Konec sezony je na dohled. Hokejisté ve druhé lize pravděpodobně dohráli

Zveřejněno 06.01.2021 | Redakce, Kamil Vaněk
Konec sezony je na dohled. Bohužel. Hokejisté ve druhé lize se restartu soutěže s velkou pravděpodobností nedočkají, ještě před vánočními svátky totiž svaz klubům emailem sdělil, že uvažuje o ukončení ročníku.
Český svaz ledního hokeje pro dokončení druhé ligy moc možností nemá. Na rozdíl od Tipsport extraligy či nižší Chance ligy se jedná o amatérskou soutěž. Výjimky ohledně opatření ve spojitosti s epidemií koronaviru se tak na ni nevztahují. Hráči momentálně nemohou trénovat, natož pak hrát zápasy. Přitom, aby se soutěž mohla dohrát, bylo podle vyjádření svazu nutné ji obnovit nejpozději třetího ledna. A tento termín je již nyní pasé.

Proto se vedení českého hokeje bude zabývat variantou, která počítá právě s ukončením soutěže. To ostatně stojí ve zmíněném v emailu. „Za této situace nevidím jinou cestu, než připravit výkonnému výboru na jeho nejbližší jednání návrh, jímž by byla předčasně ukončena soutěž,“ vysvětloval Antonín Vansa, ředitel oddělení řízení soutěží Českého svazu hokeje.

Pochopení a zároveň smutek zavládl i ve vedené našeho klubu. „Obdrželi jsme tu zprávu,“ přiznal generální manažer žďárských Plamenů Martin Nečas a pokračoval: „U chlapů to i chápu, protože chodí do zaměstnání a mají nějakou zodpovědnost. Ale i přesto bychom hrát chtěli. Sport je fenomén, udrží vás v kondici a vy se s tím virem vypořádáte lépe,“ doplnil.

Co bude dál, pokud svaz soutěž skutečně ukončí? Co když pak dojde k rozvolnění opatření? Řešení pro tuto situaci začali připravovat ve Žďáru nad Sázavou. „Předběžně jsme se už s několika kluby domlouvali, že bychom si udělali turnaj pěti, šesti týmů. I kdybychom se měli nechávat každý týden antigenními testy testovat. Kluci chtějí hrát,“ prohlásil Martin Nečas.

zdroj: Žďárský deník