Zveřejněno 24.11.2023 | Anna Daňsová
HK Nový Jičín SKLH Žďár nad Sázavou
18., sobota 25.11.2023 18:00
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou NJI - ZNS
17. kolo přineslo vyrovnaný duel s Technikou Brno, v němž Plameny prolomily sérii tří proher a připsaly si tři body do tabulky. V sobotu je čeká zápas na ledě Nového Jičína, v němž se mohou pokusit přidat další body a posunout se v tabulce vzhůru! Start je naplánován na 18:00 a vy zápas můžete sledovat prostřednictvím Czechicehockey.tv!

Plamenům se ve středu podařilo utnout sérii tří porážek v řadě a konečně si připsat tři body, přestože se vítězství nerodilo snadno. Technika byla domácím hokejistům velmi vyrovnaným soupeřem, bruslivým a aktivním hokejem se často dostávala do zajímavých pozic, fantasticky opět ale zachytal Štěpán Maleček v brance. Plamenům se podařilo dostat do vedení 3:0, utkání ale zdramatizoval dvěma góly Pavel Tomaník, který dostal Techniku zpět do kontaktu. Ve třetí třetině ale převládly zkušenosti na straně domácího celku, který přidal dva góly a pojistil si tak tři body do tabulky. S výkonem přesto trenéři spokojeni nebyli: „Za mě dnes jeden z nejhorších výkonů, co jsme letos předvedli. Díky bohu za tři body, ale co se týká předvedené hry a celkově obětavosti, nějaké zodpovědnosti, tak si myslím, že se to dnes rovnalo nule,” řekl Vojtěch Šír v rozhovoru po zápase.

Plameny po středečním kole zůstávají na 5. místě tabulky se stejným bodovým ziskem 29 bodů jako 4. Nový Jičín. Od druhé příčky, kterou aktuálně okupuje Hodonín, je ale dělí pouze 3 body. Nejproduktivnějším hráčem Plamenů je Dominik Dušek, který je se 33 body (14+19) současně také třetím nejproduktivnějším hráčem skupiny východ. Stejný počet branek vstřelil také Jiří Půhoný, který doposud zapsal 29 bodů (14+15). Druhým nejproduktivnějším obráncem východní skupiny a čtvrtým v celé 2. lize je Tomáš Kulhánek, který má na svém kontě 15 bodů (6+9).

V prvním vzájemném utkání s Novým Jičínem předvedly Plameny velmi solidní výkon, v zápase si vypracovaly vedení už 4:0. V divoké druhé třetině soupeř dokázal ještě zdramatizovat vývoj utkání, když snížil na 4:2, svoji výhru si ale Plameny ve třetí části zkušeně pohlídaly, po parádním sólu Tomáše Kulhánka přidaly pátou branku a zaslouženě zvítězily 5:2.

POSLEDNÍ ZÁPAS

17. kolo, středa 22. listopadu 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - Technika Hockey Brno 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Dušek (Kulhánek, Štola), 23. Dušek (Rohlík, Půhoný), 33. Kulhánek (Půhoný, Dušek), 43. Půža (Rohlík, Dušek), 46. Půhoný (Dušek, Kulhánek) - 34. Tomaník (Račický, Kališ), 38. Tomaník (Račický, Vašíček). Rozhodčí: Jan Grygera - Marek Tichý, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 3:0, 3:2. 5:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Kulhánek, Grauer, Pleva (C), Ludvík J., Kubíček, Půža - Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Polodna, Rohlík, Půhoný (A), Ludvík T., Maštera, Štola, Čejka.

HK NOVÝ JIČÍN

Sobotním soupeřem Plamenů budou Ďáblové z Nového Jičína. Také ti zažili sérii tří prohraných zápasů v řadě, když postupně prohráli s Opavou (3:4pp), Hodonínem (1:6) a Havířovem (2:4). Pak ale stejně jako Plameny v utkání s Technikou Brno zlomili nepříznivou sérii, když v Brně zvítězili 5:3. V 17. kole odehrál Nový Jičín derby s Kopřivnicí, kde v divoké první třetině padlo 5 branek a Ďáblové šli do šaten s vedením 3:2. Zhruba v polovině utkání domácí Kopřivnice dokázala vyrovnat a pak už po zbytek základní hrací doby gól nepadl, takže o vítězi muselo rozhodovat prodloužení. V tom byli šťastnější hosté, kterým Adam Flok vystřelil vítězství. „Dnes se hrálo nahoru-dolů. Škoda, že jsme za stavu 3:2 nevyužili pár šancí. Jsme velice šťastí za dva body, které bereme všemi deseti. Kopřivnice je velice těžký a bojovný soupeř. Musím vyzdvihnout výkon první formace a Davida Květoně, který byl dnes klíčovým hráčem utkání a věřím, že jeho výkony budou tímto tempem pokračovat a ostatní hráči se přidají,” hodnotil výkon svých svěřenců po utkání v Kopřivnici trenér Ďáblů David Dostál pro klubový web.

Nový Jičín se díky dvěma bodům proti Kopřivnici nachází na 4. místě tabulky, Plameny mají ale stejný počet bodů, a tak bude sobotní duel o to zajímavější. Kanadské bodování Ďáblů vede šikovný mladý útočník Viktor Konečný, který si v dosavadním průběhu sezony připsal 29 bodů (16+13), což jej zároveň řadí na 5. místo ve východní skupině. Na druhé pozici je pak zkušený forvard Roman Maliník se 17 body (8+9).

Středeční derby proti Kopřivnici komentoval zkušený třicetiletý bek Stanislav Báchor, který prozatím nevynechal jediné utkání v sezoně. „Dnešní zápas byl velice ubojovaný. Dlouho to bylo vyrovnané a hrálo se nahoru-dolů. Pak už to bylo hodně opatrné a šlo se do prodloužení. Jsme rádi za dva body. Kopřivnice je doma vždy nepříjemná. Hned napadá, je agresivní a dokáže zahrozit z protiútoků. Byli velice nebezpeční a myslím si, že remíza zápasu sedí,” řekl Báchor v pozápasovém rozhovoru pro klubový web. A jak vidí sobotní utkání s Plameny? „V zápase bude určitě důležitá koncentrace. Soupeř nám nedá nic zadarmo. Doma musíme být ti, kteří udávají tempo. Na soupeře nastoupíme od první minuty a budeme chtít vyhrát,” dodává zkušený bek Ďáblů.

HC ISMM Kopřivnice - HK Nový Jičín 3:4pp (2:3, 1:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Pindel, 13. Suchý (O. Sluštík, A. Urban), 33. Brodek (O. Sluštík, Bartošák) – 4. Květoň (Maliník, Konečný), 14. Květoň (J. Holáň, Maliník), 19. Maliník (Květoň), 64. Flok (Olesz). Rozhodčí: Škach – Bartoň, Frais. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Šimonů (Hořejší) – Holáň, Báchor, Hladiš, Dudáš, Kuboš – Konečný, Maliník (C), Květoň, Olesz, Zdeněk, Flok, Handl, Tarnoczy, Kafka, Sluštík (A), Berka, Škarka, Juříček.