DERBY #3: Plameny jedou do Havlíčkova Brodu

Zveřejněno 03.12.2019 | Redakce
BK Havlíčkův Brod SKLH Žďár nad Sázavou
23., středa 4.12.2019 18:00 Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
Další utkání sehrají Plameny již tuto středu proti Bruslařům z Havlíčkova Brodu, přičemž souboje těchto dvou rivalů bývají vždy ostré a vyhrocené. Naši hokejisté budou chtít zcela jistě odčinit dvě předchozí vysoké porážky s tímto soupeřem. Jak to dopadne tentokrát? Utkání startuje od 18:00 hodin v havlíčkobrodské Kotlině.

S FANKLUBEM DO BRODU

Fanklub Šakal Patriots pořádá autobusový výjezd na středeční derby do Havlíčkova Brodu. Hlásit se můžete SMS na čísle 732 574 667 nebo do zpráv na facebookovém profilu Šakal Patriots. Tak neváhejte a pojeďte podpořit Plameny za dalším bodovým ziskem!

Cena: 100 Kč (bez vstupenky)

Z KABINY PLAMENŮ

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Po dvou porážkách naši hokejisté přivítali na svém ledě svého souseda v tabulce z Kopřivnice. Hosté od úvodních minut prokazovali výbornou formu z posledních utkání a hrál se vyrovnaný hokej z obou stran. Od druhé třetiny však otěže zápasu přebírali do svých rukou domácí, kteří postupně navyšovali vedení a díky skvělému Čápovi dovedli zápas k vítězství 5:2. Plameny si tak připsaly důležité tři body a poskočily na 6. místo v tabulce. Radek Haman byl opět s výkonem svého týmu velice spokojený. „Budu se už několikátý zápas opakovat a opět musím poděkovat mužstvu za předvedený výkon. Nebyl to žádný náhodný výsledek, ale zasloužená výhra. Věřím, že se zápas divákům líbil a příště nás podpoří v ještě větším počtu,“ říkal po utkání, které bylo naposledy označeno jako „MOVEMBER SKLH“.

22. kolo, sobota 30. 11. 2019
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Kunstmüller (Adam, Pleva), 17. Bureš (Kovářů, Kališ), 30. Pleva (Adam, Kunstmüller), 44. Prokš, 47. Chlubna (Prokš) – 18. Fojtík F. (Mach M.), 59. Mach M. (Suchý, Brodek) Rozhodčí: Martin Dufka – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 598. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – Pleva, Veleba, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Wasserbauer, Adam, Medek, Kadleček, Prokš, Knap, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich, Kovářů, Kunstmüller

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Do utkání opět nezasáhne útočník Lukáš Jícha, který se stále nezapojil do tréninku s mužstvem po zranění v zápase se Šumperkem. Trenér Radek Haman bude také postrádat obránce Martina Lojka, kterého do utkání nepustí pracovní vytížení.

"
NA DERBY SE TĚŠÍME CELÁ KABINA, JE TO PRO NÁS TAKOVÝ MALÝ HOKEJOVÝ SVÁTEK. VĚŘÍM, ŽE NÁS OPĚT PŘIJEDOU NAŠI FANOUŠCI PODPOŘIT V HOJNÉM POČTU.
ÚTOČNÍK MAREK PROKŠ O DERBY

BK HAVLÍČKŮV BROD

Počátky hokeje: 1928
Stadion: Zimní stadion Kotlina (kapacita 4 000 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Trenéři: Richard Cachnín, Pavel Zmrhal

Tým z Havlíčkova Brodu vstoupil do aktuální sezony dobře a chvíli to dokonce vypadalo, že Bruslaři budou pronásledovat suverénní Šumperk, jenomže poslední zápasy týmu z Kotliny jsou jako noc a den. Havlíčkobrodští sice dokázali porazit Hodonín, jejich řádění odnesl i Nový Jičín, ale družina Richarda Cachnína také padla v Opavě, doma s Kopřivnicí nebo ve Valašském Meziříčí. V posledním utkání se ale Bruslaři vybičovali k výbornému výkonu a jako teprve druhý celek v sezoně dokázali porazit suveréna naši skupiny Draky ze Šumperka, z čehož vyplývá, že se opět dostávají do výborné formy ze začátku sezony.

INFORMACE O KÁDRU

Mezi třemi tyčemi spoléhají Havlíčkobrodští především na Martina Holíka. Loňská opora Pelhřimova patří k nejlepším brankářům celé soutěže, byť v posledních zápasech jeho procentuální úspěšnost zásahů klesla, což je dáno zhoršenými výkony celého týmu.

V defenzivě se trenér Richard Cachnín může spolehnout na stálici Tomáše Semráda, který každý rok sbírá v průměru přes bod na zápas a nejinak je tomu i letos, když si v dosavadním průběhu připsal již dvacet kanadských bodů v devatenácti zápasech.

No a pak je potřeba samozřejmě vztyčit varovný prst před ofenzivními hvězdami Brodu. Těmi jsou kromě ostříleného kapitána Miroslava Třetiny (na fotce) i další zkušení mazáci Jakub Matušík a Luboš Voříšek, kteří společně tvoří druhou útočnou formaci Havlíčkova Brodu. Dále nesmíme zapomenout ani na Patrika Přidala, který je prozatím nejlepším střelcem Bruslařů v této sezoně.

Dlouholetá opora a kapitán Miroslav Třetina foto: Luboš Vácha

Potřetí v sezoně došlo ke konfrontaci Havlíčkova Brodu se Šumperkem. Hrál se energický hokej s několika šancemi na obou stranách. Havlíčkobrodští šli do dvoubrankového vedení, které ale hosté dokázali smazat. Zápas nabídl dramatickou koncovku, v níž byli lepší Bruslaři, kteří tak vyhráli souboj prvních týmů druholigové tabulky skupiny Východ. „Dnes jsme viděli velice kvalitní souboj nejlepších týmů skupiny Východ. Přistoupili jsme k utkání velice zodpovědně, hráli jsme velice dobře dozadu. Výsledkem je vítězství, kterého si velice ceníme, protože jsme byli v okleštěné sestavě bez tří hráčů základní sestavy. Kluci do toho dnes dali srdíčko. Hráli kolektivním pojetím hry a myslím si, že vítězství je naprosto zasloužené,“ byl spokojený trenér havlíčkobrodského celku Richard Cachnín.

BK Havlíčkův Brod - Draci Pars Šumperk 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Semrád (Ludvík, Kadlec), 8. Třetina (Semrád, Kadlec), 18. Třetina (Přidal, Semrád), 31. Juráň (Vala, Matušík) – 11. Milfait (Drtil, Vachutka), 15. Hroch (Drtil, Sedlák), 58. Gewiese. Rozhodčí: Martin Maťašovský – Martin Musil, Jan Vašíček. Vyloučení: 6:4, navíc Matušík a Vala (oba HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 718. Střely na branku: 24:37 (12:16, 8:10, 4:11). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Sestava z minulého utkání: Holík (Nedvěd) – Nepokoj, Semrád, Pospíchal, Vala, Kliment, Benák – Kadlec, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Cachnín, Ludvík – Pejchal

SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod ZNS - HBR

Poslední vzájemná utkání dopadly jednoznačně ve prospěch Bruslařů foto: Petr Nedvěd