Josef Podlaha neproměnil trestné střílení. Tým z Vysočiny se potýkal s velkým množstvím faulů a na to doplatil ve 34. minutě při dvojnásobném oslabení při druhé trefě Gebauera.

V závěrečné třetině za stavu 4:2 zkusili hosté power-play, leč neúspěšně „Dokážeme odehrát dobré pasáže v zápasu, ale stále nám chybí konzistentní výkon. Pozadu jsme v herní disciplíně. Zkusíme ještě uhrát co nejvíce bodů, začínáme se skládáním nového týmu na další sezonu,“ říká trenér Moravských Budějovic Miroslav Vybíral.

HC ISMM Kopřivnice - HC Moravské Budějovice 2019 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Gola (Marek, Bail), 7. Gebauer, 15. Sluštík, 34. Gebauer (Krzak, Stříž), 60. Marek – 8. Svoboda (Krutiš), 36. Podlaha (Svoboda, Šebesta). Rozhodčí: Dufka – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2 Diváci: 330.

Sestava z minulého utkání: Vacek – Brabec, Bazala, Šána, Šebesta, Trnka, Marcinko - Machala, Svoboda, Sigmund, Krutiš, Hovsepyan, Podlaha, Sorger, Alexa, Procházka.

34., středa 22.1.2020

Zápasy s Moravskými Budějovicemi jsou vždy velice vypjaté a plné soubojů foto: Petr Nedvěd