Mládežnické celky mají za sebou první zápasy nového roku

Zveřejněno 08.01.2024 | Anna Daňsová
První lednový víkend přinesl další zápasy naší mládeže, v nichž se všechny celky představily na ledě soupeřů. Dorostenci nezaváhali a prodloužili sérii vítězných zápasů už na 4 v řadě, starší žáci nadělovali v Pelhřimově!

Dorost

Neděle 7. ledna 2024
Dorostenci v neděli zahájili nový rok utkáním na ledě Znojma, s nímž sehráli relativně vyrovnaný duel, v němž rozhodla poslední třetina. V ní Plamínci dali 3 branky a rozhodli o svém vítězství, díky kterému prodloužili sérii výher na 4 v řadě.

HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Pokora (Dvořák), 49. Kafková (Soukup, Ludvík) - 4. Malenovský (Lorenc), 42. Schwach (Schneider), 53. Martinů (Němec), 57. Schneider.

9. třída

Sobota 6. ledna 2024
Sobotní domácí utkání deváťáků proti SHKM Hodonín bylo odloženo z důvodu marodky domácího celku a bude se hrát v novém termínu.

Starší žáci

Starší žáci sehráli první duel roku 2024 na ledě Pelhřimova, kde po delší době nastupovali v plné sestavě, což se projevilo na hře i výsledku zápasu. Plamínci kontrolovali zápas a zvítězili vysoko 1:17. „V zápase byla znát síla první lajny, která ho proměnila ve svoji exhibici. Byly k vidění moc hezké akce a myslím si, že kluky po dlouhé době zase ten hokej pořádně bavil,” spokojeně komentoval sobotní zápas trenér David Pazourek.

HC Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 1:17 (1:4, 0:9, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Mareš (Hypš, Konečný) - 2. Rosecký (Mařata), 9. Kment (Rosecký), 15. Stoček (Mařata), 18. Rosecký (Bukáček, Mařata), 26. Rosecký (Mařata), 27. Stoček (Mařata, Rosecký), 27. Kment (Mařata), 28. Dostál T. (Špaček), 30. Rosecký (Mařata, Stoček), 34. Dostál T. (Benc), 37. Benc (Kratochvíl, Studený), 39. Stoček (Mařata, Kment), 40. Mařata (Rosecký), 41. Mařata, 44. Stoček (Mikoláš), 56. Mařata (Stoček), 59. Kment (Mařata).

Mladší žáci

Mladší žáci také vstoupili do nového kalendářního roku utkáním s Pelhřimovem, v němž domácí odskočili do tříbrankového vedení hned v první třetině. Plamínkům se podařilo vyrovnat, o minutu později si ale domácí vzali dvěma rychlými góly zpět vedení a přestože se Plamínkům podařilo ještě snížit, domácí nakonec pečetili vítězství v 54. minutě gólem na konečných 6:4. „Bylo znát, že to je zápas po delší době, skoro po celý zápas nám chyběl pohyb. V závěrečném tlaku nám chybělo i trochu štěstí k vyrovnání, ale hokej se hraje 60 minut a ne jenom posledních 10 minut. Domácí zaslouženě vyhráli,” hodnotil sobotní zápas trenér žáků David Pazourek.

HC Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 6:4 (3:1, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Med Pe. (Venkrbec), 11. Doskočil (Venkrbec, Steinbach), 12. Mareš (Med Pe.), 26. Mareš (Doskočil), 27. Med Pe. (Med Pa., Steinbach), 54. Doskočil (Mareš, Med Pa.) - 18. Matoušek (Vašek, Štěpanovič), 24. Řehoř (Pavelka), 25. Kertis, 32. Šustr (Buchta, Imramovský).