PLAMEŇÁK #3: A-tým očima Lukáše Bureše

Zveřejněno 18.11.2019 | Redakce

Po problémech s druhým dílem Plameňáka, za které se ještě jednou omlouváme, jsme si pro Vás připravili trochu jiný typ tohoto „pořadu“. Nebude se jednat o videosoutěž, ale tentokrát se dozvíte, jací jsou naši hráči mimo led, za kým si chodí Henrik Lundqvist pro rady, kdo chodí s kravatou i do výstroje a kdo například i při zápase dokáže uštrikovat několik párů ponožek.

Pokud byste se náhodou ocitli v kabině žďárských Plamenů, tak byste si určitě nedokázali nevšimnout hráče, který na svém dresu nosí číslo dvaadvacet. Lukáš Bureš je typický nejen svým dokonale vypracovaným tělem, ale také svým hlasitým projevem, který se nese kabinou žďárského týmu každým dnem. „Můžu vám říct, že vedle něj byste sedět nechtěli,“ říká se smíchem kapitán týmu Martin Pleva. A tak jsme právě Lukáše poprosili, jestli by nám a všem fanouškům popsal, jací jsou jeho spoluhráči (nejen) v šatně. Tak pojďme na to.


#71 DOMINIK ADAM

Šikovný mladík, který přišel z Jihlavy, se usadil na začátku sezony v naší málopočetné obraně. Poslední zápasy však tento rozvážný šikula opět rozdává radost v našich útočných řadách, kam si odskočí od rozvozu občerstvení. Jeho vztah k jídlu pocítila i kabina, protože pokud nejste dosti rychlí, nečekejte, že na vás cokoliv zbyde. Áda všechno sežere!
P.S.: Potřebujete občerstvení pro vaše oslavy? Neváhejte Ádu kontaktovat.


#32 JAN ČÁP

Tento gólmanský „otesánek“ přišel z Moravských Budějovic poštou jako dvakrát přeložený tiskařský papír, aby se stal novým parťákem naší gólmanské stálice, Jirky Slámy. Plnoštíhlý mladík, který byl zvyklý na post brankářské dvojky, v posledních zápasech ukázal, že je schopen se Salym vytvořit velice kvalitní brankářskou dvojici, které se bude obávat celá druhá liga.


#77 MARTIN GREGAR

Týmový medvídek, který si loni odskočil vypomoct nedalekému Hlinsku, se opět vrátil do svého mateřského klubu a ukazuje nám svoji šikovnost. Týmový vyšívač je schopen během jednoho zápasu mezi soupeřovými obránci uštrikovat několik párů ponožek a k tomu sváteční ubrus. Martin si potrpí na tom, aby lidé věděli, kolik už odehrál zápasů ve žďárském dresu, a nezapomene se zmínit, jak jeho jméno oslavují v univerzitním týmu zemědělské vysoké školy Mendelovy, kde zakončil vzdělání s vyznamenáním „něco jako inženýr“.


#98 ALEŠ HEINRICH

Aleš k nám přišel stejně jako Čapíno po loňské štaci u moravskobudějovických Žihadel. Ofenzivní posila se společně s týmem již rozkoukala a začíná ukazovat svoje kvality. Aleš nemá jednoduché zaměstnání. Je totiž zaměstnán dopoledním testováním hry FIFA 20. A kdybyste po večerech neměli dalšího člena při hraní karet, Aleš vám s tímto problémem rád pomůže.


#20 TOMÁŠ CHLUBNA

Štístko Gilmore! Tenhle kluk vyhraje i ve sportu, který ani neví, že vůbec existuje. Pokud si chcete vsadit šťastných deset, už víte ke komu si přijít pro tipy. Tomáš je proslulý bruslař, který je pro nás cennou posilou nejen při oslabeních, ve kterých útočí snad na světový rekord v počtu získaných kanadských bodů v početní nevýhodě. V létě svoji formu ladí několika sty ujetými kilometry na kole. Největším přínosem je však v kabině, kde do naší „rodiny“ perfektně zapadá a dokáže bavit nejen žďárský tým.


