36. Internationales Bambiniturnier Z Regensburgu vezeme stříbro

Zveřejněno 06.01.2009 | mk
R E G E N S B U R G (GER) - Na Nový rok odcestoval výběr mladších žáků na již 36. ročník tradičního turnaje "Internationales Bambiniturnier" do německého Regensburgu, kde jej čeká nelehká obhajoba slavného loňského vítězství.

6.1.2009 - Ve finále turnaje podlehli naši mladí hráči mužstvu Silver Sharks Moskau v poměru 0:4. Ruští hráči nám tak oplatili finálovou porážku z loňského ročníku a bez jakéhokoliv zakolísání si tak letos suverénně vybojovali zlaté medaile. Podobně jako v zápase ve skupině utkání rozhodl nejlepší hráč soupeře Smirnov (nejproduktivnější hráč turnaje), který zatížil naše konto dvěma brankami. I přes porážku je zisk stříbrných medailí z tohoto prestižního mezinárodního turnaje obrovským úspěchem našich hokejových nadějí. Naši hráči tak skvěle navázali na předchozí úspěchy svých starších kamarádů a vynikajícím způsobem reprezentovali svůj mateřský oddíl i samotné město Žďár nad Sázavou. Nemalý dík pak patří i jejich vrstevníkům z Jihlavy, se kterými vytvořili bezvadnou partu a kteří se na tomto úspěchu nemalou měrou podíleli.

Silver Sharks Moskau (RUS) - SKLH Žďár nad Sázavou (CZE) 4:0 (2:0, 2:0)
Branky: 12 Smirnov (Shupinskiy), 15 Golubchikov, 27 Gribakin (Maksimovskiy), 29 Smirnov (Mishiev)
Vyloučení: 3:4 Využití: 0:0

Třetí místo v turnaji nakonec obsadili domácí borci z EV Regensburg (GER), kteří v boji o bronzovou příčku porazili SC Langenthal (SUI) 2:1 po prodloužení.

Pondělí 5.1.2009
EHC Black Wings Linz    :  IHC Leuven                11 : 1   (5:1,6:0)
Deggendorfer SC         :  HC Lasselsberger Pilsen    6 : 3   (3:1,3:2)
SKLH Žďár n.S.          :  EV Regensburg              4 : 2   (1:0,3:2)
Silver Sharks Moskau    :  SC Langenthal              7 : 0   (1:0,6:0)

o 7.místo  IHC Leuven           : HC Lasselsberger Pilsen  3 : 4  (2:1,1:3)
o 5.místo  EHC Black Wings Linz : Deggendorfer SC          3 : 4  (2:3,1:1)

Úterý 6.1.2009
o 3.místo   EV Regensburg        : SC Langenthal   2 : 1 (0:1,1:0) p.p.
o 1.míto    Silver Sharks Moskau : SKLH Žďár n.S.  4 : 0 (2:0,2:0)

5.1.2009 - Naši mladíci dnes v klíčovém zápase získali důležité vítězství, když v semifinálovém souboji porazili domácí Regensburg. V přímém souboji s vítězem druhé skupiny si tak vybojovali účast v zítřejším finále. V něm se utkají s vítězem utkání mezi Silver Sharks Moskau (RUS) a SC Langenthal (SUI) . Finálový zápas je na programu zítra, tj. 6.1.2009, od 10:30.
EV Regensburg (GER) - SKLH Žďár nad Sázavou (CZE) 2:4 (0:1, 2:3)
Branky: 24 Paluch, 25 Schütz (Stecher,Weber) - 11 Hubert, 23 Musil (Anděl, Šebesta), 32 Mäki (Vlček,Port), 35 Šebesta (Musil)
Vyloučení: 4:3 Využití: 0:1

4.1.2009 - Vítězstvím nad německým Degendorfem v posledním zápase ve skupině si naši borci zajistili postup do finálových bojů. V pondělí ve 12:00 je čeká semifinále proti domácímu Regensburgu a podle toho jak budou úspěšní, pak v úterý buď finále, nebo zápas o bronzové medaile.
Deggendorfer SC (GER) - SKLH Žďár nad Sázavou (CZE) 0:7 (0:5, 0:2)
Branky: 3 Šebesta (Anděl, Musil), 3 Šebesta (Anděl, Port), 9 Anděl (Šebesta, Vlček), 13 Musil (Anděl), 14 Šebesta (Kašpar, Anděl), 37 Havránek (Linsbauer, Šmída), 39 Mäki (Vlček)
Vyloučení: 1:1 Využití: 1:0

