SOBOTKA: V Kopřivnici jsme doplatili na zbytečné chyby

Zveřejněno 10.01.2022 | Redakce, foto: Petr Nedvěd
Hlavní trenér Plamenů Martin Sobotka se krátce ohlédl za sobotní porážkou svého týmu na ledě Kopřivnice 2:4. K zisku alespoň bodu měly prý jeho ovečky poměrně blízko, ale nakonec odjely z Moravskoslezského kraje s prázdnou.

Ujížděli nám do brejků

„První třetina byla velice opatrná, moc šancí k vidění nebylo, proto také skončila bez branek. Ve druhém dějství jsme měli výhodu přesilové hry, jenže místo toho, abychom ji využili, ztratili jsme lehce puk, soupeř nám ujel do brejku a dostal se do vedení,“ mračil se Sobotka.

Jeho tým dokázal vyrovnat, jenže přišla další chyba v rozehrávce. „Hráči Kopřivnice nám znovu ujeli, což jsme vyřešili jen za cenu faulu a nařízeného trestného střílení. Z něj šli domácí znovu do vedení,“ mrzelo kouč Plamenů.

styl Kopřivnice nám příliš nesedí

V závěrečné dvacetiminutovce sice dokázali hokejisté Žďáru vyrovnat na 2:2, závěr ovšem patřil celku ze severu Moravy. „Rozhodující třetí branka v naší síti byla pro domácí hodně šťastná. Zkusili jsme pak hru bez brankáře, ale v ní Kopřivnice přidala pojistku. Podle mě jsme si za náš výkon alespoň bodík zasloužili, ale na to se v hokeji nehraje. Je pravdou, že nám styl Kopřivnice příliš nesedí, pokaždé se nám zde hraje hodně těžce. Domácí hodně napadají, dohrávají souboje, není to nic jednoduchého,“ přiznal.

Více než samotná prohra mrzí kormidelníka Plamenů neustále se opakující lehké ztráty v rozehrávce, z nichž soupeři pokaždé nemilosrdně trestají. „Snažíme se o tom s hráči bavit, upozorňujeme je na to. Bohužel i přesto se nám něco podobného pravidelně objeví. Buď uděláme nějakou lehkou ztrátu nebo si dáme těžkou nahrávku přes osu hřiště. Musíme na tom zapracovat, protože to jsou strašně jednoduché góly, které našim protivníkům nabízíme,“ zdůraznil trenér žďárských hokejistů.

Hodonín? Nesmíme nic podcenit

Napravit sobotní nezdar mohou Plameny už ve středu, kdy na domácím ledě přivítají poslední Hodonín. „To, že je Hodonín na posledním místě tabulky, nás nesmí ukolébat. Co jsem si všiml, tak bodovali v pěti z posledních šesti utkání. To je náznak, že ten mančaft není vůbec špatný, po špatném začátku už se srovnali. Nesmíme tudíž cokoliv podcenit, soutěž je nesmírně vyrovnaná, k zápasu musíme přistoupit zodpovědně a podat stoprocentní výkon,“ dodal Martin Sobotka.