Junioři nadále stoprocentní, v reprezentaci zářili žďárští odchovanci

Zveřejněno 09.11.2015 | Ondřej Krásný, Carey_44
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Listopadový víkend se konala reprezentační přestávka a tak svůj zápas sehráli pouze junioři a vítězně. Nicméně žďárská mládež nechala velkou stopu i ve světě. Velkou roli v reprezentačním týmu U17 hrála trojice žďárských odchovanců Martin Nečas, Ondřej Machala a Martin Kaut. Velice dobrý turnaj odehrála U18, v jejíž sestavě se nacházel Tomáš Havránek.

JUNIOŘI

Junioři si i nadále drží stoprocentní bilanci. V pátek přivítali na svém ledě čtvrtou Chotěboř a opět z toho byli tři body. Plameny zcela přesvědčivě vyhrály první třetinu, když si vytvořily náskok 4:1. Soupeř se však ani při vedení Žďáru 5:1 nevzdal, dokázal korigovat a snížit na rozdíl dvou branek, nicméně o vítězství definitivně rozhodl v 52. minutě brankou na 6:3 Machovec. Chotěboři nepomohla ani pozdní branka v 59. minutě na konečných 6:4.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Lvi Chotěboř 6:4 (4:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4.Klíma (Mäki), 7.Kašpar (Němec A.,Mäki), 14.Rozmarín (Němec R.), 16.Němec A. (Pazourek,Kašpar), 39.Kašpar (Mäki), 52.Machovec (Němec R.) - 1.Freibauer (Musílekú, 43.Činčila Š. (Vavřička), 48.Mašek (Činčila B.), 59.Muzikář (Freibauer).

ŽĎÁRÁCI V REPREZENTACI

U18 má za sebou velice úspěšný turnaj. Na turnaji pěti zemí ve Švýcarsku zvládla porazit všechny evropské konkurenty a v tabulce skončila na druhém místě za USA. Za sebou česká U18 v sestavě s Tomášem Havránkem nechala Švédsko, Finsko a Švýcarsko.

U17 sice skončila na prestižním turnaji v Kanadě na sedmém místě, nicméně zanechala dobrý dojem. Velkou roli hráli žďárští odchovanci Martin Nečas, Ondřej Machala a Martin Kaut. V šesti zápasech byl nejúspěšnější Martin Nečas, který si připsal 4 branky a k tomu přidal dvě asistence. Nezaháleli ani Ondřej Machala a Martin Kaut, první jmenovaný si připsal po brance a asistenci a druhý jmenovaný si připsal dvě branky a stejný počet asistencí.

Do mládežnické reprezentace Slovinska byl povolán i útočník mladšího dorostu Žan Primožič. Za ženy se v týmu W-U18 ukázala Denisa Pytlíková a v týmu W-U15 Barbora Machalová.