Plameny budou hrát skupinu Východ, druhá liga i s účastí Číny

Zveřejněno 10.06.2019 | Ondřej Krásný
P R A H A – Mezi druholigové kluby byl dnes rozeslán návrh na rozdělení skupin pro následující sezonu. A znovu se chystají změny. Druhou ligu do příští sezony přihlásilo 27 celků, včetně čínského týmu China Dragons. Hrát se tak bude na tři skupiny.

Foto: Věra Václavková

DRUHÁ LIGA ZNOVU NA TŘI SKUPINY

Po ročním systému se čtyřmi skupinami s koly, které se mezi různými skupina prolínali, se vrací druhá liga do svého starého a nejčastěji používanému kabátu tří skupin. Celkem se druhé ligy zúčastní 27 klubů, které jsou rozvrženy do 9 skupiny. Žďárské hokejisty čeká v následující sezoně skupina Východ. Do play-off by z každé skupiny mělo postoupit 6 týmů, první dva přímý postup do semifinále a celky umístěné na 3.-6. místě si to rozdají o postup. Vítězové z každé skupiny play-off se pak v baráži utkají systéme dvakrát s každým o postup do Chance ligy.

TŘI NOVÁČCI, MEZI NIMI CELEK Z ČÍNY

Na základě spolupráce ČSLH s hokejovým svazem v Číně by se v následující sezoně měl ve skupině Střed objevit celek China Dragons. Dle prozatím dostupných informací by své domácí zápasy odehrál na zimním stadionu v Berouně. Nováčkem druhé ligy a právě skupiny Střed bude i Příbram, která nahradí ve druhé lize Letňany, které odstoupily. Postup si do třetí nejvyšší soutěže v loňské sezoně vybojovala Nová Paka, která účast potvrdila a hrát bude skupinu Západ.

PLAMENY ČEKÁ TĚŽKÁ SKUPINA VÝCHOD

V případě, že se rozdělení skupin takto schválí, Plameny čeká velmi tuhý boj. Ve skupině Východ je totiž hned několik adeptů na postup do první ligy. Již loni ukázal Šumperk a Hodonín svojí velkou kvalitu, Moravské Budějovice se dostali až do finále a Havlíčkův Brod se bude určitě snažit útočit na nejvyšší příčky zrovna tak. Opomenout nemůžeme ani na Valašské Meziříčí, které nás v minulé sezoně vyřadilo hned z prvního kola play-off.

NÁVRH ROZDĚLENÍ SKUPIN PRO SEZONU 2019/2020

ZÁPAD:

Most, Bílina, Řisuty, Vrchlabí, Trutnov, Nová Paka, Dvůr Králové n. L., Děčín, Jablonec n. Nisou

STŘED:

Klatovy, David Servis Č. Budějovice, Chinese Dragon (hrát budou v Berouně), Tábor, Kolín, Nymburk, Kobra Praha, Písek, Příbram

VÝCHOD:

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Šumperk, Hodonín, Kopřivnice, Opava, Valašské Meziříčí, Nový Jičín