KUNSTMÜLLER: Nad pomocí mančaftu jsem neváhal

Zveřejněno 21.11.2022 | Redakce
Po třech letech oblékl v posledních dvou duelech dres Plamenů opět velezkušený útočník Luboš Kunstmüller. A v sobotním utkání proti Havířovu se také dočkal své první trefy. Po prohře 2:3 v samostatných nájezdech, která byla pro borce s velkým písmenem Ž na prsou už desátou v řadě, jednačtyřicetiletý forvard řekl. „Myslím, že bylo vidět, že se zvedáme, ve hře je určitý posun.“
Luboši, jaký byl z Tvého pohledu sobotní duel s Havířovem?
Myslím, že náš výkon nebyl špatný. Plnili jsme to, co jsme měli. Kdybychom dali více gólů z šancí, které jsme měli, nebo neudělali takové chyby v defenzivě, mohli jsme vyhrát.

Takže oproti předcházejícím porážkám je v naší hře vidět určitý posun?
Podle mě ano, ten posun tam vidím. Podle mého se zvedáme, hrajeme nyní na čtyři lajny, do hry se dostává více útočníků, díky čemuž máme více sil a na ledě je to tak lepší.

Ty jsi v první třetině přesným zásahem vyrovnával skóre na 1:1. Jak jsi viděl svoji branku?
Akce se rozjela z obranné třetiny, já si najel po křídle, kam mi Pilňas přihrál. Nevěděl jsem, zda vystřelit či přihrát, ale pak jsem si všiml, že si gólman hostů klekl a vytvořil tak mezeru, kam jsem se chtěl trefit. Naštěstí to vyšlo.

"
S KLUKY VE ŽĎÁŘE JSEM SICE STÁLE CHODIL NA LED PŘI TRÉNINCÍCH, ALE HRÁL JSEM KRAJSKOU LIGU ZA POLIČKU. TEĎ PŘI TĚCH PROBLÉMECH MĚ TRENÉR S MANAŽEREM OSLOVILI, ZDA BYCH NECHTĚL TÝMU POMOCI. SOUHLASIL JSEM…

Zápas jsme nakonec prohráli až v samostatných nájezdech. Byla to již desátá porážka v řadě. Kde hledat příčiny nepříznivé série?
Špatně se mi to hodnotí, protože to byl teprve druhý zápas, co jsem po dlouhé době za tým nastoupil. Nedokážu proto říci, co tam předtím nefungovalo.

V kabině, resp. psychickém rozpoložení týmu problém nevidíš?
To určitě ne, v kabině je všechno v pořádku, tam problém není. Vidím to spíše na ledě, různé drobné chybičky, pak určitě nedostatek hráčů, díky tomu docházely síly. Těch herních faktorů je tam určitě více.

Jak se stalo, že jsi se minulý týden při derby v Havlíčkově Brodě po třech letech objevil v sestavě Plamenů?
Před těmi třemi lety jsem se rozhodl, že už nebudu hrát druhou ligu. S kluky ve Žďáře jsem sice stále chodil na led při trénincích, ale hrál jsem krajskou ligu za Poličku. Teď při těch problémech mě trenér s manažerem oslovili, zda bych nechtěl týmu pomoci. Souhlasil jsem, byť jsem jim říkal, že nevím, jak to zvládnu.

Měl jsi hned jasno, nebo jsi musel dlouho přemýšlet?
Myslím, že jsem dlouho neváhal. Když mi z týmu zavolali, hned jsem jim říkal, že budu chtít pomoci.

Jak náročné bylo zvyknutí si na vyšší soutěž? Je velký rozdíl mezi druhou ligou a krajskou soutěží?
Těžké to nebylo, spíše jde o systém hry, ten je úplně odlišný. Při utkání v Havlíčkově Brodě jsem si na to třetinku zvykal. Je to totiž úplně jiný hokej. Krajská liga je hodně individuální, zatímco ve druhé lize se hraje více systémově.

Ve středu Vás na domácí půdě čeká vedoucí Znojmo. Připravíte největšímu favoritovi překvapení?
Zápas půjdeme odmakat, poctivě bránit a zkusit překvapit z protiútoků. Hlavně nesmíme zbytečně faulovat, dát do toho všechno, třeba to dopadne a my překvapíme. Podle mě nemáme co ztratit, musíme odevzdat maximální výkon a pak se může stát cokoliv.