Plameny mění před začátkem soutěže trenéra. Tým přebírá Milan Řehoř

Zveřejněno 19.09.2023 | Redakce
Vedení klubu SKLH Žďár nad Sázavou se rozhodlo necelý týden před začátkem soutěže k těžkému kroku, a to odvolat hlavního trenéra Luboše Slámu. „Bohužel nefungovala chemie mezi trenérem a kabinou, což se projevilo hlavně na předváděné hře týmu v přátelských utkáních. Takže jsme se rozumně s Lubošem domluvili a spolupráci ukončili,“ vysvětluje těžké rozhodnutí generální manažer klubu Martin Nečas.
Již bývalý trenér Plamenů Luboš Sláma odkoučoval jako hlavní trenér všech šest přípravných utkání, ve kterých si A-tým pod jeho vedením připsal pouze jednu výhru, a to s Technikou Brno 7:6. „Lidi nás budou mít asi trochu za blázny, ale chceme hrát letos důstojnější roli, než tomu bylo v loňské sezoně a v přípravných utkáních to tak bohužel nevypadalo. Proto jsem se rozhodli k tomuto, možná překvapivému, tahu,“ vypráví Nečas.

Na lavičku A-týmu tak nastoupí bývalý extraligový brankář Milan Řehoř, který v minulé sezoně již okusil post hlavního trenéra Plamenů. „Hledali jsem řešení, které bude rychlé a smysluplné, protože tvář áčka se musí změnit okamžitě. V loňské sezoně si Milan tento post osahal, kabina ho respektuje, takže věřím, že ve dvojici s Pláškem budou v tento okamžik tou nejlepší volbou,“ doufá nejvýše postavený muž žďárského hokeje.

Díky zrušené úterní generálce proti Vyškovu čeká novou trenérskou dvojici pěkně ostrý start již tuto sobotu, když zavítají k prvnímu mistrovskému utkání na led Šumperka.