Útočník David Čermák byl nominován na univerziádu!

Zveřejněno 18.11.2021 | Redakce
Na jubilejním 30. ročníku zimní světové univerziády, která se bude konat před Vánoci ve švýcarském Lucernu, bude mít své zastoupení i klub SKLH Žďár nad Sázavou. Do hokejové týmu České Republiky byl totiž nominován i útočník David Čermák!
V minulosti již měl náš klub na univerziádě svého zástupce, a to konkrétně brankáře Jiří Slámu, který se zúčastnil finálového turnaje dokonce dvakrát za sebou. Pro třiadvacetiletého Čermáka to bude letos premiéra. „Obléknout si reprezentační dres pro mě znamená velkou pokoru a respekt, ale také hrdost a samozřejmě to bude velká čest, moc se na to těším. Je to velká akce a věřím, že předvedeme kvalitní hokej a přivezeme ze Švýcarska medaili," řekl odchovanec jihlavské Dukly, který si v jejím dresu vyzkoušel i tři zápasy v nejvyšší české soutěži.

ZÁVĚREČNÝ KEMP ZAČNE 5. PROSINCE

Univerziáda se měla již konat ve dnech 21. – 31. ledna 2021, ale kvůli pandemii koronaviru byla odložena až na závěr tohoto roku. Univerziáda je po zimních olympijských hrách druhou největší multi-sportovní zimní událostí na světě.

Prvním zápasům České akademické hokejové reprezentace na Univerziádě bude předcházet ještě 3-denní soustřední ve Slaném, které je naplánováno od 5. do 8. prosince. Následně bude tým dopraven do místa konání akce. Ke svému prvnímu zápasu pak český výběr nastoupí hned 10. prosince ve 13:30 v Zugu (Academy Arena) proti Rusku. Česká asociace univerzitního sportu má na soupisce aktuálně 22 hráčů, 12 náhradníků a 6 členů vedení.

Realizační tým:
Manažer týmu: Ing. et Mgr. Miloš Fiala, Ph.D.
Hlavní trenér: Mgr. Jaroslav Liška
Asistent trenéra: Mgr. Jakub Havel, Ph. D.
Asistent trenéra: Oldřich Kališ
Lékař: MUDr. Marcel Hujo
Kustod: PaedDr. Jiří Stejskal

Hráči:
LHK Jestřábi Prostějov: Altrichter Martin, Štefka Jan, Koblížek Tomáš
HC Stadion Cheb: Vecka Daniel
HC Rodos Dvůr Králové: Muška Jakub
HC Slavia Praha: Duda Tomáš, Brož Jaroslav, Pšenička Tomáš
HC Kometa Brno "B" Kučera Štěpán
Hokej Ústí nad Labem: Mareš Erik
HC Příbram: Josefus Petr, Zdeněk David
HC Tábor: Havelka Dominik, Hajič Tomáš
HC Slezan Opava: Věntus Dominik
SK Trhači Kadaň: Berčík Martin, Bernát Tomáš
SKLH Žďár n. Sázavou: ČERMÁK DAVID
HC Zubr Přerov: Král Tadeáš, Novák Matěj, Svoboda Matěj
HC Letci Letňany: Arnošt Dominik