Další zápas je tu! Plameny míří do Hodonína

Zveřejněno 26.11.2019 | Redakce
SHK Drtiči Hodonín SKLH Žďár nad Sázavou
21., středa 27.11.2019 18:00 Zimní stadion Václava Nedomanského
SHK Drtiči Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou HOD - ZNS
Plameny v zápase 21. kola druhé ligy skupiny Východ zavítají do Hodonína na zimní stadion Václava Nedomanského, kde se postaví místním Drtičům. Předchozí dvě vzájemná utkání dopadla vždy lépe pro domácí, tak doufejme, že tentokrát toto pravidlo platit nebude. Utkání startuje ve středu od 18:00.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

K poslednímu utkání Plameny nastoupily ve speciální „Movember“ sadě dresů, která odkazuje na prevenci a boj proti zákeřným mužským onemocněním. Soupeřem jim byli Draci ze Šumperka, kteří jsou prozatím neochvějnými vládci skupiny Východ. Hosté ze severu Moravy se ujali vedení hned ve 4. minutě zápasu a i přes velkou snahu domácích se jim toto těsné vedení dařilo držet až do začátku třetí třetiny. Když na konci 45. minuty šumperský Milfait zvýšil na rozdíl dvou branek, zdálo se, že domácí snahy o další bodový příděl vyjdou tentokrát naprázdno. Jiskřičku naděje ale v 50. minutě vykřesal Martin Gregar a Plameny napřely všechny své síly k vyrovnání. Hostující obrana v čele s vynikajícím Waneckim však druhý gól již nepřipustila a Draci si tak pojistili své vedení v tabulce. „Dnešní zápas se musel divákům líbit. Hokej se hrál ve velkém tempu a šance byly na obou stranách. Bod by nám určitě slušel. I přesto, že jsme prohráli, musím před výkonem mužstva smeknout,“ byl i přes prohru spokojený s výkonem svých svěřenců Radek Haman.

19. kolo, středa 20. 11. 2019
SKLH Žďár nad Sázavou - Draci Pars Šumperk 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Gregar (Kališ, Prokš) – 4. Drtil (Haloda), 45. Milfait (Haloda, Řezáč). Rozhodčí: Reich - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 637. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestava z minulého utkání: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva, Koželuh, Lojek, Půža – Kadleček, Wasserbauer, Bureš, Jícha, Gregar, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam, Chlubna, Heinrich, Kunstmüller

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Poprvé by se měla v dresu Plamenů objevit i čerstvá posila z jihlavské Dukly, obránce Petr Veleba. Tento urostlý bek již loni sbíral druholigové zkušenosti v Moravských Budějovicích, kde odehrál 15 zápasů a připsal si 4 kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. Naopak do utkání s největší pravděpodobností nezasáhne útočník Lukáš Jícha, který si v zápase se Šumperkem přivodil zranění v horní části těla.

Aukce movemberovských dresů

Již nyní máte jedinečnou příležitost získat speciální dresy, které byly vyrobeny v rámci charitativní akce „Movember SKLH“ a v nichž naši hokejisté již nastoupili ve středečním utkání proti Šumperku. Jedná se o LIMITOVANOU edici, tudíž od každého dresu existuje pouze jediný kus a žádný jiný již nebude k dispozici. Tak neváhejte a pořiďte si předčasný dárek k Vánocům a přispějte tím i na dobrou věc. Aukce končí 29. listopadu 2019 v 10:00, den před druhým movemberovským utkáním proti Kopřivnici.

SHK DRTIČI HODONÍN

Počátky hokeje: 2001
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: modrá a oranžová
Trenéři: Michal Konečný, Aleš Flašar

Jihomoravané získali z posledních šesti listopadových utkání celkem jedenáct bodů, když dokázali zvítězit i na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí a na ledě ve velmi dobré formě hrající Kopřivnice. V letošní sezoně pak na domácím ledě prohráli pouze dvakrát z osmi zápasů, a tak naše hokejisty určitě nečeká nic lehkého.

INFORMACE O KÁDRU

Kádr našeho příštího soupeře opustila před 14 dny hned trojice hráčů. Zatímco brankář Jan Hlaváč i obránce Roman Čermák končí v druholigovém klubu definitivně, zkušený útočník Stanislav Balán se může do mateřského oddílu ještě vrátit. Vše záleží na tom, jak dopadne jeho měsíční hostování v Dukle Trenčín. „Prostě jsem dodržela dohodu, kterou jsme se Standou po návratu do Hodonína měli. Že ho v případě lepší nabídky uvolním, což se nyní stalo. Nemá cenu nikomu bránit. Trenčín hraje nejvyšší soutěž, má zvuk. Ale jsme dohodnutí, že pokud mu angažmá v Dukle nevyjde, vrátí se domů. Dveře má samozřejmě vždycky otevřené,“ uvedla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Zatímco bývalý útočník Karlových Varů, Zlína a Vítkovic patřil k nejlepším hodonínským hráčům, mladý gólman Jan Hlaváč nenaplnil očekávání a v klubu skončil. „Stal se volným hráčem a může si hledat nové angažmá,“ řekla pro hodonínský web Gajošová.

