Mládeži se o prvním prosincovém víkendu dařilo

Zveřejněno 04.12.2023 | Anna Daňsová
První víkend v prosinci má za sebou také mládež, které se tentokrát velmi dařilo. Starší žáci v okleštěné sestavě vybojovali remízu s Velkým Meziříčím, všechny ostatní kategorie zapsaly vítězství.

Dorost

Neděle 3. prosince 2023
Dorostenci v neděli přivítali Velkou Bíteš, proti níž si zastříleli. Už v první minutě zápasu bylo skóre 2:0 a domácí tým pak pouze přidával góly, ve třetí třetině navíc nastřílel neskutečných 11 branek, soupeři za celý zápas nedovolil ani gól a zvítězil vysoko poměrem 19:0.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Sp. Velká Bíteš 19:0 (4:0, 4:0, 11:0)
Branky a nahrávky: 1. Němec (Martinů), 1. Drdla, 9. Martinů (Dočekal, Němec), 14. Benc, 25. Marek (Tecl, Kytka), 28. Tecl (Malenovský, Marek), 32. Marek (Malenovský), 34. Marek (Dočekal), 43. Němec (Beran), 44. Malenovský (Drdla, Marek), 47 Marek, 50. Marek (Drdla), 52. Němec (Beran), 55. Martinů (Němec, Dočekal), 55. Martinů (Němec, Dočekal), 56. Marek (Malenovský), 59. Němec (Martinů), 60. Studený (Schwach), 60. Kratochvíl (Dočekal).

9. třída

Sobota 2. prosince 2023
Deváťáky čekal víkendový dvojzápas na Bouchalkách, kde nejprve v sobotu hostili Velké Meziříčí. Domácí v 8. minutě otevřeli skóre, hostům se ale podařilo dvěma rychlými góly otočit na 1:2. Plamínci zásluhou Kantorové ještě před koncem první části vyrovnali, přesto hosté ve druhé třetině znovu dvakrát vedli a Plamínci v obou případech museli dotahovat, což se jim podařilo. Ve třetí třetině si pak vedení vzali na svoji stranu a přestože hosté ještě dokázali srovnat na 5:5, na šestou branku domácích už odpovědět nedokázali, a tak po vyrovnaném utkání zůstaly všechny body na Bouchalkách.

SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 6:5 (2:2, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Vetešník (Plachý), 17. Kantorová, 27. Vetešník, 35. Kantorová (Lorenc), 47. Kantorová (Lorenc), 51. Vetešník (Plachý) - 12. Valík (Večeřa), 13. Večeřa, 26. Večeřa (Kanta), 32. Hrnčíř (Valík), 49. Valík (Hrnčíř).

V neděli pak deváťáci sehráli duel s Humpolcem, proti němuž byli v první třetině daleko aktivnějším celkem, diktovali hru a vypracovali si pohodlné vedení 5:0. Od druhé části ale Plamínci přestali hrát svoji hru a hosté toho využili, takže postupně vstřelili tři branky a přiblížili se na 5:3. Domácí tým sice další gól nepřidal, nakonec ale dokázal udržet vedení a zapsat ve dvou zápasech plný počet bodů.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Humpolec, z.s. 5:3 (5:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Bartoň (Kantorová), 10. Mařata (Plachý, Vetešník), 12. Plachý (Mařata, Vetešník), 13. Lorenc (Mařata, Kantorová), 20. Kantorová - 38. Janák (Kubalka), 39. Pykal (Tůma), 44. Šlapal (Soukup).

Starší žáci

Starší žáci zajížděli v neděli na led Velkého Meziříčí, kam jeli ve značně okleštěné sestavě. Přesto byli Velkému Meziříčí velmi vyrovnaným soupeřem, dostali se dokonce do vedení 3:0, to se ale domácímu celku podařilo na začátku třetí části dorovnat na 3:3. Plamínci si pak ještě jednou vzali vedení, hosté ale opět vyrovnali a utkání tak skončilo remízou. Přesto se za výkon nemusí vůbec stydět. „Ve velmi okleštěné sestavě jsme předvedli bojovný výkon a musím celý tým pochválit za snahu a bojovnost. Remíza na konci zápasu je zcela spravedlivá,” chválil své svěřence trenér Plamínků David Pazourek.

HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 4:4 (1:3, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Drašar (Mejzlík), 25. Kolomazníčková, 43. Drašar (Baloun), 52. Frišhans - 8. Mikoláš (Studený), 9. Štěpanovič (Bukáček), 11. Bukáček (Benc, Kratochvílová), 48. Špaček.

Mladší žáci

Také mladší žáci odehráli nedělní zápas na ledě Velkého Meziříčí, kde byli jasným favoritem, což se jim podařilo potvrdit. Plamínci se ujali vedení 2:0, domácí sice dokázali snížit na 2:1, Plamínci je ale k ničemu nepustili a nakonec zaslouženě připsali všechny body do tabulky. „Zápas byl od začátku v naší režii a nepřipustili jsme žádné zdramatizování, celých 60 minut jsme si šli za povinnou výhrou,” hodnotil průběh utkání trenér David Pazourek.

HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Dvořák, 46. Dvořák (Robotka) - 12. Buchta (Říčan, Imramovský), 18. Říčan, 27. Imramovský, 28. Kertis, 48. Říčan (Pejchl, Vašek).