#55 LUKÁŠ JÍCHA

Pokud hledáte ve slovníku synonymum pro slovo nízkotučný, objevíte Jíchyčovu fotku. Jedná se o jediného člověka, kterému bioimpedanční váha ukázala hodnotu procenta tělesného tuku v záporných číslech. Tento „bulldog“ se dostává pod kůži soupeřům už nějaký pátek a všichni jsme vděční, že jsme právě my jeho spoluhráči a nemusíme stát na druhé straně. „Protože to jeho tempo se fakt nedá!“


#37 SLAVOMÍR KADLEČEK

Další ze žďárských čahounů. Sekretářka v tátově firmě kabinu udivuje, kolik jeho vozový park čítá kousků, a lidé před zimním stadionem se občas dohadují, který extraligový hráč přijel s takovou károu. Tenhle štírek, který si letos odpracovává premiérovou sezonu v našem A-týmu, se zdá být velikým příslibem do budoucna. Každopádně výškový průměr týmu už teď nezapře.


#46 JIŘÍ KALIŠ

Jirka se k týmu vrátil poté, co loňskou sezonu dohrál v Novém Jičíně. Kalda patří mezi obránce, kteří tvrdí muziku, nebojí se skočit do střely a soupeřovy útočníky trápí svým pohybem. Teda často trápí svým pohybem i spoluhráče na tréninku.#53 DOMINIK KNAP

Urostlý útočný mladík, jehož výstroj zdobí znaky Atlanty Thrashers, přišel k týmu v létě. Knapíno si svoji hrou řekl o místo v sestavě. Potrpí si na tom, aby jeho pleť vypadala vždy perfektně opálená. Trochu se obáváme, aby si nepořídil solárko do již tak útulné kabiny.#23 ONDŘEJ KOVÁŘŮ

Chodící model Ondra. Kovka udává módní trendy a vzhled jeho pozadí v „džegínách“ mu kdejaká holka závidí. Žďárská raketa, která prošla finskou školou, ukazuje svoji rychlost na Bouchalkách a v druhé lize už několikátou sezonu patří mezi stálice žďárské sestavy. Tento životní degustátor ví, jak si věci užít. Mezi jeho oblíbené činnosti patří schůzičky na chutné kávě.


#82 ALEŠ KOŽELUH

Aleš je jedním z týmových pamětníků, který své memoáry poctivě zapisuje, aby je mohl vyprávět o několik let mladším generacím. Tento tvrdohlavec, který má samozřejmě vždy pravdu, tedy alespoň tu svoji, vypadá jako by po zvolení do nové funkce (obchodní manažer) s kravatou chodil i do výstroje.


#21 LUBOŠ KUNSTMÜLLER

Kuzma, druhý z řady pamětníků, společně s Kožim utváří archivní oddělení žďárského klubu, ve kterém je zapsaný každičký zápas za posledních 150 let. Kuzma se vyznačuje svým působivým bruslařským skluzem, který dokáže zakončit svým jedovatým „granátem“, který se stal noční můrou nejednoho brankáře.


#8 MARTIN LOJEK

Žďárský „drobeček“, který každý venkovní zápas naplánuje na minutu přesně, zřejmě jedna ze zvyklostí, které si přivezl z kanadsko-americké NHL, je jedním z předních degustátorů piva Braník. Před Lojzovou střelou, když už se tedy rozhodne vystřelit, uhýbají jeho vlastní spoluhráči, protihráči, ale také soupeřův brankář. Nezbývá než jen tedy přesně zamířit a trefit cíl. Nejšťastnější tento hokejový kluk však je, když přijde řada při tréninku na bago!
P.S.: Spokojenějšího skladníka nehledejte!


#14 ROBIN MEDEK

Další z noviců, který však přišel až v průběhu sezony, takže se v kabině i v týmu Plamenů zatím ještě rozkoukává. Zatím nám nezbývá než mu popřát, aby se mu u nás dařilo a co nejdéle skryl pikantnosti, kterých by kabina mohla využít. A Robine věř, my na něco přijdeme!


