Plameny čeká poslední venkovní zápas na ledě Jindřichova Hradce

Zveřejněno 12.02.2016 | Martin Boček, mk
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou
33., sobota 13.2.2016 18:00
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SKLH Žďár nad Sázavou JHR - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poslední zápas základní části na hřišti soupeře odehrají tuto sobotu žďárské Plameny, které pojedou na led posledního Jindřichova Hradce. Kapitán Tomáš Smejkal a jeho parta ví, že je nutné získat povinné a velmi důležité tři body. Jenže to se vědělo i před posledním vzájemným zápasem, který se hrál na Bouchalkách…

Hlavní trenér Vajgaru Aleš Dvořák ví, že udržet svůj tým ve druhé lize bude hodně náročný úkol. Vždyť doposud získal Hradec ze 32 odehraných zápasů pouze 9 bodů, a to je velmi tristní bilance. Dvě výhry a tři prohry v prodloužení, to je vizitka Vajgaru v letošní hodně nepovedené sezoně. První body zaznamenali hráči Jindřichova Hradce ve čtvrtém kole, v derby proti Pelhřimovu, který dokázali porazit 3:2. Velikou zásluhu na tomto vítězství měl jindřichohradecký brankář Tomáš Kubeš, který si připsal v zápase 40 úspěšných zákroků. Za to Vajgaru stačilo na 3 góly pouze 12 střel.

Další body přišly pro Hradec o tři kola později, tentokrát se jim na domácím ledě podařilo zaskočit hokejisty z Havlíčkova Brodu. Hrál se velmi vyrovnaný hokej, který nakonec muselo za stavu 1:1 rozhodnout až prodloužení. V něm však přeci jen uspěl Brod, který si tak z Hradce odvezl dva body. Že se nejvíce Vajgaru letos daří proti týmům z Vysočiny ukázal i duel na žďárských Bouchalkách, ze kterého si Jihočeši odvezli bod.

Druhou a zároveň poslední tříbodovou výhru, získal Vajgar v duelu proti Řisutům, v utkání plném branek (7:5). Posledním zápasem, ve kterém pak Hradec dokázal bodovat, byl na začátku tohoto roku duel proti favorizovanému týmu Klatov. Hradec opět dotáhl zápas až k prodloužení, které však také nerozhodlo a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V nich ale uspěli favorité z Klatov, které si tak připsaly výhru 5:4 po samostatných nájezdech. Ovšem z tohoto vyplývá, že všechny body, které Hradec letos získal, pocházely z jeho domácího prostředí. Až na jeden…

Nikdo ze žďárských fanoušků snad nechce vzpomínat na první letošní vzájemný zápas, který se odehrál uprostřed listopadu ve Žďáře, který byl v tomto utkání jasným favoritem. A to se také ze začátku potvrdilo. Uběhlo pouhých 24 sekund, když se z mezikruží přesně trefil Michal Kaňka. V 6. minutě poté nekompromisní střelou zvyšoval už na 2:0 Petr Beneš. V tu chvíli málokdo čekal, že tento zápas nakonec budou veliké nervy.

Vajgaru stačily pouhé dvě minuty na to, aby srovnal stav zápasu na 2:2. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodnutého stavu, poslal opět Plameny do vedení Luboš Kunstmüller. Ve druhé třetině padl jediný gól, v 39. minutě po faulu Martina Plevy bylo nařízeno trestné střílení v prospěch hostů. Jiří Bárta předvedl krásnou bekhendovou kličku a srovnal stav na 3:3. A to nebylo vše. 44. minuta, David Bílek dostal nabito na levý kruh a tvrdou střelou poslal Vajgar do vedení. Jenže Plameny nechtěly své fanoušky zklamat, ještě v té samé minutě vyrovnával na 4:4 žďárský útočník Lukáš Bureš. Do konce řádné hrací doby už žádný další gól nepadl a tak přišlo na řadu prodloužení. Probíhala 62. minuta, když se k odraženému puku dostal Petr Štěpánek, který se z takovýchto pozic nemýlí a nakonec rozhodl o vítězství Plamenů 5:4 po prodloužení. O spokojenosti se však příliš mluvit nedalo.

16.kolo, 17.11.2015: SKLH Žďár nad Sázavou - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4p (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)

Že je předposlední utkání základní části velmi důležité není pochyb. Pokud totiž Plameny získají v tomto zápase alespoň o jeden bod více než jejich dva pronásledovatelé Nymburk a Písek, zajistí si nejhůře osmou příčku a vstup do předkola play-off v domácím prostředí. A pokud by také Havlíčkův Brod proti Žďáru ztratil alespoň bod, bylo by poslední utkání základní části, kterým bude velké derby mezi Žďárem a Brodem, duelem o sedmé místo a o "krále Vysočiny".

Do závěrečných počtů však stále vnáší nejistotu situace kolem Pelhřimova. Její řešení hokejový svaz odložil na příští týden, ale jako nejpravděpodobnější varianta se stále jeví anulování všech výsledků Pelhřimova, což by Žďáru přineslo jeden bod navíc na Písek a tři na Nymburk. Ovšem ve hře je i zachování dosavadních výsledků a kontumace neodehraných utkání ve prospěch soupeřů Pelhřimova. Toto řešení by postavení Plamenů a odstup na nejbližší soupeře nijak neovlivnilo.

Z výše uvedených informací vyplývá, že Plameny tři body nutně potřebují a boj o ně nesmí v žádném případě podcenit ani na ledě beznadějně posledního týmu tabulky.

Utkání, ve kterém budou chtít Plameny naplno bojovat začíná na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci v sobotu 13.2 v 18:00. Pro fanoušky bude také připraven tradiční onlajn přenosu.