„K dnešnímu zápasu není co říct, bylo to hrozně špatné,“ konstatoval Luboš Kunstmüller

Zveřejněno 20.10.2015 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Tato stručná věta jedné z nejzkušenějších opor SKLH, vystihuje docela kompletně to, co se v sobotu večer dělo v aréně žďárských Plamenů. Bylo velice smutné sledovat, co se na domácím ledě odehrávalo. Zápas se Žďárským vůbec nepovedl a celkově by se dal popsat jako propadák. Něco málo nám k zápasu pověděl Luboš Kunstmüller.

Foto: René Rámiš

„Dneska jsme nebruslili a bylo tam všechno špatně. Dostali jsme góly v přesilovkách a na pět gólů jsme jim vlastně nahráli. Například s Kobrou to bylo úplně jiné, tam se bruslilo a tam byla smůla pouze v koncovce,“ řekl o průběhu zápasu jindy vynikající útočník s číslem 21 na zádech.

Začátek zápasu vypadal na velice solidní hokej, rychlý a kombinační, ve kterém by Plameny nemusely tahat za kratší konec – podařilo se připravit i několik pěkných šancí. Přišla i přesilovka, ale bohužel opět marnost nad marnost, protože přesilovky, to je v letošní sezóně pro Sobotkovy svěřence velký problém. A potom přišel další letošní oblíbený kousek žďárských hokejistů – individuální chyby a „námazy“ – na ty mají Plameny prostě letos pech. Vždyť minimálně u poloviny branek Buldoků byla žďárská asistence!

Přesto ale byla po první třetině stále reálná možnost vrátit se do zápasu. Na otázku, proč to tak moc domácím hráčům nešlo, nám útočník Luboš Kunstmüller, který potvrdil svou pověst před novináři mlčenlivého muže, odpověděl pouze lakonicky: „K tomu zápasu není co dodat, bylo to hrozně špatné.“ Protože víme, že Luboš Kunstmüller pro nás porušil svou zásadu neposkytovat rozhovory, jsme mu i za jeho strohost vděčni. Tento jeho komentář vystihnul celé trápení mančaftu v uplynulém zápase, a není třeba jej nějak rozvíjet.

Během zápasu dokonce část diváků opouštěla tribuny. I na tyto pocity jsme se Luboše zeptali. „Snažili jsme se makat dál, abychom si diváky získali zpět na svou stranu, což se nám ale nepovedlo. Takže uvidíme, jak se nám to podaří v příštím zápase,“ povzdechl si ze srdce. Naštěstí alespoň většina „kotle“ vydržela a fandila až do úplného konce zápasu. Tím si Plameny ověřily, že mají opravdu věrné fanoušky, pro které platí: „v dobrém i ve zlém“. Rozhodně by ale neměly takto hazardovat s jejich přízní.

A co nám odpověděl „výřečný“ plamenný útočník na otázku ohledně příštího zápasu se Sokolovem? „Budeme se snažit a vyhrajme.“ Tak doufejme, že už se prokletí Plamenů zlomí, a držme jim palce víc, než kdy dřív.