Junioři jsou na cestě do Alp. V Salzburgu je čekají dva duely s RedBullem

Zveřejněno 05.10.2018 | mk
S A L Z B U R G - Dva velmi atraktivní duely, ve kterých se utká druhý tým extraligové tabulky se třetím. Mladé Plameny dnes cestují do rakouského Salzburgu. Zde odehrají svěřenci Jaromíra Pytlíka dnes a zítra dvě utkání proti jedinému zahraničnímu účastníkovi DHL extraligy juniorů. Zápasy můžete sledovat prostřednictví live streamu.

Pod alpskými velikány se odehrají dva přímé souboje o druhou příčku v tabulce. Oba soupeři mají stejný počet bodů a rakouským hokejistům patří druhá příčka před Žďárem díky lepšímu skóre. Z prvního vzájemného měření sil si loňský finalista extraligy staršího dorostu odvezl do Rakouska překvapivě vysokou porážku 6:2. Lze očekávat, že na domácím ledě se Salzburg připraví mnohem lépe a žďárské mladíky čeká velmi těžký boj.

Zajímavostí na tomto duelu je i to, že se jedná prakticky o souboj dvou soukromých hokejových akademií. Salzburská RedBull Hockey Academy si získala v posledních letech obrovské renomé a s pomocí nejmodernějších technologií, špičkových trenérů, fizioterapeutů, lékařů, pedagogů atd. vychovává na dvě stovky budoucích hokejových hvězd z celého světa. Naprosto špičkové zázemí a podmínky bez jakýchkoli kompromisů, to je salzburská akademie.

A proti ní se postaví tým juniorů SKLH Žďár nad Sázavou, jenž je tvořen převážně také ze studentů hokejové akademie. Partnerská HTA (Hockey talent academy) sice pracuje v poněkud skromnějších podmínkách, ale v přípravě mladých hokejistů pomáhají rovněž nejmodernější technologie, vynikající trenéři a zázemí akademie patří v českých podmínkách rozhodně k nadprůměrným.

„Díky docela velké marodce jedeme s trochu pozměněnou sestavou. Víme, že to nebude vůbec jednoduché. V Salzburgu je hodně velké hřiště, bude to náročné na bruslení a domácí se na nás určitě dobře připravili. Budeme se snažit hrát z dobře zabezpečené obrany a pokoušet se o nějaké rychlé protiútoky. To by snad mohla být cesta, jak přivézt nějaké body“, spřádá plány kouč juniorů Jaromír Pytlík.

10pá 05.10.2018 EC RB Salzburg SKLH Žďár nad Sázavou3:1

ONLINE         STREAM

11so 06.10.2018 EC RB Salzburg SKLH Žďár nad Sázavou7:4

ONLINE         STREAM