Do Moravských Budějovic se vrátil obránce Roman Čermák, který ale neodchází z výkonnostních, nýbrž z pracovních důvodů. „Má nové zaměstnání v Rakousku, takže dojíždění do Hodonína by pro něj bylo komplikované a časově náročné. Jelikož chce dál hrát hokej, vyšli jsme mu vstříc a uvolnili ho do Moravských Budějovic, které o něj velmi stály. Se zástupci klubu jsme dohodnutí, že proti nám v sezoně ale nenastoupí,“ informovala Gajošová.

Na tyto odchody museli Drtiči reagovat, a tak přivedli několik nových tváří. První z nich je Patrik Bulín, kterého získali na hostování do konce letošní sezony z Moravských Budějovic.

Dalším novým hráčem je také Jakub Čejka. Jednadvacetiletý útočník z brněnské Komety bude v druholigovém týmu hostovat do konce sezony. Boskovický rodák, který prošel mládeží Komety, se kterou slavil juniorský extraligový titul, patřil v minulé sezoně do širšího kádru Horácké Slavie Třebíč. V Chance lize nastoupil ve dvaceti zápasech a připsal si jeden gól a dvě asistence. Letošní sezonu rozjel v rodných Boskovicích, kterým pomáhal v krajské lize.

Zatím nejnovější posilou je mladý obránce Tomáš Dřímal. Devatenáctiletý zadák, který nastupuje v juniorské lize za přerovské Zubry, přichází na jih Moravy na střídavé starty.

Hodonínští hokejisté sice na ledě Kopřivnice po brankách Jakuba Macha prohrávali po čtyřiceti minutách 0:2, ale zápas znovu nevzdali, když výsledek dvěma trefami útočníka Dominika Matuly srovnali a v následném prodloužení sebrali bod navíc. Utkání 20. kola východní skupiny druhé ligy v čase 64:10 rozsekl hostující obránce Martin Miklík, který v přesilovce čtyři na tři propálil gólmana Hromadu a završil povedený obrat. Jihomoravané zvítězili 3:2 a pojistili si pátou pozici. „Zápas nakonec asi rozhodlo srdíčko, větší houževnatost a chuť. Dva body samozřejmě bereme, vždyť jsme prohrávali 0:2 a vyrovnávali až při power-play. Navíc domácí měli v prodloužení trestné střílení, ale Kubáň nás podržel. Vzápětí jsme využili přesilovku čtyři na tři a bylo hotovo. Klukům musím za výkon i přístup poděkovat. Dali do hry srdce a ukázali velkou bojovnost. Toho si velmi cením,“ říkal po utkání trenér Aleš Flašar, který má stejně jako bývalý lodivod Plamenů Michal Konečný extraligový titul s Olomoucí z roku 1994.

20. kolo, sobota 23. 11. 2019
HC ISMM Kopřivnice - SHK Drtiči Hodonín 2:3p (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Mach (Suchý, T. Fojtík), 33. Mach (Suchý, Imrich) – 45. Matula (Pröschl, Čejka), 59. Matula (Mlynář, Miklík), 65. Miklík (Matula, Komínek). Rozhodčí: Šudoma – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 803. Průběh utkání: 2:0, 2:3

Sestava z minulého utkání: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Krejčí, J. Bulín, Polák, Leška, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Pröschl, Janás, Matula, Čejka, P. Bulín.

72:68 skóre 61:71
28 bodů (5.) body (umístění) 22 bodů (7.)
Dominik Matula - 25 bodů (12+13) nejproduktivnější hráč Lukáš Bureš - 18 bodů (3+15)
Dominik Matula - 12 gólů nejlepší střelec Martin Gregar
Aleš Heinrich
Ondřej Kovářů - 6 gólů
Martin Miklík - 14 asistencí nejlepší nahrávač Lukáš Bureš - 15 asistencí
Martin Miklík - 19 bodů (5+14) nejproduktivnější obránce Jan Wasserbauer - 10 bodů (4+6)
Andreas Kubáň - 3,71 (12 zápasů) průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Čáp - 4,13 (12 zápasů)