Zveřejněno 14.11.2023 | Anna Daňsová
BK Havlíčkův Brod SKLH Žďár nad Sázavou
15., středa 15.11.2023 18:00
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
Po nepovedené první třetině ve Valašském Meziříčí Plameny už mohly pouze korigovat výsledek, z Valašska ale odjely s prázdnou. Šanci spravit si chuť dostanou hned ve středu, kdy se vydají do nedalekého Havlíčkova Brodu ke druhému derby této sezony! Úvodní buly je naplánováno na 18:00!

Sobotní utkání ve Valašském Meziříčí nabídlo ze strany Plamenů nejhorší třetinu v sezoně, když v první dvacetiminutovce inkasovaly 6 branek a do kabin se šlo za vedení domácích 6:0. Od druhé třetiny se hra více vyrovnala a hosté pak ještě alespoň korigovali vysokou prohru na konečných 7:3, z nepovedeného výkonu je teď potřeba se poučit do dalších zápasů: „Nějaké výsledky jsme teď měli a asi jsme nabyli pocitu, že to půjde samo. Není potřeba ale propadat panice, tým kvalitu má, je to jen jeden zápas, ale takhle to nepůjde. Takže z hrušky dolů a zpět do práce,” hodnotil nepovedený výkon žďárského mužstva Vojtěch Šír po zápase.

I přes vysokou porážku se Plameny udržely na druhém místě v tabulce se ziskem 26 bodů, týmy na 2. až 5. místě mají pak shodně 24 bodů, což dělá čelo tabulky velmi vyrovnaným. Nejproduktivnějším hráčem je nadále s 27 body (12+15) Dominik Dušek, kterému zároveň patří 3. místo v tabulce střelců i v tabulce produktivity východní skupiny druhé ligy. Díky třem bodům ze zápasu s Bobry si produktivitu na 24 bodů (11+13) vylepšil Jiří Půhoný, který se posunul na 4. místo mezi střelci.

Předchozí derby s Havlíčkovým Brodem nabídlo divákům na Bouchalkách velmi napínavý duel, v němž Bruslaři třikrát vedli, o vedení ale pokaždé přišli a nakonec nezískali ani bod. V čase 59:59 bylo za faul na Slavomíra Kadlečka nařízeno trestné střílení, kterého se ujal bývalý hráč Bruslařů Dominik Dušek, nájezd proměnil, završil tak hattrick a přisoudil všechny tři body Plamenům. Bude druhé derby Vysočiny podobně napínavé? Přijeďte podpořit Plameny do nedalekého Havlíčkova Brodu, do nějž také Šakal Patriots pořádají zájezd autobusem!

POSLEDNÍ ZÁPAS

14. kolo, sobota 11. listopadu 2023
HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 7:3 (6:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Koláček (Foltýn, Liss), 11. Andris (Baroš), 14. Andris (Liss, Kozubík), 16. Finsterle (Pokorný, Stodůlka), 16. Kozubík (Romančík, Andris), 19. Baroš, 23. Martiník (Baroš, Vávra) - 25. Půhoný (Kadleček, Pleva), 45. Kadleček (Půhoný, Kulhánek), 55. Půhoný (Wasserbauer, Kulhánek). Rozhodčí: Michael Hranoš - Valdimír Hladík, Martin Voznička. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 224. Průběh utkání: 7:0, 7:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (16. Sláma) - Adam, Kulhánek, Pleva, Ludvík J., Kukla, Půža - Gregar, Maštera, Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Rohlík, Čejka, Půhoný, Ludvík T.

BK HAVLÍČKŮV BROD

Náš středeční soupeř Havlíčkův Brod má aktuálně slušnou formu, z posledních 8 odehraných zápasů 6 vyhrál, dokázal navíc porazit velmi silný Havířov. Bruslaři se aktuálně nachází na 7. místě v tabulce se ziskem 21 bodů. V posledním odehraném utkání 14. kola se Bruslaři představili v Šumperku, kde začali velmi špatně a už po 13 sekundách inkasovali první gól, Draci navíc ve 3. minutě přidali druhou branku. Hostům se podařilo relativně brzy vyrovnat, domácí si ale dvoubrankové vedení vzali hned zase zpátky. V divoké první třetině nakonec Bruslaři ještě snížili na 4:3 a v druhé části opět vyrovnali, pak už se ale trefovali pouze domácí, kteří se v polovině třetí části dostali zpět do vedení a zasloužené vítězství pak potvrdili v 60. minutě gólem do prázdné brány.

Nejproduktivnějším hráčem Bruslařů je útočník Marek Tecl, který zapsal 18 bodů (11+7) a celkově mu patří 9. místo v tabulce produktivity. A jak vidí šikovný útočník současnou formu havlíčkobrodského celku? „Jsme v dobrém rozpoložení, protože se teď vezeme na vítězné vlně a daří se nám. Určitě je to vždy lepší, když jde člověk do zápasu s tím, že v poslední době vyhrává a je ve velké herní pohodě, než když jde do utkání během nějaké delší série porážek, kdy se týmu tolik nedaří. Podle mě už konečně hrajeme takový hokej, který chceme předvádět. Je jasné, že by to mohlo být ještě lepší, ale myslím si, že teď hrajeme přesně tak, jak se chceme prezentovat. Konečně už tomu odpovídají i naše výsledky,” řekl v rozhovoru pro klubový web Tecl.

V sezoně se bodově zatím daří také Milanu Valáškovi, který zapsal 15 bodů (7+8) stejně jako Jan Novák (1+14). Pozadu nezůstává ani velezkušený Lukáš Endál, jenž v 9 zápasech zapsal 12 bodů (8+4) a i na něj je potřeba si dávat pozor.

Draci Pars Šumperk - BK Havlíčkův Brod 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Šišolák (Antoníček, J. Horký), 3. Nemec, 12. Nemec (Vachutka, Jaroš), 20. Jaroš (Vachutka, Nemec), 49. Nemec (Jaroš), 60. Pěnčík (Irgl) – 6. Kopic (Kuchta, J. Novák), 8. Křehlík (Tecl, Valášek), 20. Valášek (Křehlík, Tecl), 39. J. Novák (Endál, Kopic). Rozhodčí: Held – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 474. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Nedvěd (Sigmund) – Novák, Benák, Čermák, Vala, Zych, Vacík – Tecl, Valášek, Křehlík, Endál, Rauš, Kopic, Holenda, Kuchta, Voříšek, Pavelec, Dymák, Janko.