3.1.2009 - Ve druhém zápase na turnaji nestačili hráči SKLH na moskevské žraloky, největší rozdíl byl především v obranné činnosti a i když herní převaha byla opticky na naší straně, nedokázali jsme si vypracovat větší brankové příležitosti, naopak soupeř byl při každé akci velice nebezpečný. Velkým problémem se ukázaly naše vlastní přesilovky, kterých jsme sice hráli pět, ale nejen že jsme nedokázali ani jednu využít, ale dokonce dvakrát jsme sami inkasovali. Žďárští dokázali rychle odpovědět brankou z hole Anděla na úvodní gól Rusů, ti však záhy dvěma trefami opět zvýšili vedení. Těsně před poločasem ještě vykřesal naději Kašpar a snížil na 2:3, ovšem vstup do druhé půle vyšel perfektně moskvanům. Hned ve druhé minutě po přestávce, hvězda žraloků Denis Smirnov svojí druhou trefou, zvýšil na rozdíl dvou branek a o dvě minuty později definitivně rozhodli Rusové pátou brankou o svém vítězství. V repríze loňského finále nám tak Silver Sharks Moskva oplatili rok starou porážku.
SKLH Žďár nad Sázavou (CZE)- Silver Sharks Moskva (RUS) 2:5 (2:3, 0:2)
Branky: 7 Anděl (Svoboda), 19 Kaspar (Nečas, Havranek) - 5 Kiryukhin, 9 Smirnov (Nikitin, Konkin), 12 Nikitin, 22 Smirnov (Nikitin), 25 Bagba (Kiryukhin, Kirdyanov)
Vyloučení: 1:5 Využití: 0:0 V oslabení 0:2: 0:0

Zítra (4.1.2009) budou naši kluci hrát rozhodující zápas o postup do bojů o medaile, k čemuž potřebují uhrát alespoň remízu. Průběh utkání Deggendorfer SC (GER) - SKLH Žďár nad Sázavou (CZE) můžete sledovat zde on-line.

2.1.2009 - Žďárští mladíci vstoupili do turnaje vítězstvím nad rakouským Linzem, čímž udělali důležitý první krok. Podle slov trenéra Kulíška, to však nebylo vítězství vůbec jednoduché. Naši byli dost zakřiknutí, špatně bruslili a postrádali větší nasazení a bojovnost, ale naštěstí se jim podařilo díky spolehlivému Ptáčkovi v brance a třem vstřeleným brankám v první půli rozhodnout zápas. Druhá polovina byla poznamenána častým vylučováním a nemohli jsme se dostat do tempa. Náskok se však podařilo udržet, avšak na silnější soupeře by dnešní výkon zřejmě nestačil. Věříme, že se hoši rozehrají a proti asi nejsilnějšímu soupeří moskevským Žralokům, předvedou zítra kvalitní hokej a opět uspějí.
SKLH Žďár nad Sázavou (CZE)- EHC Black Wings Linz (AUT)   4:1 (3:0, 1:1)
Branky: 8 Anděl (Havránek, Svoboda, 10 Musil (Mäki, Šebesta), 17 Šebesta (Musil, Mäki), 31 Svoboda (Havránek) - 37 Gaffal
Vyloučení: 8:3 Využití: 0:1

1.1.2009 - Již v základní skupině „A“, však naši hráči narazí, kromě Junior Wings Linz (AUT) a Deggendorfer SC (GER), na mimořádně těžkého soupeře, loňského finalistu Silver Sharks Moskva (RUS). Ve skupině „B“ se utkají SC Langenthal (SUI), HC Lasselsberger Plzeň (CZE), IHC Leuven (BEL) a domácí EV Regensburg.

Turnaj začíná 2.ledna a vyvrcholí finálovými zápasy 6.ledna 2009. My budeme výkony naších mladých reprezentantů sledovat a průběžně vás budeme informovat aktualizováním tohoto článku. Rovněž můžete průběh turnaje sledovat na oficiálních stránkách www.bambiniturnier.de, kde by měly být k dispozici i on-line přenosy.

Kdo by měl zájem sledovat naše hráče přímo v DonauAréně v Regensburgu, nabízíme tři volná místa v autě na pondělí a úterý, kdy proběhnou nejzajímavější závěrečné zápasy a mimořádně působivý závěrečný ceremoniál. V případě zájmu volejte 736 614 139.