Zveřejněno 31.01.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou Draci Pars Šumperk
37., sobota 1.2.2020 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - Draci Pars Šumperk ZNS - SUM
Souboj Davida s Goliášem. I tak by se dalo nazvat utkání 37. kola druhé ligy skupiny Východ mezi domácími Plameny a hostujícími Draky ze Šumperka. Ti suverénně vedou, naopak naši hokejisté okupují až předposlední pozici a potřebují každý bod. Podaří se Plamenům porazit Draky podruhé v sezoně a připíší si tak do tabulky další důležité body? Utkání začíná v sobotu 1. února od 17:30. A nezapomeň! VEM KÁMOŠE NA HOKEJ!

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Ve 36. kole zajížděly Plameny na led Ďáblů z Nového Jičína, kteří jsou jejich přímým konkurentem v souboji o play-off. Naši hokejisté dokázali navázat na poslední domácí utkání s Valašským Meziříčím a po bojovném výkonu si připsali do tabulky velice cenné tři body, když dokázali v závěrečné třetině otočit skóre díky brankám Davida Čermáka a Ondřeje Kovářů. „Velmi těžké utkání z hlediska psychiky, protože soupeř je naším přímým konkurentem v boji o play-off. Mužstvo ale udrželo vysokou laťku, kterou si nastavilo v minulém zápase s Valašským Meziříčím, a dovolím si říci, že zaslouženě vyhrálo,“ uvedl po utkání lodivod Plamenů Radek Haman.

36. kolo, středa 29. 1. 2020
HK Nový Jičín - SKLH Žďár nad Sázavou 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 24. Kafka (Rufer, Finsterle), 41. Palička, 46. Palička (Macuh) – 9. Jícha (Kovářů, Bureš), 26. Čermák (Wasserbauer), 49. Čermák (Chlubna, Spálovský), 52. Kovářů (Jenáček). Rozhodčí: Held - Bartek, Bartoň. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Sestava z minulého utkání: Sláma (Čáp) – Čermák, Kališ, Spálovský, Pleva, Koželuh, Jenáček, Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer, Kadleček, Prokš, Jícha, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Plameny budou opět s největší pravděpodobností postrádat obránce Martina Lojka, kterého do hry nepustí pracovní povinnosti. Otazník visí i nad startem Jakuba Jenáčka, který se prozatím jeví jako velká posila zadních řad. U něj, stejně jako u obránce Patrika Rašína, se o startu rozhodne až během sobotního dopoledne. Jistý je naopak start útočníka Davida Čermáka, který po svém zranění nabírá skvělou formu a v posledních třech utkáních za Plameny vstřelil 3 branky a k tomu přidal 4 asistence.

Jedinou kaňkou na výhře v posledním utkání v Novém Jičíně bylo zranění mladého obránce Jana Čermáka, který utrpěl zlomeninu zápěstí a délka rekonvalescence se odhaduje na 6-8 týdnů.

Posila z Jihlavy David Čermák posbíral v posledních třech duelech 7 kanadských bodů foto: Petr Nedvěd

DRACI PARS ŠUMPERK

Počátky hokeje: 1945
Založení Draků Šumperk: 2003
Stadion: ŠKODA aréna (kapacita 3 500 diváků)
Klubové barvy: žlutá, tmavě modrá
Trenér: Martin Janeček

Draci jsou neochvějně ve vedení druholigové skupiny Východ. Na jejím čele si totiž hýčkají pohodlný náskok třiadvaceti bodů. To patrně nepotřebuje žádný další komentář. Draci zkrátka všechny svoje soupeře markantně převyšují a svěřenci trenéra Janečka nemají výraznější slabinu. Spolehlivé brankářské duo, neprodyšná obrana a solidní útok dávají dohromady mix, který je jen těžko k překonání.

INFORMACE O KÁDRU

Brankoviště Šumperka hájí momentálně duo Michal Wanecki – Marek Peksa. Oba se mezi tyčemi střídají rovnoměrně, přičemž oba patří k nejlepším druholigovým brankářům.

Obrana našeho středečního soka má hned několik opěrných pilířů. Tím asi nejvýraznějším je Tomáš Drtil a skvěle si počíná rovněž nestárnoucí Tomáš Sedlák. Opomenout nesmíme ani Daniela Kabelku, který loňskou sezonu strávil v Moravských Budějovicích a pomohl k postupu do superfinále.

