Plameny přivítají v přímém souboji o postupová místa do play-off Šumperk

Zveřejněno 02.02.2024 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou Draci Pars Šumperk
34., sobota 3.2.2024 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - Draci Pars Šumperk ZNS - SUM
Plameny po dvou vítězných zápasech přivítaji na Bouchalkách Draky ze Šumperka, se kterými to bude přímý souboj o místa zaručující play-off. Podaří se našim hokejistům navázat na poslední výkony a potvrdí vítězství z derby? Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Plameny přivítaly v dohrávce 26. kola na svém ledě Havlíčkův Brod. Bruslaři se dostali hned v první minutě do vedení díky Teclovi, ale domácí do konce třetiny zvládli skóre otočit a do kabin šli za stavu 2:1. Ve druhé třetině přidaly oba celky jednu branku a když ve třetí třetině dovršil hattrick Dominik Dušek, dýchalo se domácím přeci jen lépe. Pět minut před koncem však zdramatizoval stav utkání brankou Endál, ale žďárským hokejistům se nakonec podařilo závěrečný tlak Brodu ustát, a připsali tak si do tabulky velmi cenné tři body.

Výborným výkonem podpořil toto vítězství brankář Martin Sejpal, který předvedl v průběhu utkání několik skvělých zákroků. „Bylo tam hodně soubojů, bylo to rychlý, hodně střel. Myslím, že to mělo náboj a bylo to derby, jak má být," hodnotil po utkání odchovanec mladoboleslavského hokeje. Ten si samozřejmě uvědomuje, že jeho tým nyní potřebuje každý bod. „Už třetí zápas, i přes prohru v Kopřivnici, podáváme dobré výkony. Když to blbě řeknu, tak pro nás je nyní každý zápas derby. Musíme jít zápas od zápasu, potřebujeme body, abychom se dostali do play-off," říká jeden ze stavebních kamenů středečního vítězství.

Pro sobotní utkání visí v sestavě Plamenů pouze jeden otazník, a to nad startem Jana Wasserbauer, který si ve středečním derby přivodil zranění v horní polovině těla. „Sestavu měnit určitě nechceme, nyní to začalo celkem šlapat. Uvidíme, jak na tom budou kluci na pátečním tréninků a dle toho se rozhodneme," říká hlavní trenér Plamenů Milan Řehoř.

POSLEDNÍ ZÁPAS

32. kolo, středa 24.01.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Dušek (Půhoný, Wasserbauer), 19. Gregar (Chlubna, T. Ludvík), 26. Dušek (Půhoný, Kukla), 49. Dušek (Půhoný, Wasserbauer) – 1. Tecl (Voříšek), 25. Endál (Kopic, Pártl), 56. Endál (Kutlvašr, Vacík). Rozhodčí: Maťašovský – Tichý, Smetková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1186. Střely na branku: 32:36 (13:10, 9:18, 10:8). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sejpal (Sláma) – Kukla, Půža, Pleva (C), Kubíček, J. Ludvík, Svoboda, Grauer – Půhoný (A), Wasserbauer (A), Dušek – Jícha, Kadleček, Rohlík – Chlubna, T. Ludvík, Gregar – Maštera, Polodna

DRACI PARS ŠUMPERK

Start Draků, kteří ještě loni hráli Chance ligu, do sezóny byl hrozný. Brzy však spustili pomyslný alarm, mužstvo zajímavě posílili, nyní sbírají výhru za výhrou. Důležitým stavebním kamenem je gólman vítkovické juniorky Denis Irgl (syn Zbyňka Irgla), který si drží velmi dobrý průměr 2.94 branky na zápas, v obraně si 22 bodů ve 32 zápasech připsal Petr Kubíček, který se v létě připravoval s Prostějovem. U prostějovské pomoci zůstaňme, protože pět zápasů odehrál za našeho dalšího soupeře i obránce Martin Pěnčík. Ten si během tohoto období připsal 4 branky a 2 gólové asistence, což je na obránce slušný počin.

