Ohlédnutí za víkendovým dvojzápasem s dvojicí Wasserbauer - Polodna

Zveřejněno 04.03.2024 | Redakce
Plameny mají za sebou podařený víkend, když ze dvou těžkých zápasů vydolovaly celkem pět bodů. K mikrofonu jsme si tak po pátečním utkání pozvali zkušeného Jana Wasserbauera, nedělní výhru s Opavou naopak hodnotil nejmladší forvard v A-týmu David Polodna.

to se nám nesmí stávat

Páteční utkání proti přímému konkurentovi o postup do play-off HC ISMM Kopřivnice nabídlo velice napínavou bitvu, ve které rozhodovaly až samostatné nájezdy. Zklamaný ze ztráty jednoho bodu byl však Jan Wasserbauer, který patří mezi nejzkušenější hráče Řehořova výběru. „Myslím si, že jsme celý zápas byli lepším týmem, ale ten konec se nám úplně nevydařil. Měli jsme tam strašně dlouhý oslabení ve třech, ale nakonec jsou z toho dva body. Ale to se nám nesmí stávat, je to ztráta jednoho bodu,“ uvědomuje si jedenatřicetiletý forvard, který však v posledních utkání zaskakuje, kvůli nedostatku obránců, v obranných řadách.

Wasserbauer byl navíc klíčový i v samostatných nájezdech, kde pomohl Plamenům právě k bonusovému bodu. „Nějakou myšlenku jsem měl, ale spíš jsem čekal na gólmana. Zpomalil jsem si a podle toho, kde měl místo, tak jsem to tam vyzkoušel. A vyšlo to,“ popisuje s úsměvem svoji rozhodující branku pátečního utkání bývalý hráč Komety Brno.

jsme rádi, že ho tady máme

Nedělní zápas s Opavou byl od jeho začátku urputný boj s mnoha osobními souboji a nechyběly ani menší šarvátky před oběma brankami. Plameny v úvodní třetině sice inkasovaly, ale v druhém dějství dokázali skóre otočit. To si pochvaloval i David Polodna, který nahrával na rozhodující gól utkání Janu Wasserbauerovi. „Z mého pohledu jsme si to zase nechali, jako většinu zápasů, trochu utéct . Prohrávali jsme 1:0, ale naštěstí jsme otočili na 2:1 a pak už to bylo režírované z naší strany,“ hodnotil po utkání odchovanec, který v letošní sezoně nastupuje i za krajský tým TJ Jiskra Humpolec.

Ten nezapomněl anii zmínit hlavní postavu posledních utkání, díky které mají naši hokejisté reálnou šanci na postup do play-off – Martina Sejpala. „Sejpy chytá výborně každý zápas a jsme rádi, že ho tady máme,“ pochvaluje si nejmladší útočník na soupisce Plamenů, který strávil v sezoně 2020/21 i pár zápasů ve švédském mládežnickém celku Lidingö Vikings J18.

Nyní mají Plameny na programu těžký dvojboj, a to když na svém ledě přivítají ve formě hrající Hodonín a poté je čeká „odveta“ s opavským Slezanem. „V Opavě se hraje vždycky špatně, ale doufám že to zvládneme, stejně jako Hodonín,“ doufá dvacetiletý Polodna.

Play-off se přibližuje

Plameny v tuto chvíli ztrácí na 5. Havlíčkův Brod čtyři body a na 6. Nový Jičín bod jeden. Naopak na devátou Kopřivnici mají náskok již šesti bodů a k jistotě postupu našim hokejistům stačí, pokud tým z města, kde se narodil Emil Zátopek, nezíská plný počet šesti bodů z posledních dvou utkání.

Další utkání Plamenů je na programu tedy již tuto středu, kdy přivítají na Bouchalkách SHKM Hodonín. Utkání startuje v 18:00.