Plameny se poprvé představí na domácím ledě, přijede Valašské Meziříčí

Zveřejněno 29.09.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC Bobři Valašské Meziříčí
3., sobota 30.9.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí ZNS - VAL
Druhé kolo žďárští hokejisté odehráli ve Vyškově, kde nepovedená první třetina rozhodla o prohře, přestože zbytek utkání byl více než vyrovnaný. Po dvou venkovních zápasech se Plameny v sobotu konečně představí domácímu publiku na Bouchalkách, kde přivítají hosty z Valašského Meziříčí. Zápas startuje 17:30!

Z KABINY PLAMENŮ

Zápas ve Vyškově Plameny opět nezahájily dobře, propadaly v obraně a soupeř využil nabídnutých šancí k tomu, aby se po první třetině ujal vedení 3:0. To navíc ještě navýšili hned po startu druhé části na 4:0. Žďárští hokejisté se od druhé třetiny dokázali zvednout a hra se ve Vyškově vyrovnala, navíc díky dvěma gólům se hosté dostali zpět do zápasu a mohli bojovat o vyrovnání. K tomu nakonec ale nedostali příležitost, v 55. minutě potvrdil vítězství Vyškova brankou na 5:2 Tomajko a Plameny se tak vracely do Žďáru bez bodu. „Pozitivně hodnotím to, že jsme se po té nepovedené první třetině dokázali dvěma brankami vrátit zpět do zápasu, dostat se soupeři trochu pod kůži. Škoda té první třetiny, ale zbytek zápasu jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem,” hodnotil utkání asistent trenéra žďárského celku Jiří Plachý.

Plameny se konečně představí také na domácím ledě, kde budou určitě chtít navázat na úspěšný zápas v Šumperku a před domácími fanoušky si připsat další body do tabulky. Sestava pro zápas s Valašským Meziříčím by měla zůstat víceméně stejná jako v předchozím utkání.

POSLEDNÍ ZÁPAS

2. kolo, středa 27. října 2023
Hokej Vyškov - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Komínek (Žižka, Lehečka), 12. Štefka, 20. Lehečka (Krejčiřík, Komínek), 21. Komínek (Lehečka, Hohl), 55. Tomajko (Studený, Janeček) - 32. Dušek (Rohlík), 39. Kukla (Kulhánek, Rohlík). Rozhodčí: Schenel - Bubela, Kučera. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (20. Vít) - Kukla, Kulhánek, Adam, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Gregar, Ludvík T., Jícha, Maštera, Půhoný, Štola, Čejka.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Předchozí sezonu Valašské Meziříčí postoupilo do play-off, kde ve čtvrtfinále nestačilo na suveréna soutěže Znojmo. Po sezoně Valachům odešel do Vsetína obránce Jakub Ďurkáč, po sedmiletém angažmá se rozhodl odejít do Nového Jičína další bek, Stanislav Báchor. Stejně tak dále nebude pokračovat v klubu brankář David Sachr, který měl v minulosti vyřízené střídavé starty ze Vsetína. Klubu naopak zůstávají některé opory jako jsou Tomáš Vávra či Lukáš Finsterle. Velkými posilami do obrany Bobrů se v létě stali Michael Foltýn a Ondřej Holomek, oba se zkušenostmi z nejvyšší české soutěže. Jinak velká část týmu zůstala stejná jako v minulé sezoně.

Bobři nový ročník druhé ligy zahájili zápasem na domácím ledě proti Technice Brno, z nějž i přes střeleckou převahu vyšli vítězně hosté, kteří si odvezli všechny tři body za výhru 6:4. Také druhé kolo odehráli Valaši na domácím stadionu proti Kopřivnici. Ve velmi vyrovnaném utkání si oba celky vytvořili mnoho šancí, domácí ale vylepšili obrannou hru a podpořil je také skvělý výkon Kryštofa Ševců v bráně, a tak si nakonec připsali tři body za těsné vítězství 3:2. „Po zápase s Technikou jsme si řekli, co bylo špatně, dnes to byl úplně jiný zápas. Chtěli jsme dnes uspět a díky velké bojovnosti se nám to podařilo. Na konci jsme si to trochu zkomplikovali, když jsme hráli dlouhé oslabení ve třech, ale hlavně díky Kryštofovi v bráně jsme to přežili, takto si představuji, že budeme hrát,” hodnotil středeční zápas trenér Bobrů Lukáš Plšek pro klubový web.

2. kolo, středa 27. září 2023
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ISMM Kopřivnice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Romančík (Melenovský, Finsterle), 25. Finsterle (Andris, Velikovský), 54. Melenovský (Pokorný, Holiš) – 29. Bartošák (J. Mach, Suchý), 56. Suchý (Velecký, M. Mach). Rozhodčí: Kohoutek – Tvrdý, Augusta. Vyloučení: 11:9 Navíc Michael Foltýn (VAL) 5+OK., – René Bartošák (KOP) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Ševců (Vohlídka) – Foltýn, Kočí, Velikovský, Holomek, Sviták, Liss, Holiš – Andris, Romančík, Finsterle, Melenovský, Pokorný, Kozubík, Stodůlka, Vavřík, Kuchařík, Urban, Martiník, Martinec.

AKČNÍ PERMANETNKA
Dospělí:1650,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ AKČNÍ PERMANENTKY?
  • Finanční úspora oproti nákupu vstupenky
  • 200 Kč kupon na nákup v klubovém fanshopu
  • Zdarma klubová šála (v hodnotě 199 Kč)
  • Žádné fronty u pokladen

Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. září 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu a šály.

PERMANENTKA PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY
Dospělí:1320,-22 domácích zápasů základní části
JAKÉ JSOU VÝHODY POŘÍZENÍ PERMANENTKY PRO AKTIVNÍ FANOUŠKY?

Zde je podmínka předložení platné fanouškovské karty. Akce platí do ZAČÁTKU prvního DOMÁCÍHO mistrovského zápasu A-týmu (3. kolo ZČ, 30. 9. 2023). Po uplynutí této doby prodej permanentky pokračuje, ale již bez kuponu.

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15% do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," vysvětluje další pozitivum tohoto partnerství generální manažer klubu Martin Nečas.