Deváté třídě a áčku starších žáků se o víkendu dařilo

Zveřejněno 24.01.2023 | Anna Daňsová, foto: Simona Kosourová
Mládež má za sebou další víkendové zápasy, v nichž se velmi dařilo deváté třídě, která si poradila se silnými soupeři. Také áčko starších žáků zapsalo výhru nad Tigers Zlín, naopak dorostenci nestačili na Kolín a béčko starších žáků si odvezlo debakl z Havlíčkova Brodu.

Dorost

Sobota 21. ledna 2023
Dorostenci v sobotu na Bouchalkách odehráli utkání proti Kolínu, který byl prakticky od prvních minut první třetiny lepším celkem. První gól padl ve 12. minutě, když se po chybě domácích prosadili hosté z Kolína. Před koncem první třetiny Plamínci sice dostali výhodu přesilové hry a nabídku na srovnání, bohužel si ale nedokázali vytvořit žádný tlak, naopak soupeř využil chybu domácích a ve vlastním oslabení navýšil vedení na 2:0. Své vedení už Kolín nepustil, přestože Plamínci ve třetí třetině trochu zlepšili hru, hostující tým svoje vedení už pouze navyšoval na konečných 7:2. Dobrý výkon předvedl domácí golman Dominik Novák, který svůj tým podržel a zabránil ještě horšímu skóre.

SKLH Žďár nad Sázavou - SC Kolín 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 39. Kratochvíl, 50. Jaroš (Dočekal) - 12. Holoubek (Mikulecký, Vyvial), 19. Holoubek (Vyvial), 24. Král (Franc, Žaloudek), 38. Král (Dvořák, Franc), 43. Holoubek (Mikulecký), 47. Král (Hrubý), 60. Vytlačil (Žaloudek, Svoboda).

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

9. třída

Pátek 20. ledna 2023
“Deváťáci” v pátečním utkání v Trutnově kuriózně rozhodli o výsledku utkání prakticky v první minutě zápasu, v níž vstřelili hned tři góly. Ve druhé třetině navíc navýšili vedení již na 4:0, a tak přestože domácí celek dvěma góly snížil na 2:4, Plamínci reagovali pátou brankou a opět si vrátili pohodlný náskok. Ten jim ve třetí třetině domácí pouze snížili, ale na víc se již nezmohli, takže si žďárský celek odvezl domů zaslouženě po kvalitním výkonu cenné vítězství.

HC Trutnov - SKLH Žďár nad Sázavou 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Červený (Kolbe, Vlček J.), 33. Nácal (Vlček V., Smékal), 53. Vlček J. - 1. Malenovský (Marek), 1. Klíma (Teml M.), 1. Kunz, 29. Teml M. (Řehoř, Marek), 36. Koutník (Lorenc, Kunz).

Neděle 22. ledna 2023
Také v neděli sehráli “deváťáci” svůj zápas na ledě soupeře, tentokrát se vypravili do Jaroměře, kde také vstřelili úvodní branku zápasu. Domácí tým stav zápasu velmi brzy vyrovnal a přestože se Plamínci dostali dvakrát znovu do vedení, pokaždé domácí tým zvládl odpovědět a srovnat. Až v 59. minutě zápasu žďárský celek vstřelil gól na 4:3, na který již domácí neměli čas odpovědět, a tak Plamínci zapsali další vítězství. „Oba zápasy byly z naší strany hodně kvalitní, kluci dřou, plní přesně to, co po nich chceme, a to je poslední dobou znát i na předvedené hře a výsledcích, za což jsem moc rád,” řekl k oběma zápasům deváté třídy její hlavní trenér, Vojtěch Šír.

HCM Jaroměř - SKLH Žďár nad Sázavou 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Křížek (Bezstarosti), 34. Krapáč (Šretr), 48. Šretr (Kužela) - 11. Řehoř (Klíma), 17. Řehoř, 35. Teml M. (Řehoř), 59. Studený (Kunz).

Starší žáci A

Áčko starších žáků v sobotu na Bouchalkách vyzvalo soupeře ze Zlína, s nímž od počátku zápasu vedlo a své vedení nepustilo. Soupeři se sice povedlo snížit stav na 1:2, ale Plamínci relativně rychle odpověděli dalším gólem a Zlín už k dalšímu snížení nepustili. Poctivým výkonem žďárští hokejisté zvládli svoje utkání a porazili Tigers Zlín 4:1.

SKLH Žďár nad Sázavou - Tigers Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Teml D. (Klíma, Teml M.), 39. Řehoř (Teml M.), 45. Klíma (Teml M.), 52. Teml M. (Klíma) - 40. Korvas.

Starší žáci B

Béčku starších žáků se sobotní utkání proti Havlíčkovu Brodu hrubě nepovedlo. Domácí hokejisté Plamínky přehráli ve všech ohledech, dovolili jim pouze jediný gól a v utkání, jemuž dominovali, nastříleli 16 branek.

BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 16:1 (5:0, 6:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 6. Rakušan (Rada, Pilař), 11. Rakušan (Domkář, Rada), 14. Rakušan (Kotlas), 14. Rada (Rakušan), 16. Domkář (Rakušan, Rada), 26. Krejčí (Kotlas, Doležal), 27. Doležal (Rakušan), 33. Krejčiřík (Bošacký), 33. Doležal (Kotlas), 37. Doležal (Bošacký), 38. Hanauer (Rakušan), 45. Kotlas (Doležal, Hanauer), 48. Krejčiřík (Kotlas), 53. Rada (Domkář, Kotlas), 55. Domkář (Krejčí), 60. Hanauer (Pilař, Doležal) - 49. Benc (Havlíček, Popela).

Další zápasy

Pátek 27. ledna 2023
9. TŘÍDA | 19:45 | SK Třebechovice p.O. - SKLH Žďár nad Sázavou

Sobota 28. ledna 2023
MLADŠÍ ŽÁCI | 9:00 | HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou
STARŠÍ ŽÁCI “B” | 11:00 | HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou
STARŠÍ ŽÁCI “A” | 12:30 | SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orli Znojmo-mládež, z.s.