Nemůžu se dočkat, až zase obléknu dres Plamenů, hlásí opora Jakub Peslar

Zveřejněno 25.07.2018 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští hokejisté vyjedou co nevidět na ledovou plochu a začnou se připravovat na další sezonu. Zadní řady bude nadále tužit produktivní obránce Jakub Peslar, jenž po příchodu na Bouchalky posbíral ve 22 utkáních neuvěřitelných 29 kanadských bodů, včetně postupového gólu proti Kolínu v prodloužení. Jak prožil tento žďárský sympaťák léto a jak se těší na následující sezonu i exhibiční utkání se dočtete v našem rozhovoru.

Foto: Petr Nedvěd

Jakube spoustu fanoušků přes léto zajímalo, zda zůstanete u Plamenů. Jaká je aktuální situace?
Situace je taková, že už se nemohu dočkat až zase obléknu dres žďárských Plamenů a vyjedu k prvnímu utkání, léto už je dlouhé.

Prakticky ihned jste se stal miláčkem fanoušků. Jak jste se s tím ztotožnil a jak to aktuálně vnímáte?
Tohle mě samozřejmě hrozně potěšilo. Vnímám to tak, že je úžasné hrát s takovou podporu v zádech.

Loňský závěr sezony byl pro vás hodně hektický, jak z hokejového tak osobního hlediska. Už jste vše přes léto dokázal vstřebat?
To je pravda, kdybych řekl že závěr nebyl hektický, tak bych lhal. Co se týče osobního života, prožívám nádherné období a hokej? Tak to abych pravdu řekl, ještě pořád to někde vzadu v hlavě je.

Když se na to podíváte s časovým odstupem, co Plamenům chybělo k tomu, aby se podívaly do kvalifikace o WSM ligu?
No ještě dvě vítězství. Možná nám ublížilo, že jsme neokusili porážku v předešlých kolech a po relativně hladkém vítězství v prvním zápase s Jabloncem jsme si mysleli, ze to půjde samo. Těžko říct teď tak zpětně, to musí vědět každý sám co mohl udělat pro vítězství více. Každopádně vyřazení bylo víc než hořké... A jak jsem říkal, ještě pořád to ve mně je.

Stal jste se jedním z trenérů v hokejové akademii šéftrenéra dorostu SKLH Jaromíra Pytlíka v Telči, co konkrétně máte na starost?
V podstatě když je potřeba, jsem na ledě. Ať už to jsou tréninky individuální, skupinové, kempy a podílím se i na chodu samotné akademie.

Na blízku tak máte dorostence a juniory SKLH, kteří hojně nastupují i v A týmu. Vidíte u nich progres, jenž by jim měl zajistit stabilní místo na seniorské soupisce?
Těm klukům jsem v podstatě na blízku 24 hodin denně, jelikož na ně dohlížím i mimo led. Progres je samozřejmě znát a i já se těším, až si budu moci s některými z nich zahrát za Plameny. Zároveň doufám, že to nebude třeba jen Daniel Poizl, který hrál stabilně v minulé sezóně, ale kluků bude víc. Některým věřím hodně!

A jak jste se na novou sezonu připravoval vy?
Já se po domluvě s trenérem Konečným připravoval individuálně v Telči. Měl jsem možnost i využití ledu a letní příprava samozřejmě probíhala klasicky běhání, v posilovně nebo na kole. Zároveň jsem ji proložil hrami, ať už to byl tenis nebo i s klukama z akademie v rámci jejich přípravy fotbálek. A samozřejmě jsem ji upravil, aby seděla na míru mým potřebám do sezóny.

Jak vše zvládáte časově, když bydlíte v Ostravě, trénujete v Telči a ještě budete hrát ve Žďáře?
Tak teď už to půjde zvládat lépe. Žena s malou se za mnou přestěhovaly do Telče a do Žďáru to není daleko. Je pravda ale, že než holky mohly být se mnou v Telči, tak mi bylo smutno.

Předpokládám, že si na dceru narozenou během play-off uděláte dostatek času?
Samozřejmě, když můžu, tak veškerý čas trávím s ní a ženou. Chodíme na procházky a snažím se jim vynahradit veškerý čas, který jsem na ledě.

Kam mohou Plameny v novém systému druhé hokejové ligy v příští sezoně mířit?
Snad budou mít Plameny stejný cíl, jako si stanovuji každý rok já. Vyhrát poslední zápas sezóny a tudíž dojít, co nejdál! Uvidíme, co nám přinese nový systém a jak na tom budou i ostatní týmy, ale věřím, že celý tým bude chtít posunout tu laťku zase o trošku výše po loňském nezdaru ve finále.

Ještě než začne ostrá sezona, zahrajete si utkání žďárských hvězd. Odehrál jste už nějaké podobné utkání?
Marně pátrám v paměti, jediné zápasy, které mohly být pro diváky exhibicí, když jsme se sešli partička zahrát si hokej a tam se většinou sešla zajímavá jména. Ale určitě nikdy nepřišlo tolik lidí, jako se očekává na Bouchalkách.

Je nějaký hráč, na kterého se třeba speciálně těšíte, že si proti němu zahrajete?
Přiznám se, ze jsem se ještě nedíval na soupisku, ale rozhodně se těším až proti mě vyjede Neči s Tomášem Rolinkem. Nečiho sleduji a držím mu palce v kariéře, Tomáš Rolinek je pro mě rozhodně jednou z osobností českého hokeje!