Mládež má za sebou další várku zápasů, tentokrát se příliš nedařilo

Zveřejněno 17.01.2023 | Anna Daňsová
Druhý lednový víkend se žďárské mládeži příliš nepodařil. Dorostenci prohráli obě svá utkání, také devátá třída a mladší žáci zapsali prohru. Ze svých dvojzápasů alespoň jeden dokázalo vyhrát áčko i béčko starších žáků - áčko doma vysoko přehrálo Břeclav, béčko také na Bouchalkách porazilo Telč.

Dorost

Čtvrtek 12. ledna 2023
Dorostenci se ve čtvrtek vydali do Českých Budějovic, kde je nečekal jednoduchý zápas, což napovídaly oba předchozí výsledky (Žďár v obou případech vysoko prohrál, 1:9 a 4:9). Ani tentokrát se v Budějovicích nepovedlo soupeře překvapit, Plamínci nastoupili pouze v 11 hráčích a na soupeře nestačili, a tak přestože vstřelili první branku utkání, Budějovice nakonec duel jednoznačně ovládly 7:2. „Klukům ale nemůžu nic vyčítat, přestože se prohrálo, makali celý zápas,” hodnotil výkon svých svěřenců trenér František Dočekal.

HC Motor České Budějovice B - SKLH Žďár nad Sázavou 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Konzal (Kozel), 19. Kozel (Novotný), 30. Mařík (Schmied, Palán), 36. Svoboda (Dušák, Konzal), 37. Novotný (Svoboda), 50. Mařík (Palán, Matějka), 51. Svoboda (Konzal) - 12. Kratochvíl, 37. Dočekal (Lédl).

Pátek 13. ledna 2023
Na pátek 13. měli dorostenci naplánovaný domácí zápas proti béčku Tábora, které už jednou na Bouchalkách dokázali porazit 5:2. Dvě třetiny byl Tábor jednoznačně lepší a pouze díky poctivé obraně a skvělému výkonu Jakuba Humplíka v bráně bylo pořád o co hrát, když se šlo po dvou třetinách do kabin za stavu 0:2. Ve třetí třetině žďárští hokejisté sice trochu zlepšili výkon, ale bohužel se nepodařilo využít nějakou z šancí, které si vytvořili, naopak těsně před koncem třetiny hosté potvrdili svoji výhru dalšími dvěma brankami.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Tábor B 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Podzimek (Kůrka), 25. Podzimek (Křepelka, Pěček), 59. Podzimek (Křepelka, Pěček), 60. Pysanczyn (Lang).

9. třída

Sobota 14. ledna 2023
“Deváťáci” v sobotu odehráli utkání v Poličce, kde se jim podařilo začít relativně dobře a vyhrát první třetinu. Také po druhé třetině byl zápas stále otevřený, do kabin se šlo za stavu 2:2 po vyrovnávací brance domácího celku. Ten ale ve třetí třetině zvládl v 56. minutě vstřelit vedoucí branku, která rozhodla o výsledku utkání, a tak všechny body zůstaly v Poličce.

HC Spartak Polička - SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Pokorný (Martinů), 37. Parolek Ja. (Schwach, Oblouk), 47. Pokorný (Parolek Ja.), 56. Parolek Ji. (Parolek Ja., Martinů) - 8. Němec (Marek), 13. Malenovský (Němec), 44. Drdla (Marek).

Neděle 15. ledna 2023
V neděli měla devátá třída odehrát domácí utkání proti Litomyšli, které bylo ale na žádost právě domácího celku odloženo kvůli marodce a zraněním v týmu.

Starší žáci A

V sobotu áčko starších žáků přivítalo na domácím ledě Břeclav, proti které sice nepředvedlo úplně ideální výkon, nicméně se podařilo využít mnoho šancí, takže výsledek nakonec vypadá jednoznačně. Velmi dobrým výkonem se blýskl v bráně Ondra Holý, který svůj tým celý zápas skvěle držel a pomohl mu k bodům.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lvi Břeclav 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Teml M. (Klíma), 12. Teml D. (Řehoř), 16. Klíma, 18. Teml M. (Klíma, Řehoř), 25. Řehoř (Kment), 42. Teml D. (Klíma), 45. Klíma, 57. Teml M. (Řehoř) - 17. Bošek (Zhejbal, Král).

