V dalším kole je na programu derby! Plameny vyzvou Velké Meziříčí

Zveřejněno 26.10.2021 | Redakce
HHK Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
11., středa 27.10.2021 18:00 Zimní stadion Velké Meziříčí
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Svěřence Martina Sobotky čeká již tuto středu derby ve Velkém Meziříčí. Týmy dělí od sebe v tabulce pouze jediný bod, takže se očekává velice urputný hokej na atypickém malém kluzišti, které u našich okresních rivalů je. Podaří se Plamenům přidat třetí výhru v řadě? Pomoci se jim pokusí i skupina Šakal Patriots, která vypravují autobus. Tak neváhej a jeď Plameny podpořit i ty! Utkání startuje v 18:00 ve Velkém Meziříčí.

Z KABINY PLAMENŮ

AKTUÁLNÍ INFORMACE

V posledním utkání s Opavou měl výkon Plamenů stoupající tendenci, což si pochvaloval i hlavní trenér Martin Sobotka. „První třetinu jsme nehráli úplně dobře, ale postupně jsme se zlepšovali a ve třetí třetině už jsme podle mého byli lepším týmem,“ říkal po utkání pro klubový web a dokázal uznat i kvality soupeře. „Opava se ukázala jako velice těžký soupeř, dobře nás napadali, měli jsme s nimi velké problémy. Postupně jsme se s tím ale srovnali, šli jsme herně stále nahoru a vše pak vrcholilo v závěrečné dvacetiminutovce, kdy jsme ubránili více než minutové oslabení tři proti pěti a pak už jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Naše obětavost a nasazení byly v závěru zápasu parádní. “ pochvaloval si Sobotka bojovnost svého týmu a již vyhlíží středeční derby. „Doufám, že jsme dali fanouškům tu nejlepší pozvánku k dalšímu utkání. Věřím, že jich dorazí co nejvíce, abychom měli slušnou podporu,“ doufá Sobotka.

Ten nadále nemůže počítat s obráncem Patrika Vašíčka, který by ale měl již příští týden začít s tréninkem a jeho návrat do sestavy se pomalu blíží. V rekonvalescenci nadále pokračuje i forvard Tomáš Chlubna a pracovní povinnosti tentokrát nepustí do utkání ani útočníka Slavomíra Kadlečka. Nemoc navíc skolila i Ondřeje Kovářů, který pobírá antibiotika, takže se bude muset trenérské duo Sobotka - Haman nějaký čas obejít i bez něj.

POSLEDNÍ ZÁPAS

10. kolo, sobota 23.10.2021
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC Slezan Opava 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Bureš (Půža, Kovářů), 28. Wasserbauer (Bureš), 34. Váňa (Pleva, Adam), 59. Prokš (Gregar) – 16. Prokop (Kunc, Vojtovič), 34. Wolf (Štindl). Rozhodčí: Pokorný - Roupec, Štěrba. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Čáp) – Pleva, Macek, Čermák, Váňa, Pražák, Lojek, Půža – Štola, Štěpánek, Jícha, Wasserbauer, Adam, Prokš, Gregar, Bureš, Kovářů, Malenovský

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Aktuální informace

Není to tak dávno, kdy se Velké Meziříčí potýkalo se soupeři o úroveň níže. Po postupu do 2. ligy zastavila jejich působení ve třetí nejvyšší soutěži pandemie covidu, letošní sezóna se tak pro svěřence trenéra Vejmelky stává vůbec první, kterou odehrají plnohodnotně v její celé délce a jedná se o působení prozatím impozantní. Tým z Vysočiny se zařadil mezi příjemné překvapení skupiny Východ a s Novým Jičínem se zařadil mezi lídry tabulky.

Velké Meziříčí se i v prvním vzájemném měření sil se svým valašským jmenovcem prezentovalo urputným hokejem na atypicky malém kluzišti. Obrana Plamenů si bude muset dát pozor zejména na produktivním dvojici Davidů - David Křenek (6+4) i David Horký (5+3) si velmi dobře rozumí s pukem a najít pro něj cestu za záda soupeřových brankářů se jim podařilo nejvíckrát z celého kádru.

Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na útočníka Tomáš Střecha, který v minulosti působil i u Plamenů a zanechal tu velice dobrou stopu a v prvním vzájemném utkání sezony vstřelil obě branky Velkého Meziříčí.

POSLEDNÍ ZÁPAS

10. kolo, sobota 23.10.2021
HC Bobři Valašské Meziříčí - HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:1 (0:0, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 42. Vávra (Ďurkáč), 43. Finsterle (Vosátko, Křivohlávek), 48. Urbanec (Vávra), 49. Křivohlávek (Finsterle, Andris), 53. Weintritt (Vosátko) – 37. Malec (P. Vlašín, Juráň). Rozhodčí: Goňa – Vengřín, Hladík. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 316. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Juda J. (Šťourač) – Svoboda, Vlašín P. (A), Báňa, Ambrož (C), Slabý, Kochánek – Barák, Rozmarín, Vlašín M., Střecha T., Juráň, Burian V., Maštěra, Malec, Křenek (A), Střecha F.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

4. kolo, středa 29.09.2021
SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Bureš (Wasserbauer), 15. Adam (Štola, Čermák D.), 24. Štěpánek (Čermák D., Váňa), 39. Gregar (Kadleček, Prokš) - 13. Střecha T. (Kochánek), 54 Střecha T. (Kochánek, Křenek). Rozhodčí: Čunočka - Roupec, Jiruška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) - Pražák, Váňa, Lojek, Pleva, Kowalczyk, Půža - Adam, Gregar, Wasserbauer, Čermák D., Kadleček, Štola, Prokš, Štěpánek, Bureš, Malenovský

HHK Velké Meziříčí: Krejčí (Juda) - Vlašín P., Báňa, Burian V., Ambrož, Slabý, Kochánek - Barák, Paták, Křenek, Rozmarín, Horký, Strnad, Střecha T., Malec, Vlašín M., Střecha F., Juráň

STATISTICKÉ OKÉNKO

6-0-0-4 BILANCE 5-1-0-4
31:33 SKÓRE 37:36
18 (3.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 17 (4.)
P - V - V - P - VP AKTUÁLNÍ FORMA V - V - P - V - P
David Křenek (6+4)
Ondřej Malec (4+6)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Jan Wasserbauer (4+11)
David Křenek (6) NEJLEPŠÍ STŘELEC Lukáš Bureš (5)
David Váňa (5)
Ondřej Malec (6) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Jan Wasserbauer (11)
Pavel Ambrož (1+4)
Petr Slabý (0+5)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE David Váňa (5+3)
Jaroslav Juda (3.31)
Filip Krejčí (3.35)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Jan Čáp (3.32)
Jiří Sláma (3.83)

INFORMACE K UTKÁNÍ

  • hlavní pokladna otevřena od 16:30

  • samostatný vchod pro fanoušky SKLH (jižní vchod od zahradnictví Flouma, včetně vstupného, případně možnosti zakoupení samotestů)

  • u druhého vchodu bude zajištěno občerstvení a instalováno mobilní WC

  • do prostoru ZS je zakázáno vnášet pyrotechniku a další nebezpečné předměty

PODMÍNKY PRO VSTUP NA ZIMNÍ STADION

  • doložit negativní PCR test starý nejvýše 7 dní

  • doložit negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin

  • absolvovat antigenní samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem (před pokladnou bude možné zakoupit samotest v hodnotě 30,- Kč, případně si návštěvník může donést vlastní neporušený samotest, který si na místě udělá. Po předložení negativního výsledku u pokladny si návštěvník zakoupí vstupenku a může vstoupit do prostor ZS)

  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce

  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín) musí uplynout nejméně 14 dní

JE NUTNÉ POUŽÍVAT RESPIRÁTOR, DLE VŠEOBECNĚ ZNÁMÝCH PRAVIDEL!