Dorostenci začali novou sezonu vítězstvím

Zveřejněno 25.09.2023 | Anna Daňsová
Nejen A-týmu Plamenů konečně začala ostrá sezona, nové ročníky postupně zahajují také mladí Plamínci. K prvnímu mistrovskému utkání v neděli vyjeli dorostenci, kteří napodobili Áčko a završili úspěšný víkend výhrou 5:2 nad Velkým Meziříčím.

Dorost

První mistrovské utkání odehráli dorostenci v neděli dopoledne na stadionu na Bouchalkách, kde přivítali okresního rivala z Velkého Meziříčí. Vstup do zápasu byl z obou stran opatrnější a bylo znát, že jde o první ostrý zápas nové sezony, a tak přestože se domácí hokejisté dostali na konci první třetiny do vedení, hosté navíc při vlastním oslabení dokázali v polovině druhé části vyrovnat. Plamínci se sice od druhé třetiny zvedli a vypracovali si několik šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. Až třetí třetina přinesla více branek, Plamínkům se podařilo rychle odskočit do tříbrankového vedení, které ještě sice Velké Meziříčí dokázalo snížit na 4:2, Žďáru ale pojistil první tři body do tabulky Daniel Dočekal gólem na 5:2.

A jak hodnotí výkon v úvodním duelu sezony trenér dorostenců, František Dočekal? „V první třetině jsme se dost hledali, nedařilo se nám založení útoku, puky nám odskakovaly. Ve druhé třetině si myslím, že jsme se lehce zlepšili, ale nedokázali jsme využít žádnou šanci. Ve třetí třetině nám to tam díky bohu napadalo a bereme tři body, ale s předvedenou hrou určitě nemůžeme být spokojeni, je na čem pracovat,” řekl Dočekal v rozhovoru po utkání.

SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 18. Malenovský (Schwach), 49. Malenovský (Tecl, Kantorová), 50. Schneider (Marek), 52. Kantorová, 58. Dočekal (Lorenc) - 28. Dočkal, 52. Valík (Kříž).

FOTOGALERIE

Zápas 9. třídy odložen

O víkendu měla zahajovat mistrovskou sezonu také 9. třída, její utkání proti Humpolci bylo ale z důvodu marodky domácího celku odloženo. Další zápasy čekají mladé Plamínky hned ve čtvrtek, kdy zahájí sezonu také mladší a starší žáci.