DUŠEK: kdyby mi někdo před sezonou řekl, jak se mi bude dařit, nevěřil bych mu

Zveřejněno 04.12.2023 | Anna Daňsová
Lídrem kanadského bodování Plamenů je šestadvacetiletý forvard Dominik Dušek, který ve 20 zápasech zapsal 41 bodů, díky čemuž je na třetím místě bodování celé druhé ligy! V sobotním duelu s Kopřivnicí navíc k vítězství přispěl hattrickem a přihrával na vítězný gól v prodloužení. Šikovného útočníka jsme tak museli vyzpovídat.
Dominiku, ty jsi k týmu přišel před začátkem sezony z Havlíčkova Brodu, jak se to vše událo, že jsi skončil zrovna tady?
Před sezonou jsem měl pár nabídek a rozhodoval jsem se, kam půjdu hrát. Hodně velký podíl na tom měl Puhas (Jiří Půhoný, pozn. red.), protože jsme si řekli, že bychom rádi někam šli hrát spolu, a vybrali jsme právě Žďár.

Zatím se ti tu bodově daří, jsi náš nejproduktivnější hráč, doposud jsi nasbíral 41 bodů (20+21) a jsi třetím nejproduktivnějším hráčem celé druhé ligy. Co na to říkáš? Jak jsi se svými výkony spokojený?
Kdyby mi tohle někdo řekl před sezonou, tak bych mu asi moc nevěřil, ale jsem za to moc rád a vážím si toho.


"
PO PRVNÍ ČTVRTCE SEZONY, KTERÁ SE NÁM POVEDLA, PŘIŠLA TROCHU LEDOVÁ SPRCHA. ALE V KABINĚ JSME SI VŠE ŘEKLI A MUSÍME ZASE PŘIDAT, PROTOŽE V TABULCE JE TO TĚSNÉ A NIKDO NÁM NEDÁ NIC ZADARMO.

Od začátku nastupuješ v lajně s Jirkou Půhoným, s nímž se dobře znáte už z Dvora Králové. Jak vaši spolupráci vidíš ty?
Jak už jsem říkal, chtěli jsme jít s Jirkou do stejného týmu právě proto, abychom spolu hráli, což se nám povedlo. Já jsem za to samozřejmě rád, protože už jsme spolu něco odehráli a rozumíme si jak hokejově, tak taky lidsky.

V sobotu proti Kopřivnici jsme dvakrát vedli o dvě branky, nakonec ale soupeř dokázal vyrovnat a rozhodovalo prodloužení, v němž jsi Jirkovi Půhonému přihrával na vítězný gól. Jak hodnotíš celý ten zápas?
Za mě to byl těžký zápas, Kopřivnice měla v posledních zápasech dobré výsledky. Vedení o dva góly by se ale mělo doma udržet, což za mě je škoda, tyto situace musíme zvládat uhrát.

Po průběhu zápasu jsme asi měli na to brát všechny tři body…
To určitě ano, na konci jsem po hezké přihrávce od Jirky mohl taky rozhodnout, šance na rozhodnutí už v základní hrací době tam byly, ale bohužel…

Kopřivnice je vždy nepříjemným soupeřem. Jak se ti proti nim hrálo?
Je to tak, Kopřivnice je nepříjemný soupeř. Dobře brání a v útoku mají taky šikovné hráče, kteří umí dát gól a rozhodnout.

Dokázal jsi vstřelit hattrick, každý gól byl z trochu jiné situace, můžeš se ke každému z nich vrátit?
Tak první dva góly byly do prázdné brány, první mi i s trochou štěstí připravil Waska (Jan Wasserbauer, pozn. red.), druhý jsem dal po hezké přihrávce od Kukliče (Miroslav Kukla, pozn. red.). Třetí gól byl ze situace, kdy jsem dojížděl do pásma a puk se ke mně nějak odrazil na vrchol kruhu, takže jsem do toho jenom praštil (úsměv).

Tým se aktuálně nachází na 6. místě v tabulce se ziskem 31 bodů. Přesto posledních pár zápasů nebylo příliš dobrých a ze 7 posledních odehraných utkání máme jen 5 bodů. Co říkáš na výkony týmu v dosavadním průběhu sezony?
Myslím, že po první čtvrtce sezony, která se nám povedla, přišla trochu ledová sprcha. Ale v kabině jsme si vše řekli a musíme zase přidat, protože v tabulce je to těsné a nikdo nám nedá nic zadarmo.

Možnost navázat na dobrý výkon proti Kopřivnici budeme mít už ve středu, kdy na Bouchalky přijede Hodonín, což je velmi kvalitní soupeř. Co od zápasu očekáváš?
Očekávám opět těžký zápas. Hodonín také dobře brání, bude to podle mě taky hodně rychlý zápas, ale musíme se na to dobře připravit a získat doma 3 body!