Dnes Plameny odjedou k dalšímu venkovnímu zápasu, tentokrát s Hodonínem

Zveřejněno 14.12.2022 | Anna Daňsová, Redakce
SHKM Hodonín SKLH Žďár nad Sázavou
24., středa 14.12.2022 18:00
SHKM Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOM - ZNS
Plameny v sobotu velmi dobře rozehraný duel s Kopřivnicí opět nedokázaly přetavit ve vítězství, a tak se začíná znovu natahovat nelichotivá šňůra proher. Šanci ji prolomit mají žďárští hokejisté již tuto středu, kdy se vypraví k zápasu do Hodonína. Podaří se svěřencům Martina Sobotky konečně vytěžit z dobrých výkonů na ledě také body za vítězství? Utkání začíná v 18:00.

V rámci 23. kola žďárští hokejisté zavítali na led silné Kopřivnice, která si v první třetině vypracovala dvoubrankový náskok. Ten ale Plameny zvládly ještě do konce třetiny smazat a hned v první minutě druhé části dokonce překlopit vedení na svoji stranu. Druhá třetina navíc v podání Plamenů byla skvělá, vytvořili si obrovský tlak a několik velkých šancí, bohužel se ale ujala pouze jediná, na kterou navíc domácí dokázali odpovědět. Také třetí třetina nabídla vyrovnaný a zajímavý hokej, bohužel štěstí přálo více domácím hokejistům, a tak Plameny i z dalšího zápasu vyšly naprázdno, přestože výkon na ledě byl velmi dobrý, navíc v brance podržel skvěle chytající Lukáš Vít.

Plameny se tak musí od dobrých výkonů odrazit dál a pokusit se v Hodoníně zase přetrhnout šňůru proher, která už se znovu začíná natahovat. Aktuálně se tým Martina Sobotky nachází stále na předposledním místě tabulky se 17 body před posledním Velkým Meziříčím. V duelu s Hodonínem mají Plameny šanci dotáhnout se na stejný bodový zisk jako právě jejich středeční soupeř, který se v tabulce nachází hned nad nimi.

POSLEDNÍ ZÁPAS

23. kolo, sobota 10. 12. 2022
HC ISMM Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Már (Mach, Indrst), 16. Gola (Indrst, Ficek), 33. Sluštík (Velecký, Indrst), 42. Indrst (Fojtík, Ficek) – 17. Čejka (Prokš, Jícha), 18. Peslar (Vaňkovský), 21. Čejka (Macek, Prokš). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Martin Hübl, Matěj Bartoň. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 533. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Vít (Sláma) – Půža, Lojek, Macek, Grauer, Pleva, Svoboda, Peslar – Prokš, Čejka, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Wasserbauer, Jícha, Vaňkovský, Pilný.

SHKM HODONÍN

Hodonín si letošní sezonu vede bodově jen o něco málo lépe než Žďár, byť má více vyhraných zápasů bez velmi dlouhých sérií bez vítězství. Nachází se v tabulce před Žďárem na 9. místě s 20 body, má tedy o tři body více než Plameny, které by se v případě středečního vítězství mohly na Hodonín dotáhnout. Z posledních tří utkání v řadě Hodonín vyšel bodově naprázdno, když nestačil postupně na lídra tabulky Znojmo, Opavu a Havířov.

S Havířovem ale Baník dokázal hrát velmi vyrovnaný duel, v němž sice domácí Havířov odskočil do dvoubrankového vedení, Baník ale zásluhou pětiminutové přesilové hry snížil na 1:2 a měl dost času pokusit se ve třetí třetině o vyrovnání. K tomu ale navzdory tlaku hostujícího celku nedošlo, domácí Havířov se soustředil na obranu a dokázal i přes nápor hostů své vedení udržet až do konce, a tak Hodonín body nezapsal, přestože nepředvedl špatný výkon. V sobotu měl Hodonín jako lichý tým východní skupiny volno, a tak se po týdnu vrací do zápasového tempa. Stejně jako Žďár se bude ve středu snažit o přerušení série proher, takže se dá zřejmě očekávat vyrovnaný a napínavý duel.

22. kolo, středa 7. 12. 2022
AZ Havířov - SHKM Hodonín 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Antoníček (Pawliczek, Ćmiel), 31. Mrva (Spratek, Kolarz) - 34. Romančík (Dufek, Škápik). Rozhodčí: Rapák – Bartek, Voznička. Vyloučení: 2:3, navíc Apolenář (HAV) TH. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 34:34. Diváci: 417. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Šurý (Zollpriester) - Šmach, Kučera, Škápik, Kališ, Vyrůbalík, Němec, Billa - Romančík, Matějka, Štědrý - Medek, Dufek, Charvát - Halík, Bartes, Krejčí.

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.