Plameny vyzvou v sobotním utkání čtvrtý Slezan

Zveřejněno 19.11.2021 | Redakce
HC Slezan Opava SKLH Žďár nad Sázavou
17., sobota 20.11.2021 17:00 Zimní stadion Opava
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Po volné středě zajíždějí Plameny v rámci 17. kola druhé ligy skupiny Východ na horký led Opavy, kde v novodobé historii ještě nevyhrály. Svěřenci Martina Sobotky mají tak na tuto sobotu jasný úkol: zlomit tuto nelichotivou sérii! Utkání startuje v 17:00 na zimním stadionu v Opavě.

Z KABINY PLAMENŮ

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Plameny měly v minulém kole volno, když Hodonín kvůli marodce (covidu-19?) utkání odložil, což se moc nelíbilo obránci Martinu Plevovi. „My jsme měli shodou okolností před prvním vzájemném utkání s Hodonínem 8 hráčů mimo a nic jsme neodkládali. Navíc hned měli na jejich webu uvedeno, že další program nebude narušen. Nevím. Je to škoda, byl svátek, hrál by Vampi a mohlo přijít celkem dost lidí, říká kapitán Plamenů.

Minulý víkend se proti Ďáblům objevil v sestavě i útočník Tomáš Chlubna, a to společně s obráncem Patrikem Vašíčkem, který musel kvůli zranění a nemoci vynechat celkem třináct utkání! „Byl to sice zápas po 2 měsících, ale po fyzické stránce jsem se cítil dobře. Hlavně, ze jsme vyhráli a dovezli jsme domů 3 body. Jsem spokojený,” říkal po utkání usměvavý bek, který přišel před loňskou sezonou z brněnské Komety.

Plameny v Opavě v novodobé historii ještě nevyhrály, a tak mají jistě o motivaci na sobotní utkání postaráno. A navrátilec Patrik Vašíček se již na tento duel těší. „V Opavě jsem ještě nehrál, ale něco jsem od kluku slyšel," směje se a pokračuje: „Ale těším a doufám, ze navážeme na zápas v Novém Jičíně,” burcuje jedenadvacetiletý obránce Plamenů.

Po středeční změně epidemiologických opatření ještě není jisté, v jakém módu bude druholigová sezona pokračovat a může se stát, že zápas s Opavou bude na dlouhou dobu poslední. Podrobnější informace k vládním opatřením by vláda měla nachystat, doufejme, během víkendu. „Já samozřejmě doufám, že soutěž bude dál pokračovat. Další rok bez hokeje už si nedokážu představit. To rozhodnutí není na nás a budu jen doufat, že se vymyslí způsob, abychom mohli dál pokračovat,” přeje si Vašíček.

Do sestavy proti Slezanům by se již měl vrátit i útočník David Čermák, který byl navíc v minulém týdnu nominován do hokejové týmu České Republiky na zimní světovou světovou univerziádu!

POSLEDNÍ ZÁPAS

15. kolo, sobota 13.11.2021
HK Nový Jičín - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Štola (Adam, Jícha), 45. Kovářů (Bureš, Adam), 58. Jícha (Bureš). Rozhodčí: Rapák - Kořistka, Veselý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 442. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 0:3.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Čáp (Sláma) - Čermák J., Pleva, Lojek, Vašíček, Pražák, Půža - Kovářů, Štola, Adam, Gregar, Wasserbauer, Prokš, Jícha, Chlubna, Štěpánek, Bureš, Malenovský

HC SLEZAN OPAVA

Aktuální informace

Lídrem kanadského bodování mužstva je třiatřicetiletá opavská legenda - útočník Petr Wolf, kterému se do této doby podařilo nasbírat slušných čtrnáct kanadských bodů, a to za čtyři branky a deset gólových asistencí. Nejlepším střelcem je čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Rousek, který má na svém kontě celkem šest přesných zásahů. Rousek dokonce před dvěma roky překonal hranici dvaceti vstřelených branek.

Nejproduktivnějším obráncem Opavy je jedenadvacetiletý Marcel Kunc, který i přes svůj mladý věk dokáže velice zdatně podporovat ofenzivu, což již v této sezoně dokázal přetavit i v jedenáct kanadských bodů (3+8). V brankovišti spoléhá příští soupeř Plamenů na schopnosti Dominika Pitáka, který odchytal podstatnou část minutáže v letošní sezoně a je jasnou jedničkou svého týmu.

POSLEDNÍ ZÁPAS

16. kolo, středa 17.11.2021
HC ISMM Kopřivnice - HC SLEZAN OPAVA 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Marek (Gola, Krzak), 34. M. Mach (Štěpánek, Slavík), 35. Bail (Hotěk, Pargač) – 25. Wolf (Rousek, Šindelář). Rozhodčí: Blaha – Bubela, Bartoň. Vyloučení: 5:5, navíc Rousek (OPA) nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Počet střel: 40:38. Diváků: 448. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Piták (Vítek) – Ficek, Kunc, Zelenka, Šindelář (C), Thiel, Věntus, Zouhar – Buršík, Peterka, Malina, Vojtovič, Beránek, Rousek, Wolf (A), Horná Krupa, Štindl, Hendrych.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

10. kolo, sobota 23.10.2021
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Bureš (Půža, Kovářů), 28. Wasserbauer (Bureš), 34. Váňa (Pleva, Adam), 59. Prokš (Gregar) – 16. Prokop (Kunc, Vojtovič), 34. Wolf (Štindl). Rozhodčí: Pokorný - Roupec, Štěrba. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Macek, Čermák, Váňa, Pražák, Lojek, Půža – Štola, Štěpánek, Jícha, Wasserbauer, Adam, Prokš, Gregar, Bureš, Kovářů, Malenovský

HC Slezan Opava: Baldik (Piták) – Zapletal, Kunc, Šindelář, Věntus, Prokop, Thiel, Zouhar – Wolf, Buršík, Krupa, Římský, Kadula, Beránek, Damašek, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Malina, Štindl

STATISTICKÉ OKÉNKO

6-2-3-5 BILANCE 9-1-0-5
47:43 SKÓRE 57:48
25 (4.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 29 (3.)
P - V - V - P - Psn AKTUÁLNÍ FORMA V - V - V - P - V
Petr Wolf (4+10) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Jan Wasserbauer (7+13)
Tomáš Rousek (6) NEJLEPŠÍ STŘELEC Lukáš Bureš (8)
Petr Wolf (10) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Jan Wasserbauer (13)
Marcel Kunc (3+8) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Martin Pleva (2+11)
Dominik Piták (2.07)
Jan Baldik (4.29)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Jan Čáp (2.60)
Jiří Sláma (3.89)