Kádr Plamenů dospěl do finální podoby. V sobotu je na programu první kolo

Zveřejněno 20.09.2023 | Redakce
Plameny vyjedou již tuto sobotu k prvnímu mistrovskému utkání na led v Šumperku, který je nováčkem druholigové soutěže po sestupu z Chance ligy. Naše hokejisty tak nečeká vůbec lehký vstup do nového ročníku druhé ligy. Jaké jsou poslední změny v kádru a realizačním týmu našeho A-týmu? To se dozvíte v následujícím článku.

PŘEKVAPIVÁ ZMĚNA NA TRENÉRSKÉM POSTU

Poslední změnou, a pro mnohé i překvapivou, je výměna na trenérském postu těsně před začátkem soutěže, a to díky neuspokojivým výsledkům a předváděné hře v přípravě na nadcházející sezonu. „Hledali jsme řešení, které bude rychlé a smysluplné, protože tvář áčka se musí změnit okamžitě,“ říká nejvýše postavený muž žďárského hokeje Martin Nečas.

Luboše Slámu, který na své pozici vydržel pouhý měsíc, tak nahradil bývalý extraligový brankář Milan Řehoř, který má již zkušenosti s touto pozicí z posledního ročníku. A jaké jsou jeho pocity? „Pocity jsou takové smíšené. Máme pouze týden na to, abychom se zapracovali a připravili se na sobotu, kdy máme první mistrovské utkání,“ uvědomuje si nový lodivod žďárské střídačky.

Jeho kolegou na střídačce bude legenda klubu Jiří Plachý, který bude mít na starosti obránce, a také přesilové hry. Dalším do party v realizačním týmu je bývalý hráč Plamenů Tomáš Doležal, jenž bude nově působit u A-týmu jako vedoucí mužstva. Tomu bude navíc nápomocna i stálice realizačního týmu, pokud mu to však jeho zdravotní stav dovolí, Luboš Havelka. Jako kustod se bude snažit dodat hráčům komfort Miloš Kadlec a o jejich zdraví bude i nadále pečovat nerozlučná dvojice Luboš Veselý a MUDr. Michael Jirčík.

BRANKÁŘI BEZE ZMĚNY, V OBRANĚ USPĚLI HRÁČI NA ZKOUŠKU

Jediný post, který nezaznamenal oproti loňské sezoně změnu, je ten brankářský. V bráně bude i tuto sezonu předvádět své výkony dvojice Jiří Sláma a Lukáš Vít. A kdo bude jedničkou? „Uvidím ještě v průběhu tréninků tento týden a v pátek se definitivně rozhodnu,“ vysvětluje nový trenér Plamenů Milan Řehoř. Vedení klubu navíc intenzivně pracuje na vyřízení střídavých startů třetího brankáře. „Jsme si vědomi, že jít do sezony pouze se dvěma brankáři je risk,” přiznává generální manažer Nečas.

Mezi obránci uspěli na zkoušce během přípravných zápasů Jakub Grauer, Richard Adam a Otakar Beran. Posledně jmenovaný bude mít navíc vyřízené i střídavé starty do krajské Poličky, kde bude sbírat zkušenosti se seniorským hokejem. V obraně budou moci navíc naši fanoušci vídat i novou akvizici Tomáše Kulhánka, který přišel původně jako posila útočných řad. „Měli jsme informace, že v juniorce Sparty beka hrával a patřil tam k nejlepším. Jelikož s obránci máme problémy neustále, tak jsme tomu dali šanci a osvědčilo se to. Slibujeme si od něj to, že bude patřit ke klíčovým bekům,“ říká asistent trenéra Jiří Plachý.

Pro vyztužení defenzivy bude moci trenérské duo využít na střídavý start i dvojici Martin Kubíček a Vojtěch Tvrdík, kteří jinak nastupují v Chance lize za pardubické béčko. Otazník naopak visí nad působením Martina Lojka. „S Martinem jednáme a hledáme možnosti, jak vyřešit jeho aktuální pracovní vytížení, které mu nedovoluje zapojení se plnohodnotně do polykání tréninkových dávek," upřesňuje manažer Nečas.

ÚTOK SE ZMĚNAMI & ODCHOD MATADORA

Útok Plamenů doznal v průběhu léta vcelku velkých změn. O nových posilách v čele s Jiřím Půhoným již toho bylo napsáno dost, ale v přípravě se velice dobře prezentovala i dvojice, která přišla z nedaleké Chotěboře – Slavomír Kadleček a Tomáš Ludvík. „Nechci vůbec říkat, že nás překvapili, ale ukázali, že mohou být velice platnými hráči. Slávu zdobí skvělé bruslení a Ludva je zase poctivý centr, kterých máme málo. Jsme rádi, že je tu máme,“ říká pětačtyřicetiletý Jiří Plachý.

Pokračovat bude i útočník David Polodna, kterého však během přípravy sužovaly zdravotní trable, takže si jej trenéři ponechali v kádru a budou jej nadále sledovat. Trenérská dvojice Řehoř – Plachý navíc může využít na střídavý start z pardubického béčka i útočníka Adama Palečka, který již v loňské sezoně do dvou utkání v dresu Plamenů nastoupil a připsal si jednu gólovou asistenci.

Do přípravy naopak vůbec nenastoupil Dan Kotlík, který je plně vytížen u Armády České Republiky a letošní sezonu tak za Plameny s největší pravděpodobností neodehraje. Dalším hráčem, kterého neuvidíme v dresu se žetkem na prsou, je zkušený matador Luboš Kunstmüller. Ten se po oboustranné dohodě přesunul do Poličky, kde ho čeká daleko větší herní vytížení. „Lubošovi moc děkujeme za pomoc v loňské sezoně, kdy nám doslova vytrhl trn z paty a pomohl nám v těžkých chvílích, kdy jsme bojovali s úzkým kádrem. Bohužel nyní by asi nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil, tak jsme se rozumně dohodli na ukončení spolupráce,“ vysvětluje generální manažer Martin Nečas.

JEDNOZNAČNÝ CÍL JE PLAY-OFF

Plameny vyjedou již tuto sobotu v Šumperku k prvnímu mistrovskému utkání a cíle budou jistě vyšší než tomu bylo v posledních sezonách. „Cíle máme, určitě bychom chtěli play-off. Posílili jsme, chceme myslet výše než loni, tak snad to tak dopadne,“ přeje si nový coach Milan Řehoř.

AKTUÁLNÍ PODOBA KÁDRU

Brankáři: Jiří Sláma, Lukáš Vít

Obránci: Richard Adam, Ota Beran, Jakub Grauer, Martin Kubíček (střídavý start), Miroslav Kukla, Tomáš Kulhánek, Jaroslav Ludvík, Václav Macek, Martin Pleva, Václav Půža, Vojtěch Tvrdík (střídavý start)

Útočníci: Jakub Čejka, Dominik Dušek, Martin Gregar, Tomáš Chlubna, Lukáš Jícha, Slavomír Kadleček, Tomáš Ludvík, Vojtěch Maštera, Adam Paleček (střídavý start), David Polodna, Jiří Půhoný, Miroslav Rohlík, Martin Štola, Jan Wasserbauer