O uplynulém víkendu se dařilo deváté třídě a béčku starších žáků

Zveřejněno 14.02.2023 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
Mladí Plamínci mají za sebou další víkendové zápasy, v nichž se dařilo deváté třídě, která přivezla vítězství 4:2 z Trutnova, a béčku starších žáků, jež na domácím ledě proti Velké Bíteši v zápase bohatém na góly urvalo vítězství 10:6. Mladší žáci naopak nestačily na Třebíč a dorostenci schytali debakl od Kolína.

Dorost

Pátek 11. února 2023
Dorostenci v pátečním večerním utkání přivítali na domácím ledě Kolín, který od začátku zápasu potvrzoval roli favorita. V první třetině ještě dokázali domácí hokejisté udržet skóre na rozdílu jediné branky zejména zásluhou dobrého výkonu Dominika Nováka v brance, ale od druhé třetiny už se převaha hostujícího celku projevila výrazně také na skóre. Kolín byl ve všech aspektech hry lepší a nakonec nastřílel domácímu celku 10 gólů, přičemž Plamínci se nedokázali prosadit proti silnějšímu soupeři ani jednou, a tak si Kolín odvezl zasloužené vítězství.

SKLH Žďár nad Sázavou - SC Kolín 0:10 (0:1, 0:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 2. Protiva, 24. Holoubek, 31. Holoubek, 33. Kovalenko (Král), 36. Kovalenko (Horný), 43. Franc (Dvořák), 44. Holoubek (Vytlačil), 47. Vytlačil (Bezpalec, Dvořák), 48. Hrubý (Fromová), 58. Král (Protiva, Kovalenko).

9. třída

Sobota 12. února 2023
Deváté třídě se zápas v Trutnově nakonec povedl, přestože to první dvě třetiny nevypadalo příliš dobře. Domácí po dvou třetinách vedli 2:0 a měli nakročeno k vítězství, ale Plamínci třemi góly v rozmezí tří minut otočili průběh utkání a nakonec ještě odskočili do dvoubrankového vedení, které už udrželi, a tak se mohli radovat z vítězství 4:2.

HC Trutnov - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 10. Brož (Nácal), 29. Nácal (Vlček V.) - 45. Drdla (Klíma), 46. Benc, 47. Klíma (Teml), 51. Toman.

Starší žáci B

Neděle 12. února 2023
Béčko starších žáků sehrálo nedělní utkání na Bouchalkách proti Velké Bíteši. Přestože zápas nebyl divácky příliš atraktivní a je neustále mnoho aspektů hry, na kterých je třeba pracovat, domácí Plamínci nakonec vyválčili vítězství, a to zejména díky vyššímu počtu střel na bránu, než měl soupeř, jelikož na obou stranách padalo mnoho branek i z relativně jednoduchých situací.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Sp. Velká Bíteš 10:6 (4:1, 2:3, 4:2)
Branky a nahrávky: 9. Marek (Benc), 9. Kment (Benc), 15. Benc, 19. Špaček, 26. Rosecký (Marek), 32. Kment (Marek), 44. Marek (Benc, Kment), 44. Kment (Marek), 55. Benc, 57. Marek - 5. Kamínek (Karmazin), 26. Doležal (Palas), 31. Holík, 39. Doležal (Holík), 42. Kamínek (Škoda), 47. Suchý (Soukup).

Mladší žáci

Sobota 11. února 2023
Mladší žáci vycestovali k sobotnímu utkání na led Horácké Slavie Třebíč, která byla od počátku velkým favoritem utkání. O výsledku rozhodla patrně první třetina, v níž Plamínci měli několik šancí, které ale bohužel nevyužili, a tak Třebíč odskočila do tříbrankového vedení, které si už pohlídala. Herním projevem byli ale domácí daleko lepším celkem a po zásluze vyhráli.

SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou 9:5 (3:0, 3:4, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Kisela, 6. Kafka (Schmidt), 19. Kisela, 31. Dolníček (Dalecký, Šabatka), 36. Cafourek (Kotačka), 38. Dolníček, 51. Kisela, 54. Lysák (TS), 57. Lysák (Šabatka, Dalecký) - 30. Pavelka (Kratochvíl), 37. Benc, 39. Kratochvílová (TS), 40. Kratochvíl (TS), 41. Vašek (TS).