PLEVA: Po takové sezoně se mi s hokejem končit nechce

Zveřejněno 18.03.2021 | Redakce
Kapitán žďárských Plamenů Martin Pleva v průběhu podzimu několikrát avizoval, že by za této situace bylo asi nejlepším řešením letošní ročník odpískat. To se nakonec také stalo, i když radost z toho zkušený bek samozřejmě neměl. „Po takové sezoně se další motivace do hokeje hledá jen velice obtížně,“ přiznala čtyřiatřicetiletá opora zadních řad.
Martine, ptal jsem se trenéra Hamana, zeptám se na úvod podobně i tebe. Zasunul jsi po ukončení sezony hokej ve své hlavě někam dozadu?
Popravdě musím říci, že ano, hokej jsem teď hodně odsunul. Ani v televizi se na něj moc nedívám.

Takže jej vůbec nesleduješ?
Tak bych to zase neřekl, ale spíše sleduji jen výsledky. Trošku sleduji NHL, speciálně když třeba hraje Martin Nečas a jeho Carolina. Nyní se ale spíše v televizi a na Xboxu věnuji fotbalu.

Komu Martin Pleva přeje v honění se za kulatým nesmyslem?
Podobně jako v hokeji, i ve fotbale jsem v Česku fanouškem Sparty. Ale při tažení Slavie Evropskou ligou jí samozřejmě také trochu držím palce.

Máš nějakého oblíbeného hráče?
Jednoznačně Cristiano Ronaldo. A to především za jeho celkový přístup nejen k fotbalu. Ať si každý říká co chce, ale v tomhle je jedinečný. Navíc se teď modlím, aby se vrátil do Realu Madrid, protože to je můj nejoblíbenější klub již od mých mladých let. To by byla pecka!


"
PŘECE JEN UŽ NEJSEM NEJMLADŠÍ A SOUČASNÝ STAV MI MOC NEPŘIDÁVÁ. UŽ V PROSINCI, KDYŽ JSME ZNOVU VYJELI NA LED, TO NEBYLO NIC MOC. NA DRUHOU STRANU SE MI ALE S HOKEJEM PO TAKOVÉ SEZONĚ KONČIT NECHCE.

Hokej, třeba extraligové play-off, tedy v televizi nesleduješ?
Bez těch lidí na stadionech mě to vůbec nebaví, koukat se na ty prázdné tribuny. Neláká mě to. Ale je to dané tím stavem, jinak bych se určitě na nějaký zápas podíval. To se raději dneska podívám na fotbalovou Spartu, kdy hraje s Baníkem v MOL cupu. (rozhovor vznikal ve středu, pozn. redakce)

Přiznal jsi, že patříš k fanouškům Sparty. Počítám tedy, že je pro tebe hlavním favoritem na triumf v extraligovém play-off?
Sparta je určitě favoritem, což potvrdila už vítězstvím v základní části. Tým mají neskutečný, čtyři vyrovnané pětky a dva zkušené gólmany.

Kdo je může v cestě za vítězstvím zastavit?
Asi nepřekvapím, když zmíním Třinec. Černým koněm play-off jsou pro mě Pardubice, které jsou nyní celkem rozjeté a mají zkušené mužstvo. Ale Sparta by si titul hodně zasloužila, navíc po těch letech čekání. Přál bych jim to.

Sleduješ také první ligu? Komu by jsi přál postup do extraligy?
Jelikož jsem celoživotním fanouškem Jaromíra Jágra, tak samozřejmě Kladnu. Přeji jim, aby se do extraligy znovu vrátili, posílili a hráli tam důležitější roli než při poslední účasti. A samozřejmě ať ještě Jardu vidím naživo proti Spartě. (usmívá se)

Co třeba jihlavská Dukla?
Té bych to také na jednu stranu přál, abychom tu na Vysočině měli alespoň jednu hokejovou extraligu. Ale jak už jsem říkal, kvůli Jágrovi bych to více přál Kladnu.

Co ty, udržuješ se nějak v kondici?
Občas se snažím něco dělat, moje tělo to bohužel potřebuje. Pokud bych sport vypustil, už bych se možná nerozhýbal. (směje se)

Přemýšlel jsi už nad přípravou na další sezonu?
Ani moc ne, hokej teď opravdu moc nevyhlížím. Každý rok na jaře hrávám v Poličce první ligu in-line hokeje, což ovšem letos moc nevypadá. Pokaždé se začíná v dubnu, tomu ale příliš nevěřím.

Z tvého hlasu cítím určitou rezignovanost...
Přece jen už nejsem nejmladší a současný stav mi moc nepřidává. Už v prosinci, když jsme znovu vyjeli na led, to nebylo nic moc. Přece jen už jsou ty roky znát, nevím, bylo to takové všelijaké. Na druhou stranu se mi ale s hokejem po takové sezoně končit nechce.

Jak tedy vidíš další ročník, bude mít lepší průběh než uplynulá sezona?
Počítám, že na devadesát procent začne. Můj názor je, že hodně pomůže očkování, byt nejsem jeho příznivcem. Na můj vkus se ta vakcína vyvinula příliš rychle, takže snad nám po ní nenaroste třetí noha. (smích) Ale v srpnu či září už bude pravděpodobně proočkováno třeba tři čtvrtiny republiky, navíc ve firmách se testuje, což je také plus. Proto věřím, že už by ta sezona mohla být celkem normální.

I s diváky na tribunách?
Asi nebude moci chodit mnoho lidí, ale věřím, že třeba ta pětistovka by na stadion mohla. To by bylo pro nás ve Žďáře zcela ideální. Největší problém ale pořád vidím u mládeže, ta už se potřebuje dostat na led.