#69 JAKUB NEČAS

Neči, mladý žďárský odchovanec, který zatím stabilně nezakotvil v našem kádru a zkušenosti jezdí sbírat do nižší soutěže, však má v kabině své místo. Neči je ohromný pracant, kterého můžete v letních horkých dnech vidět běhat ve vaťáku kolem zimního stadionu.#44 MARTIN PLEVA

Kapitán si potrpí na designu ve všech ohledech. Jeho přísloví zřejmě zní: „Nestačí výborně hrát, je nutné při tom i výborně vypadat.“ Martinovy nohy připomínají staleté duby, což znamená, že svoje výkony má rozhodně na čem stavět, což potvrzuje už několik let, během kterých patří k předním tahounům týmu Plamenů. Co kapitán řekne, to platí, pokud ne, tak platíme my. Plevča je totiž taktéž výběrčí „daní“.


#11 MAREK PROKŠ

Při otevření Márova instagramového profilu vám hned vyskočí slova jako filantrop, instaboy, playboy a spousta dalších. My však Máru známe jako pracovitého a poctivého kluka, což předvádí i svými výkony na ledě. Tento bruslící „baťužkář“, který by na zádech snad dokázal povodit i největší hvězdy světové hokejové scény, se skvěle usadil v naší sestavě a stal se jednou z opor. Mára, stejně jako Plevča a Ondra Kovka, tvoří módní policii žďárské kabiny. Kurz na zakončení situace 2 na 1 v podání Máry a Jíchyče je 1,01 na poklizení kotouče pod horní tyč.


#30 JIŘÍ SLÁMA

DJ Saly! Tento kulturista hájí žďárskou svatyni už nějaký pátek a ve druhé lize je jeho jméno pojem. Stálice sestavy, o které si vypráví legendy až v New Yorku. Proslýchá se, že i sám král Henrik Lundqvist si Jirkovi píše o rady. Jestli se jedná o rady ke stylu chytání, nových cviků paží či snad chce král poradit jen nové soundtracky do kabiny Rangers? To ví jen sám Jirka Sláma. A pokud zrovna nespěchá uvařit přítelkyni večeři, stává se z Jirky i opravdový dříč a před zraky všech (jinak se to přece nepočítá) vyšvihne několik excelentních kliků.


#15 ADAM SPÁLOVSKÝ

Spalda, jeden z příchozích, kteří se připojili až po začátku soutěže, přišel doplnit málopočetnou základnu obránců. Tento „špalek“ již dokázal rozjásat žďárské tribuny a my mu přejeme, aby mu to tak šlo i nadále! Spaldo, stejně jako další příchozí, tutlej před námi vše, čím bychom tě mohli osolit!


#51 JAN WASSERBAUER

Hrající legenda českého hokeje! Tento univerzál proslulý svým dobrým smyslem pro humor nepokazí žádnou party. Teda, chtěl jsem říct srandu. Jeho příprava kromě tréninků čítá několik hodin denně broušení skla, což Honzovi dopřává výbornou fyzickou přípravu. Mimo hokej se Honza rád věnuje sportce nebo také studiu angličtiny. Tento manažerův miláček je jednou z předních postav naší kabiny a jednou z největších posil žďárského kádru vůbec. Společně se svým dvojčetem, Tomášem Chlubnou, se starají o výbornou atmosféru našeho týmu.
#22 LUKÁŠ BUREŠ

Očima Martina Plevy: Crossfitovej hezounek a bavič kabiny. Jeho zaručeně nepřeslechnete. Když má svoji náladu, a tu má velice často, tak jde v kabině pěkně zleva doprava a na nikom nenechá nit suchou. Bylo by fajn, kdyby měl na sobě ovládání hlasitosti a občas jste ho mohli ztlumit. Taky trošku dělá do chemického průmyslu, pořád si míchá ty svoje kouzelný drinky. Ani nechci vědět, co v tom je. Jinak jeden z tahounů týmu, na ledě neskutečný bojovník, nechtěl bych proti němu hrát za žádnou cenu. Občas si ten hokej bere až moc, ale to je tím, že ho prostě miluje.