Plameny půjdou podruhé proti Třebíči, tentokrát již na domácím ledě

Zveřejněno 17.08.2018 | Jakub Janů
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po první letošní prověrce, kdy se Plameny postavily v exhibičním utkání proti žďárským legendám a venkovním zápase proti Třebíči se žďárští utkají podruhé s Horáckou Slávií. Zápas začíná v pátek od 17:30 na žďárských Bouchalkách.

Ze čtyř přípravných zápasů Třebíč vyhrála zatím jednou

V prvním letošním zápase se Třebíč nejprve postavila doma proti mistrovi Tipsport ELH, divácky atraktivní Kometě Brno. Dá se říct, že téměř po celý zápas si hosté diktovali svoje tempo, potvrdili i se značně omlazeným kádrem svoje kvality a zvítězili vysoko – 1:8. Na druhý zápas cestovali na led Přerova. Zde padli až po samostatných nájezdech – 3:2sn. Do třetice doma přivítali VHK Vsetín, kterým nedokázali vstřelit ani branku a prohráli – 0:2. Ve čtvrtém a zatím posledním zápase přivítali právě Plameny.

V prvním společném vzájemném zápase se radovala Horácká Slavia

Do vedení se už ve třetí minutě zápasu dostaly Plameny, když vedoucí branku pro Žďár vstřelil mladík Jan Hasoň –0:1. Za tohoto stavu skončila i celá první třetina. V té druhé hosté pomalu, ale jistě začali přebírat hru, když nejprve na – 1:1 vyrovnal Silvester Kusko a v předposlední minutě 2tř. hosté už otočili zápas úplně, když je do vedení – 2:1 poslal Michal Furch. Jenže ještě během poslední minuty druhého dějství stihl dopravit puk do brány Jan Klodner a tak po 2tř. byl stav nerozhodný – 2:2. V té třetí se trefovali už jen domácí když je do vedení – 3:2 poslal Roman Čermák. Další čtvrtou branku za domácí vsítil Tadeáš Král. Na – 5:2 a poslední branku zápasu vstřelil Michal Vodný.

Do zápasu nastoupí Plameny v obměněné sestavě než v prvním zápase

Do obraných řad nenastoupí například Poizl, který pojede s juniorkou do Havlíčkova Brodu. Dál se doma zatím nepředstaví ani Koželuh. Narozdíl od prvního utkání v Třebíči se na Bouchalkách ukáže obránce Lojek. Co se týče útoku tak v něm nenastoupí ani Bureš. V bráně by se měl představit Tomáš Kulich.

Ještě jedno upozornění k utkání se týká diváků a to, že vstupné na tento zápas bude 60,- Kč. Ostatní přípravné duely se odehrají za 40,- Kč.