A útok? K vynikajícím výkonům se rozehrál David Horký, se svými 167 centimetry jeden z nejmenších hráčů v celé lize, ve 33 duelech posbíral už 35 bodů. Horký zářil v posledním vzájemném duelu, když Plamenům nastřílel celkem 5 branek! Velmi stabilní a nebezpečná je v posledních zápasech také první šumperská lajna, tvoří ji zkušení Tadeáš Jaroš s Danielem Vachutkou. Poslední novou akvizicí v útočných řadách je i Patrik Tarnoczy, který je kmenovým hráčem Přerova a do Šumperku má vyřízené střídavé starty.

Poslední utkání se Drakům nepovedlo. Svěřenci Tomáše Sedláka zajížděli v rámci předehrávky 33. kola na led brněnské Techniky, které rozhodně měli co vracet. Dvakrát Draci s Technikou prohráli a dvakrát se proti ní dokázali prosadit jenom jednou. A nic se na tom nezměnilo ani nyní. Šumperk tahal celý zápas za kratší konec lana, kdežto Technika si šla jednoznačně za vítězstvím. Neoblíbený protivník povolil Drakům opět jenom jednu trefu a zaslouženě zvítězil 3:1. „Dnes se mi to hodnotí hrozně těžko. Dokud si někteří hráči neuvědomí, že hrají za Šumperk a že mají vůbec tu možnost hrát ve vlastním městě hokej, tak ty zápasy vyhrávat nebudeme. Vím, že je nás trošku méně a možná nám i dochází síly, ale není možný, aby nás dvě třetiny soupeř přehrával a ve třetí třetině to najednou začne zase fungovat," hodnotil naštvaně poslední duel hlavní trenér a bývalý vynikající bek Tomáš Sedlák.

33. kolo, středa 26.01.2024
Hockey Technika Brno - Draci Pars Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Benýšek (Martinec), 29. Vach (T. Handl), 60. T. Pigl (Pospíšil) – 42. Danielčak (Pěnčík, Müller). Rozhodčí: Škach – Mikšík, Jurčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Irgl – Dudycha, Pěnčík, Rutar, Minařík, P. Hohl, P. Kubíček – Tarnoczy, Polách, Vachutka – J. Horký, Šišolák, Scheuter – Nilsson, Müller, Danielčak – Skopal.

STATISTICKÉ OKÉNKO

12-1-3-16 BILANCE 9-6-4-14
119:144 SKÓRE 111:122
41 (9.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 43 (8.)
Jiří Půhoný (26+39) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Jakub Horký (16+19)
Dominik Dušek (30) NEJLEPŠÍ STŘELEC Jakub Horký (16)
Jiří Půhoný (39) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Daniel Vachutka (22)
Miroslav Kukla (3+16) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Petr Kubíček (3+19)
Martin Sejpal (3.62)
Lukáš Vít (4.25)
Jiří Sláma (5.56)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Denis Irgl (2.94)
Michal Ryšavý (4.66)
Matyáš Kacbunda (8.75)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

23. kolo, středa 16. 12. 2023
Draci Pars Šumperk - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 9:3 (3:1, 1:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Nemec (Jaroš, Vachutka), 13. Kubíček (Danielčák, Skopal), 16. Horký (Šišolák, Scheuter), 38. Danielčák (Horký, Rutar), 46. Horký (Šišolák), 53. Danielčák (Horký, Nilsson), 55. Horký, 56. Horký (Nilsson, Kubíček), 59. Horký (Kubíček, Šišolák) - 7. Grauer (Pleva, Kadleček), 21. Kulhánek (Dušek, Půhoný), 24. Kulhánek (Půhoný, Dušek). Rozhodčí: Filip Čech - Marek Bubela, Jaroslav Peluha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 999. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 9:3.

Draci Pars Šumperk: Ryšavý (Kacbunda) - Drtil, Jarmara, Minařík, Hohl, Dudycha, Kubíček, Rutar (A) - Müller, Danielčák, Scheuter, Jaroš (C), Šišolák, Horký, Skopal, Polách, Nemec, Nilsson, Vachutka (A).

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (21. Sláma) - Adam, Kulhánek, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Maštera, Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Čejka, Půhoný (A), Ludvík T.