Plameny odehrají čtvrté domácí utkání v řadě, v sobotu přivítají Kopřivnici

Zveřejněno 03.02.2023 | Redakce, Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC ISMM Kopřivnice
35., sobota 4.2.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice ZNS - KOP
Středeční zápas proti Hodonínu nabídl velmi napínavý a vyrovnaný souboj, který nakonec dospěl až do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté, a tak žďárští hokejisté zapsali opět pouze bod. V sobotu mají možnost navázat na dobré výkony na domácím ledě proti silné Kopřivnici a pokusit se připsat další cenné body za vítězství. Přijďte Plameny podpořit a vytvořit skvělou atmosféru! Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Plameny proti Hodonínu opět předvedly solidní výkon, středeční zápas měl dobré tempo a byl napínavý až do konce. Přestože hosté třikrát vedli, Plameny nepustily soupeře k navýšení vedení, naopak pokaždé zvládly vyrovnat a poslat tak zápas do prodloužení. To začali domácí hokejisté netradičně hrou bez brankáře a vytvořili si tak slušný tlak, který ale bohužel k rozhodující brance nevedl, a tak nakonec udeřili opět hosté, kteří rozhodli o zisku extra bodu gólem ve druhé minutě prodloužení.

Bohužel v průběhu zápasu došlo ke zranění domácího útočníka Lukáše Jíchy, kterého zasáhl vystřelený puk do oblasti čela a musel být dopraven do nemocnice. Plamenům tak Jícha bude v sestavě chybět. Do konce sezony pak přichází na hostování obránce Jiří Kališ, který se již v minulosti ve žďárském dresu představil, a který by tak mohl možná už v sobotu posílit zadní řady Plamenů.

Aktuálně Plameny stále drží předposlední příčku, Velké Meziříčí se ale díky vítězství nad Vyškovem opět přiblížilo na rozdíl pouze 3 bodů. Sobotní soupeř, kterým je Kopřivnice, navíc Plameny ve všech třech vzájemných utkáních této sezony porazil. V prvním střetnutí v Kopřivnici schytaly Plameny debakl 7:1, druhý zápas na Bouchalkách nabídl skvělý a vyrovnaný duel, v němž nakonec Kopřivnice domácí přetlačila 6:3, a třetí souboj opět ovládla Kopřivnice, přestože již jen jednobrankovým rozdílem 4:3.

POSLEDNÍ ZÁPAS

34. kolo, středa 1. února 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín 3:4p (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Chlubna (Půža, Prokš), 33. Chlubna (Ludvík), 56. Bureš (Pleva, Prokš) - 11. Charvát (Matějka, Romančík), 29. Charvát (Romančík, Matějka), 50. Miklík (Charvát), 62. Šmach (Štědrý). Rozhodčí: Mejzlík - Augusta, Kalina. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 25:35. Diváci: 365. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) - Grauer, Ludvík, Macek, Pleva, Půža, Kubíček, Lojek - Čejka, Jícha, Wasserbauer, Kunstmüller, Štola, Prokš, Gregar, Bureš, Chlubna.

HC ISMM KOPŘIVNICE

Kopřivnice zažívá velmi dobrou sezónu, celkově se jí daří a drží se od počátku na předních příčkách tabulky. Aktuálně jí patří druhá pozice hned za suverénním Znojmem, má na kontě 58 bodů a na třetí Vyškov drží náskok pěti bodů. Navíc mají kopřivničtí za sebou čtyři vyhraná utkání v řadě, když postupně porazili Nový Jičín, Vyškov, Velké Meziříčí a Opavu. Přitom právě dva poslední zápasy se lépe vyvíjely pro soupeře Kopřivnice. Domácí Velké Meziříčí otočilo průběh utkání a ještě v 50. minutě vedlo, hostům se ale podařilo vyrovnat a v 60. minutě rozhodnout o výsledku dvěma vstřelenými góly - nejprve 8 sekund před závěrečnou sirénou dával vedoucí branku Velecký, poté do prázdné brány pečetil vítězství Kopřivnice Matěj Mach.

Stejně tak vítězství v Opavě se Kopřivnici nerodilo snadno. Od počátku utkání tahali hosté spíše za kratší konec, navíc úvodní branka zápasu padla až za jeho polovinou, když domácí v 37. minutě dokázali využít přesilovou hru 5 na 3 a ujali se vedení. To pak dokonce Opava navýšila na 2:0 a vypadalo to, že je o výsledku rozhodnuto. Až v 59. minutě udeřila Kopřivnice, která využila přesilovou hru a snížila zásluhou Jiřího Brodka na rozdíl jediné branky. Vyrovnání se hosté dočkali doslova na poslední možnou chvíli - v čase 59:59 vstřelil Brodek svůj druhý gól večera a poslal tak zápas do prodloužení. Prodloužení branku ani výraznější šance nepřineslo, a tak musely rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž byla šťastnější Kopřivnice a odvezla si domů bod navíc. „58 minut jsme byli horším týmem, nakonec se k nám ale přiklonilo štěstí. Jsme za to samozřejmě rádi, ale výkon z naší strany nebyl vůbec ideální a do sobotního zápasu ve Žďáře musíme vstoupit úplně jinak,” hodnotil utkání s Opavou zkušený obránce Kopřivnice Miroslav Marek.

HC Slezan Opava - HC ISMM Kopřivnice 2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Malina (Káňa, Rousek), 44. Rousek – 59. Brodek (Suchý, Ficek), 60. Brodek (Brodek, Dluhoš), rozh. náj. Indrst. Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 315.

Kubáň (Baldik) – Bartošák, Kyselý, Petrek, Ficek, Marek, Dluhoš, Kelnar – Pargač, Gola, Indrst, Suchý (A), Urban, Kleniar, Pindel (A), Velecký, Sluštík (C), Fojtík, Brodek, Mach.