Kluby druhé ligy schválily návrh podoby soutěže, Plameny přijdou o derby

Zveřejněno 29.05.2020 | Redakce, Pavel Mandát, hokej.cz
Kluby druhé ligy na včerejším aktivu schválily návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21, který bude nyní předložen výkonnému výboru Českého hokeje. Návrh počítá s tím, že čtyřiadvacet přihlášených klubů bude podle regionálního principu rozděleno ve třech osmičlenných skupinách.
Náš klub tak přijde o atraktivní derby s Havlíčkovým Brodem, s čímž je samozřejmě nespokojen i sportovní manažer Miloslav Šimon. „My jsme chtěli čtyři skupiny. Mrzí mě, že se letos nepotkáme s Michalem Konečným. Po oznámení jeho angažmá v Havlíčkově Brodě jsme se těšili na společné souboje. Špičkovali jsme se, bohužel k nim nedojde. Mně se líbil model, který tu byl před dvěma lety. V něm jsme většinu zápasů odehráli s kluby v těsné blízkosti, pak jsme se navíc podívali i na Moravu,“ uvedl Šimon pro server hokej.cz.

SYSTÉM SOUTĚŽE

Základní část bude šestikolová a každé z mužstev v ní sehraje dvaačtyřicet utkání. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí přímo do play off, zatímco celky, které se ve skupině umístily na třetí až šesté příčce, se utkají v předkole. Vítězové tří play off se nakonec střetnou v kvalifikaci, jejíhož vítěze čeká baráž o účast v Chance lize.

Sestupujícího určí zápasy, v nichž se utkají dvě mužstva, která obsadila ve skupinách poslední příčku a získala v nich nejméně bodů. O podobě soutěže rozhodne s definitivní platností v závěru příštího týdne výkonný výbor Českého hokeje.

Ve hře byla i varianta čtyř skupin. Týmy by se v rámci své skupiny potkaly šestkrát a poté by se dvoukolově střetly se svou proti skupinou, tj. Sever se Západem a Jih s Východem. V poměru 15:9 však zvítězil návrh tří skupin.

Více o návrhu čtyř skupin na našem webu ZDE.

Pravděpodobné složení jednotlivých skupin:

Sever: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Vlci Jablonec, HC Řisuty, BK Nová Paka, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Jih: HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, IHC Králové Písek, HC David servis České Budějovice, HC Tábor, HC Příbram, HC Kobra Praha, BK Havlíčkův Brod.

Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Slezan Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou.

zdroj: hokej.cz