Mládež: Junioři zvládli klíčové utkání, mladší dorost získal bod s Kometou

Zveřejněno 13.10.2013 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští mládežníci měli o víkendu opět na programu několik zápasů. Již v pátek se doma představil starší dorost s Táborem a junioři hráli v dalekém Přerově. V neděli se na Bouchalkách hrály dva důležité duely. Nejprve se utkali junioři s Karvinou v zápase o "bytí a nebytí" a ihned poté hájil mladší dorost první extraligovou příčku proti Kometě Brno.

JUNIOŘI

V pátek čekala juniory dlouhá cesta na východ, konkrétně do Přerova. Ovšem, že tato cesta nebude úspěšná bylo jasné hned po 16. minutách, kdy byl stav 3:0 pro Zubry. V polovině utkání na světelné tabuli dokonce svítil stav 7:1. Domácí trochu polevili čehož Plameny částečně využily a dokázaly snížit na 7:5. Třetí třetina však opět patřila Zubrům, kteří završili "desítku".

7.kolo, pátek 11.10.2013
HC Zubr Přerov - SKLH Žďár nad Sázavou 10:5 (4:1,3:4,3:0)
Branky a nahrávky: 6 Gazda (Řezáč, Mašíček), 11 Šnirc (Haničinec, Spěvák), 16 Hradil (Kužílek), 19 Řezáč (Mašíček, Kebza), 16 Haničinec (Spěvák, Adámek), 30 Kebza (Gazda, Řezáč), 30 Haničinec (Spěvák), 51 Šťastný (Kebza, Řezáč), 53 Haničinec (Nohál), 58 Šnirc (Spěvák, Haničinec) – 19 Gregar, 31 Šterba, 31 Škorpík (Březka), 38 Štěrba (Peška, Vítek), 40 Pazourek (Staněk, Škorpík)
Střely na branku: 47 : 29
SKLH Žďár nad Sázavou: Krásný (1–14, 31–60), Zelený (15–30) – Vítek, Vondráček, Peška, Březka, Vlček – Bednář, Staněk, Štěrba, Škorpík, Navrátil, Novotný, Gregar, Pazourek, Vacek

V neděli čekal Plameny jeden z klíčových zápasů sezóny. Na svém ledě přivítali poslední Karvinou, se kterou se podle všeho bude prát o udržení se v soutěži. Do utkání však vstoupili lépe hosté a do kabin šli s jednobrankovým vedením. Druhá třetina však patřila Žďáru, který otočil stav na 3:1. Ve třetí třetině se ovšem Baník zvedl a dokázal vyrovnat. Nakonec vítězství po dvou brankách v závěru slavili domácí. Plameny tak mají sedmibodový náskok na svého soka z Karviné.

8.kolo, neděle 13.10.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - Karviná 5:3 (0:1,3:0,2:2)
Branky a nahrávky:24 Staněk, 27 Gregar (Březka), 34 Gregar, 50 Staněk, 58 Staněk (Gregar), – 19 Pniok (Orság), 45 Orság, 50 Divoký
SKLH Žďár nad Sázavou: Krásný – Vítek, Peška, Vondráček, Březka, Vlček – Gregar, Staněk, Štěrba, Bednář, Pazourek, Škorpík, Mäki, Navrátil, Novotný, Vacek

STARŠÍ DOROST

Starší dorostence čekal v pátek i v neděli poměrně těžký soupeř a v obou zápasech si vybrali kopec smůly. Nejprve v pátek inkasovali rozhodující branku na 3:2 až v samotném závěru a i v neděli v Kolíně prohráli o gól. Je to tak již třetí zápas v řadě, který svěřenci Zdeňka Kulíška prohráli rozdílem jediné branky.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Kohouti Tábor 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 34.Němec R. (Nečas, Havránek), 35.Nedvěd - 31.Prchal Vác. (Prchal Voj.), 46.Straka, 58.Jansa (Prchal Vác.)
SKLH Žďár nad Sázavou: Vitešník (Peška) - Němec A., Machovec, Klíma, Macek, Macky, Mareček - Havránek, Nečas, Mäki(C) - Šimák, Šmída, Šlegl - Prchal, Nedvěd, Rozmarín, Němec R.

TJ SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6.Křeček, 17.Černý (Čureja), 28.Kozák (Černý), 47.Hyšpler (Jiráň) - 22.Šmída, 36.Němec R.(TS), 42.Němec A. Machovec
SKLH Žďár nad Sázavou: Peška (Vitešník) - Němec A.(C), Machovec, Klíma, Macek - Prchal, Němec R., Rozmarín - Šimák, Šmída, Šlegl - Mareček

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci hájili v neděli první extraligovou příčku proti Kometě Brno a málem se povedlo. Domácí brzo vedli 1:0 ovšem zanedlouho Brno vyrovnalo. Kometě se zhruba v polovině zápasu povedlo skóre otočit. Ovšem mladé Plameny dvěma brankami opět vrátili vedení na svou stranu. Žďár byl blízko třem bodům, ale Kometa pouhých 49 sekund před koncem vyrovnala a 28 sekund po začátku prodloužení zvrátila vítězatví na svou stranu. I tak ale drží mladší dorost fantastickou druhou pozici v extraligové tabulce.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Kometa Brno 3:4p (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Havránek (Kaut, Nečas), 33. Havránek (Nečas), 55. Nečas (Havránek, Srnský) - 18. Hasoň (Mikyska), 26. Škvrně (Čejka), 60. Gajarský, 61. Knap (Čejka, Mikyska)
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal - Havránek, Nečas, Kaut, Srnský, Geba, Jankovský, Macky, Matýs, Nedvěd, Nový, Pochobradský, Štefka, Švanda, Trejbal, Zahradník

STARŠÍ ŽÁCI

sobota 12.10.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 8:0 (2:0,3:0,3:0)
Branky a nahrávky: 4.Trejbal (Křehlík), 4.Hromádka, 21.Trejbal (Melichar), 38.Křehlík, 40.Čermák (Pelikán), 47.Melichar (Křehlík), 50.Hromádka (Pachl Z.), 54.Šerejch (Pachl Z.)

MLADŠÍ ŽÁCI

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 17:2 (5:2,10:0,2:0)
Branky a nahrávky: 1.Macek (Malenovský), 3.Brož (Doležal), 4.Brož, 8.Malenovský (Brož), 18.Malenovský (Macek), 21.Malenovský, 25.Brož, 26.Bednář (Štola), 26.Brož, 31.Bednář (Štola), 31.Malenovský (Pecka), 33.Štola, 36.Malenovský (Hrdlička), 39.Brož (Malenovský), 40.Štola, 43.Malenovský (Štola), 51.Bednář (Hrdlička)

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.