Plameny v 17. kole přivítají Techniku Brno

Zveřejněno 21.11.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou VSK Technika Brno
17., středa 22.11.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - VSK Technika Brno ZNS - TEC
Plameny po sobotní prohře s Havířovem čítají už tři porážky v řadě, a tak si ve středu mohou spravit chuť a vrátit se na vítěznou vlnu v zápase, v němž přivítají na Bouchalkách Techniku Brno. Přijďte podpořit Plameny a pomoct jim k vítězství! Start utkání je naplánován na 18:00.

Třetí porážku v řadě zapsaly Plameny na domácím ledě proti Havířovu, s nímž ale opět sehrály velmi dobrý zápas, stejně jako v prvním vzájemném duelu. První třetina gól nepřinesla, přestože si oba celky vytvořily několik šancí. Ve druhé části domácí dostali výhodu přesilové hry, při níž ale chybovali a nechali si ujet hostujícího Mrvu, který se nemýlil. O chvíli později ale přece jen mohli žďárští slavit využitou přesilovou hru, kterou přesnou střelou využil Půhoný a vyrovnal na 1:1. To bylo ale ze strany Plamenů bohužel vše. Hosté se dostali zpět do vedení, které pak po pěkné akci Klimši navýšili už na 1:3. Vítězství pak potvrdili trefou do prázdné brány těsně před koncem zápasu. Přesto se Plameny nemají za co stydět, proti tak kvalitnímu soupeři předvedly velmi dobrý výkon, za což chválil i lodivod žďárského mužstva Milan Řehoř: „My jsme dnes podle mě podali parádní výkon, já bych chtěl mančaftu poděkovat za dnešní předvedenou hru. Proti takovému týmu, který je prvoligový a profesionální, se určitě nemáme za co stydět.,” řekl Řehoř v rozhovoru po utkání.

Třetí porážkou v řadě se Plameny posunuly na 5. místo v tabulce, od druhého Hodonína je ale stále dělí pouze 4 body. Šestá Opava a sedmý Havlíčkův Brod pak jsou o dva body zpět. Nejproduktivnějším Plamenem je stále Dominik Dušek s 28 body (12+16), v tabulce střelců se před něj na celkové 4. místo posunul díky jediné vstřelené brance v sobotním utkání Jiří Půhoný (13 gólů, celkově 26 bodů).

Náš středeční soupeř, Technika Brno, v prvním vzájemném utkání této sezony byla velmi nepříjemným soupeřem. Po většinu zápasu byla domácí Technika aktivnější, nastřelila asi 5 tyček a dostávala se do velkých šancí, Plameny přesto dokázaly zápas vyhrát 3:0 a obrovskou zásluhu na konečném vítězství Plamenů měl Štěpán Maleček v brance, který udržel čisté konto.

POSLEDNÍ ZÁPAS

16. kolo, sobota 18. listopadu 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Půhoný (Wasserbauer) - 37. Mrva, 40. Spratek (Vosátko), 44. Klimša (Křivohlávek, Franek), 59. Spratek (Ševčík, Šindelka). Rozhodčí: František Held - Jan Gregar, Dominik Kalina. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 744. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Pleva (C), Kukla, Ludvík J., Kubíček, Grauer, Půža - Maštera, Kulhánek, Jícha, Wasserbauer (A), Dušek, Polodna, Půhoný (A), Ludvík T., Gregar, Štola, Rohlík.

TECHNIKA HOCKEY BRNO

Plameny ve středu přivítají na Bouchalkách Techniku Brno, která aktuálně neprožívá dobré období. Brněnský klub zapsal už čtyři porážky v řadě, když postupně nestačil na Velké Meziříčí (1:9), Havířov (1:5), Hodonín (1:7) a Nový Jičín (3:5), navíc ve třech zápasech schytal vysokou porážku. Bilance čtyř proher, z nichž navíc tři přišly na domácím ledě, a hrozivé skóre 6:26, byla zjevně jednou z příčin, proč před zápasem s Plameny přišla změna na trenérské lavičce Techniky. Vedení klubu odvolalo z funkce dosavadní trenéry Recha a Hýska, tým převzal Martin Stloukal. „Musíme s tím pohnout nahoru, každý asi vidí, že jsme dva body od posledního místa, z mého pohledu ale mužstvo má na mnohem víc než na to, kde se dnes nacházíme,” komentuje své cíle u A-týmu Techniky nový trenér pro klubový web.

16. kolo sehrála Technika na domácím ledě proti Novému Jičínu, proti němuž chtěla odčinit velmi špatné výsledky předchozích tří utkání. Domácí se taky velmi rychle dostali zásluhou přesné trefy Pospíšila do vedení hned ve 2. minutě první třetiny a vytvořili si několik dalších šancí, ty se jim ale nepodařilo proměnit. Ďáblové na začátku druhé části srovnali na 1:1, o pár minut později si ale Technika vzala své vedení zpět. Domácí byli dvě třetiny aktivnějším celkem, o výsledku zápasu ale rozhodla třetí třetina, v níž Nový Jičín využil svoji zkušenost, nasázel domácímu celku 4 branky, otočil vývoj utkání a připsal si všechny 3 body.

Nejproduktivnějším hráčem Techniky Brno je aktuálně Lukáš Kaukič s 11 body (3+8), za ním jsou se shodným ziskem 9 bodů Erik Pospíšil (5+4), Tomáš Pigl (2+7) a Martin Dufek (2+7). Přestože se Technika nachází až na 9. místě tabulky, středeční zápas určitě nebude jednoduchý. Po výměně trenéra se hráči budou chtít předvést, navíc už v prvním vzájemném duelu Technika ukázala, že není snadným soupeřem. Několik jmen ze soupisky Techniky bude žďárským fanouškům jistě povědomých, například obránce Jiří Kališ nebo Patrik Vašíček, kteří oba v minulosti dres se Žetkem na prsou oblékali. Dalším hráčem, který již působil ve žďárském klubu, je mladý obránce Pavel Kubica, jenž se objevil v dresu Plamenů v juniorské kategorii. „Do Žďáru se těším, v minulosti jsem tam hrál v juniorech a vždy se tam rád vracím. Žďár letos hraje dobře, ale určitě jim zápas znepříjemníme a věřím, že si domů odvezeme výhru,” řekl před zápasem s Plameny mladý obránce. „Co se týká změny trenéra, myslím, že nám to dodá potřebný impuls po špatném období, navíc každý se bude chtít ukázat,” dodává Kubica.

Technika Hockey Brno - HK Nový Jičín 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 2. Pospíšil (Picka, M. Dufek), 29. Benýšek (Martinec, Harmim), 59. Pospíšil (Picka, M. Dufek) – 25. Maliník (Olesz, Dudáš), 43. Tarnoczy (Škarka, Hladiš), 44. Flok (J. Holáň, Olesz), 52. Maliník (Konečný, Báchor), 56. Zdeněk (Olesz, Flok). Rozhodčí: Petr Blaha – Jaroslav Peluha, Martin Voznička. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5.

Nešpůrek (Šembera) – Holík, Kališ, Úlehla, Dufek (C), Vašíček, Kubica, Fajmon – Martinec, M. Pigl, Pospíšil (A), Harmim, T. Pigl, Bartes, Picka, Benýšek, Tomaník, Račický, Kaukič.