Útočným šikům vévodí nezastavitelný Daniel Vachutka. Ten stihl i pět zápasů za prvoligový Prostějov a i tam si drží průměr více než jednoho bodu na zápas. Velký pozor si bude muset dát obrana Plamenů také na jeho dva parťáky z útoku, Jana Milfaita a Tadeáše Jaroše. Všichni tři tak tvoří bezkonkurenčně nejnebezpečnější útok druholigové skupiny Východ.

"
Oni doma rozhodně nebudou hrát defenzivně. My si tam prostě musíme jet pro tři body, ale čeká nás tam velice těžké utkání. S nimi jsme hráli vždy vyrovnané duely.
Tadeáš Jaroš o následujícím duelu

Šumperští hokejisté nezapočali trip po stadionech soupeřů úspěšně. Po prohře v prodloužení v Kopřivnici neuspěli ani v Hodoníně. Domácí Drtiči dvě třetiny navyšovali náskok až na hrozivých 4:0. Draci se v závěru utkání vzepjali k odporu, dokázali zásluhou Jaroše a Milfaita dokonce snížit na 3:4, ale více už nestihli. Ani tentokrát se náskok Draků na čele tabulky nesnížil, to naopak Hodonín uhrál důležité tři body a snížil manko na Havlíčkův Brod v boji o semifinále na pouhé dva body. „Já si nemyslím, že bychom hráli první třetinu špatně. Udělali jsme tam bohužel jednu chybičku, kterou soupeř potrestal. Ačkoliv nás Hodonín přestřílel, tak jsme nebyli vůbec horší. Po druhé brance jsme se zbláznili a tím jsme si prohráli celý zápas. Začínali jsme panikařit, soupeř v tom tlaku byl úspěšný a zaslouženě šel do vedení 4:0. Ve třetí třetině možná polevil, ale musím zdůraznit, že jsem pyšný na mužstvo. Posledních dvacet minut jsme totiž zápas nevzdali. Řekli jsme si, že hokej se hraje až do konce a může se stát cokoliv a málem se cokoliv stalo,“ hodnotil utkání pro web dracisumperk.cz trenér Martin Janeček.

35. kolo, sobota 25. 1. 2020
SHK Drtiči Hodonín - Draci Pars Šumperk 4:3 (2:4, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 11. Slabý (Polák), 21. Komínek (Hložánek, Horák), 26. Čejka, 33. Janás (Jurča, Sedláček) - 51. Jaroš (Vachutka, Milfait), 57. Jaroš (Vachutka), 59. Milfait (Vachutka, Jaroš). Rozhodčí: Škach - Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1115. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Sestava z minulého utkání: Wanecki – Kabelka (C), Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Plhal – Krejčiřík, Jaroš, Scheuter, Müller, Vachutka, Haluza, Spratek, Antonov, Šíp, Hroch, Milfait (A), Urban, Kofroň

28., sobota 28.12.2019

Nejproduktivnější hráč druhé ligy skupiny Východ Daniel Vachutka foto: Věra Václavková

STATISTICKÉ OKÉNKO

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 37. KOLO DRACI PARS ŠUMPERK
10-2-4-16 bilance 23-4-2-3
107:128 skóre 153:76
38 bodů (8.) body (umístění) 79 bodů (1.)
Lukáš Bureš - 29 bodů (10+19) nejproduktivnější hráč Daniel Vachutka - 52 bodů (24+28)
Aleš Heinrich - 12 gólů nejlepší střelec Daniel Vachutka - 24 gólů
Lukáš Bureš,
Ondřej Kovářů - oba 19 asistencí
nejlepší nahrávač Daniel Vachutka - 28 asistencí
Martin Pleva - 21 bodů (5+16) nejproduktivnější obránce Petr Gewiese - 29 bodů (9+20),
Tomáš Drtil - 29 bodů (9+20)
Jan Čáp - 4,1 (19 zápasů),
Jiří Sláma - 3,41 (18 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Wanecki - 2,28 (18 zápasů),
Marek Peksa - 2,43 (15 zápasů)

NOVINKY VE FANSHOPU

Jak jste si jistě všimli, tak před Vánoci jsme vám představili nové šály a jelikož k šále patří i pořádný KULICH, tak právě jej si budete moct během dnešního utkání nově zakoupit v našem fanshopu (299 Kč).