Plameny odstartují druholigový ročník na ledě Hodonína

Zveřejněno 19.06.2024 | Redakce, Adam Bagar
Třetí nejvyšší soutěž je rozlosována a stejně jako Tipsport extraliga vypukne ve středu 18. září. Plameny tak třetí zářijovou středu vyrazí na led ambiciózního Hodonína, kde svedou souboj o první body do druholigové tabulky. No a hned v sobotu 21. září bude čekat naše hokejisty první domácí utkání, když přivítají na Bouchalkách nepříjemnou Opavu.

Východ nově s nadstavbou

Jak jsme již zmínili v předchozím článku, tak třináctičlenná východní skupina se letos sehraje novým systémem. V základní části, která potrvá do 11. prosince, se každý s každým utká jen dvakrát (doma, venku). Poté se týmy rozdělí na dvě poloviny – první až sedmý se poperou o co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací boje, osmý až třináctý o poslední vstupenku do play-off a současně o vyhnutí se baráži.

Naopak čtrnáctičlenná západní skupina se na rozdíl od minulých ročníků bude hrát bez nadstavby. Základní část přinese 39 kol – každý s každým se střetne třikrát, přičemž do play-off postoupí nejlepších osm celků.

Nový mistr nejpozději 28. dubna

Všech šestnáct účastníků vyřazovací fáze bude známo nejpozději 8. března, kdy je v plánu poslední kolo. Jasno bude v tento den také o nejhorších týmech obou skupin – ty si zahrají na dva vítězné duely o udržení druholigové příslušnosti.

Play-off začne 11. března. Osmifinále a čtvrtfinále se budou hrát znovu na tři vítězné duely. Semifinále a finále, v nichž už dojde na souboje mezi západem a východem, na čtyři výhry. Nového druholigového mistra poznáme nejpozději 28. dubna, kdy je na programu případný sedmý finálový zápas.

1. kolo sk. Východ

AZ Havířov – HHK Velké Meziříčí
Hokej Vyškov – HC Bobři Valašské Meziříčí
BK Havlíčkův Brod – Technika Hockey Brno
HK Nový Jičín – Draci Pars Šumperk
SHKM Hodonín – SKLH Žďár nad Sázavou
HK Opava – HC ISMM Kopřivnice