V neděli se áčko starších žáků vydalo k zápasu v Třebíči, kde se jim zápas příliš nepovedl. Od první minuty byla Třebíč daleko lepším týmem, v první třetině žďárští měli problém vůbec dostat se ke střele na bránu. Plamínky ale neskutečně podržel Ondra Holý v brance, a tak se dostali dokonce do dvoubrankového vedení. Přestože ale žďárští po dvou třetinách vedli 2:0, své vedení nedokázali udržet, domácí celek je ve všech ohledech přehrál a nakonec se čtyřikrát prosadil, takže Plamínci vyšli ze zápasu naprázdno. Je ale třeba vyzdvihnout parádní výkon brankáře Holého, který držel svůj tým skvělými zákroky po celý zápas.

SK HS Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 41. Hobza (Malena), 55. Kružík (Hájek, Malena), 56. Hudec (Jánský, Melichar), 60. Hobza - 38. Teml M. (Řehoř, Lorenc), 40. Klíma (Stoček).

Starší žáci B

Béčko starších žáků začalo víkend v Humpolci, kde ale od první minuty zápasu byla jejich hra bez pohybu a bojovnosti, a tak přestože Plamínci ještě první třetinu vyhráli 1:0, soupeř čtyřmi góly ve druhé třetině otočil stav utkání a pak už jen kontroloval hru a svoje vedení navyšoval až na konečných 9:2.

Jiskra Humpolec - SKLH Žďár nad Sázavou 9:2 (0:1, 4:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 25. Čech, 26. Svoboda (Beran), 35. Zabloudil (Hrůza), 36. Hrůza (Čech, Makovec), 41. Hrůza (Petrik), 46. Zabloudil, 50. Vondráček, 59. Čech, 60. Svoboda (Janák) - 11. Plachý, 45. Kratochvíl (Špaček).

Po sobotní vysoké porážce v Humpolci béčko starších žáků hned v neděli na Bouchalkách přivítalo Telč, proti níž se jim podařilo zlepšit předváděnou hru. Plamínci po celý zápas vedli, a přestože se hostující celek přiblížil na rozdíl pouze jedné branky, domácí své vedení dokázali opět navýšit a dotáhnout zápas k vítězství. „Po sobotním špatném výkonu v Humpolci jsme si k tomu před zápasem v kabině něco řekli a úkol proti Telči byl jasný, konečně zase vyhrát. Jsem moc rád, že se naše hra zlepšila a podařilo se to,” řekl po nedělním utkání trenér béčka starších žáků David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Telč 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 12. Lupoměch (Bukáček), 23. Stehlík (Dostál), 31. Benc (Lupoměch), 34. Lupoměch (Kratochvíl), 50. Bukáček (Benc), 51. Lupoměch (Benc, Bukáček) - 31. Kodys (Barták), 32. Novák (Modráček), 47. Barták (Kodys), 57. Berndt (Barták).

Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu odcestovali k utkání do Humpolce, který byl bohužel také nad jejich síly. Domácí celek prakticky již v první třetině rozhodl o výsledku zápasu, protože nastřílel 6 branek. Plamínci ve druhé třetině sice zlepšili pohyb a podařilo se jim druhou část vyhrát 2:1, přesto si soupeř bezpečně pohlídal průběh utkání, ve třetí třetině vsítil další 4 góly a zvítězil 11:2.

Jiskra Humpolec - SKLH Žďár nad Sázavou 11:2 (6:0, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Vašek, 7. Paťha (Vašek), 9. Loudát (Paťha), 14. Vašek (Wallisch), 15. Wallisch (TS), 18. Jaroš, 23. Wallisch, 46. Vašek (Hájek), 49. Gleizner, 49. Bečvář (Paťha), 57. Wallisch (Paťha) - 27. Štěpanovič (TS), 29. Pelán (Řehoř).