KOVÁŘŮ: Poslední zápasy nám to klape

Zveřejněno 07.11.2019 | Redakce

Má možná nejlepší formu v dresu se Žetkem na prsou. Ondřej Kovářů vede po 14 zápasech týmovou produktivitu a v posledních dvou zápasech si připsal dokonce šest kanadských bodů. Jak sám hodnotí své výkony, proč se mu v práci smějí a co očekává od dalšího utkání proti Bobrům z Valašského Meziříčí? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ondro, Moravské Budějovice v dosavadním průběhu sezony nezískaly ani bod, ale určitě vás nečekalo nic jednoduchého. Jaký jsi ty osobně očekával zápas?

Všichni jsme očekávali velmi těžký zápas. Budějky jsou sice poslední, ale na domácím ledě hrají vyrovnaná utkání. Stoprocentně jim vyhovuje menší kluziště, které zde mají.

A jak jsi tedy viděl samotný zápas?

Do zápasu jsme nevstoupili úplně ideálně a dostali jsme celkem brzy první gól. Naštěstí jsme ale ještě do konce třetiny vyrovnali, což bylo podle mě velmi důležité.

A pak přišla klíčová druhá třetina.

Přesně tak. Ve druhé třetině jsme jim odskočili o čtyři branky a to rozhodlo. Bohužel po dvou rychlých gólech soupeře ve třetí třetině bylo utkání ještě dramatické, ale musím říct, že jsme úplný závěr utkání zvládli parádně.

6
TOLIK BODŮ SI PŘIPSAL ODCHOVANEC JIHLAVSKÉ DUKLY ONDŘEJ KOVÁŘŮ V POSLEDNÍCH DVOU ZÁPASECH.

Tobě osobně se poslední zápasy hodně daří. Včera si dal opět dvě branky, k nim přidal ještě asistenci. Čím to je?

Těžko říct. Možná se snažím poslední zápasy vice střílet na bránu, ale to je tak asi vše. Jinak se moje hra nijak nezměnila. Hlavní je, že se nám poslední zápasy daří častěji získávat týmové body do tabulky.

Nyní nastupuješ v útoku s Alešem Heinrichem a Lukášem Burešem. Jak ti vyhovuje tato spolupráce?

Poslední zápasy nám to klape. Oba kluci jsou šikovní do kombinace, navíc Burák má obrovský fyzický fond, díky kterému jsme často na puku.

Na začátku sezony tě trenér zkoušel nezvykle na pozici středního útočníka. Jak si sám bral tuhle změnu?

Osobně jsem to čekal ještě horší. (usmívá se) Největší nezvyk pro mě byl se pohybovat středem hřiště a spolupracovat s bekama v obranném pásmu. Ale asi to úplně dobrý nebylo, jelikož už jsem zpět na pravém křídle. (směje se)

Když přejdeme k týmovým výkonům, ty se oproti začátku sezony začínají pomalu zlepšovat. Cítíš to taky tak? Něco jste změnili oproti prvním zápasům?

Naše hra se rozhodně zlepšila, když to porovnáme se začátkem sezony. Žádné razantní změny nebyly, spíš si ten tým postupně sedá. Před sezonou přišlo spoustu nových hráčů, což mělo samozřejmě také vliv na nepříliš povedený začátek sezony.

A na čem ještě potřebujete zapracovat?

Pracovat je pořád na čem, ale tohle bych nechal hlavně na trenérech. Myslím si ale, že poslední zápasy jdeme správným směrem a je potřeba, aby to tak vydrželo co nejdéle.

"
JE TO SKVĚLÁ VĚC. LÍBÍ SE MI, JAK JE ŽĎÁRSKÝ HOKEJ V TOMTO SMĚRU AKTIVNÍ. HORŠÍ UŽ JE TO PAK S TÍM, JAK KAŽDÝ VYPADÁME.
ONDŘEJ KOVÁŘŮ O MOVEMBERU

Vy jste se jako klub opět po roce připojili k akci Movember. Jak se tobě líbí tahle aktivita klubu?

Je to skvělá věc. Líbí se mi, jak je žďárský hokej v tomto směru aktivní. Horší už je to pak s tím, jak každý vypadáme. (usmívá se) Někomu to samozřejmě sluší, někomu zase míň. Pro mě osobně je to těžké nosit v práci, občas se mi lidi smějí. Ještě že je to jen jeden měsíc.

Měl někdo z kabiny k pěstování knírku námitky?

Je začátek měsíce, kníry zatím postupně rostou. Nikdo s tím doposud problém neměl, uvidíme na konci měsíce. Nemyslím si, že by mezi námi byl někdo, kdo by do toho nešel.

V sobotu vás čeká velice těžký zápas s Valašským Meziříčím. Co od něj očekáváš?

Očekávám velmi kvalitního soupeře, který má skvělé přesilovky, takže se musíme vyvarovat jakýmkoliv zbytečným faulům. Ale určitě do toho zápasu půjdeme s tím, že budeme chtít vyhrát.

Děkuji za rozhovor.