Dostupné kategorie

V listopadu 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
1.11.Žďár jede na horký led lídra tabulkyHOD - ZNS 3:0, 16.kolo | mkH O D O N Í N – První listopadová středa napíše již šestnáctý díl seriálu 2.hokejová liga. Žďárští hokejisté absolvují kilometrově nejdelší cestu na jih Moravy, kde na ně čeká souboj s aktuálním lídrem tabulky, hodonínskými Drtiči. Pro Plameny to bude druhý s celkově tří utkání hraných na ledě soupeřů v řadě. Kuchyňova družina se pokusí obhájit nedávné vítězství nad Hodonínem na Bouchalkách a navázat na nedělní úspěch v Trutnově.
2.11.Žďárští střelci vyšli v Hodoníně naprázdnoHOD - ZNS 3:0, 16.kolo | jb, mkH O D O N Í N - Poprvé v sezóně žďárští hokejisté nevstřelili ani gól. V 16. kole nechali vyniknout hodonínského gólmana Marka Peksu. Na ledě lídra tabulky inkasovali od Drtičů v úvodu každé třetiny jeden gól a prohráli 0:3. Hvězdou zápasu byl domácí útočník Roman Barták, který Slámu překonal hned dvakrát, spoustu dalších šancí ale žďárský gólman pokryl a zabránil debaklu. Žďárský SKLH, který o víkendu čeká volný los, sice drží čtvrté místo v tabulce, ale sedmý Nymburk na něj ztrácí jediný bod.

Ilustrační foto: Veronika Marková

5.11.Zemřel Petr Bavor. Postrach gólmanů i klavírista, co měl rád životBohumil TrávníkBohumil Trávník pro Hitmagazín zavzpomínal na svého dlouholetého spoluhráče Petra Bavora, který odehrál u Sázavy celkem devět sezon a patří mezi legendy žďárského hokeje. Brněnský rodák, na jehož kousky pamětníci dodnes vzpomínají, před měsícem zemřel.
7.11.Útočníkům to nelepí. Méně gólů dala jen ChotěbořjbZatímco hra dozadu a výkony gólmanů jsou spolehlivější než loni, SKLH Žďár zatím zaostává ve střelecké produktivitě. V 15 zápasech Plameny nastřílely 45 gólů. I poslední Kutná Hora nasázela o tři góly víc než Žďár. Hůře je na tom v produktivitě už jen předposlední Chotěboř s 35 trefami v 16 zápasech. Střelecky se trápí i kapitán Jiří Plachý.

9.11.Plameny zakončí třízápasovou venkovní sérii v KolíněKOL - ZNS 7:6, 18.kolo | mkK O L Í N – Hokejisté SKLH Žďár nad Sázavou po týdnu opět vyjedou na druholigový led a potřetí za sebou to bude led soupeře. Po zápasech v Trutnově, Hodoníně a volném kole, nastoupí dnes v Kolíně proti místním Kozlům. Duelem s tímto tradičním soupeřem uzavřou Plameny třízápasový „trip“ a v neděli je již opět budou moci vidět domácí fanoušci na Bouchalkách.
9.11.Žďárští nezvládli konec zápasu. Z přestřelky v Kolíně mají bodKOL - ZNS 7:6, 18.kolo | jb K O L Í N - V divokou přestřelku se změnil zápas 18. kola druhé ligy mezi Kolínem a Žďárem. Plameny, které se v posledních zápasech střelecky trápily, skórovaly celkem šestkrát. Přesto to na tři body z ledu neoblíbeného soupeře nestačilo. Kozlové dvakrát prohrávali o dva góly, přesto srovnali a zápas za stavu 6:6 dospěl do prodloužení, které po minutě rozhodl dorážkou kolínský Pavel Kubát.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

12.11.Po čtyřech kolech Plameny opět na BouchalkáchZNS - KHO 5:2, 19.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejisté s plameným „Ž“ na hrudi mají za sebou tři zápasy na ledech soupeřů a volné kolo. Po téměř třech týdnech se v neděli opět představí vlastním divákům na domácím ledě na Bouchalkách. Soupeřem jim bude poslední celek tabulky TJ Sršni Kutná Hora.
13.11.Plameny splnily povinnost a Sršňům nadělily „bůra“ZNS - KHO 5:2, 19.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Těžké utkání proti poslednímu celku, ve kterém nemohly Plameny v roli favorita moc získat, ale mohly hodně ztratit, žďárští hokejisté zvládli. Soupeř odolával v první třetině, kdy domácí marně hledali recept na dobrou defenzivní hru Sršňů, kteří dokonce šli do vedení. Ve zbývajících dvou třetinách však již Plameny jednoznačně splnily roli favorita a nedaly Kutné Hoře šanci. K obratu zavelel famózním sólem Ondřej Ježek a dvěma trefami přispěl k výhře Miroslav Bukáček.

AKTUALIZOVÁNO - OHLASY

14.11.„První třetina byla odrazem zápasu v Kolíně“, myslí si Miroslav BukáčekZNS - KHO 5:2, 19.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Pět branek v síti Kutné Hory, z toho čtyři zařídila první Bukáčkova formace. Dvě branky vstřelil sám její centr a ještě přidal jednu asistenci. Tato fakta redakci velmi usnadnila rozhodování o tom, koho si pozvat k ohlédnutí za devatenáctým kolem druhé hokejové ligy. Nejen se svými dojmy se s námi podělil jeden z nejzkušenějších hráčů žďárských Plamenů Miroslav Bukáček.

16.11.Plameny se pokusí vypálit břeclavskou tvrzBRE - ZNS 5:4, 20.kolo | mkB Ř E C L A V – Nynější období domácích zápasu dnes přeruší zájezd žďárských hokejistů na jih Moravy. Od Sázavy se vydají k řece Dyji do Břeclavi, kde na ně čekají místní Lvi. Plameny zde čeká souboj o kontakt s horní polovinou tabulky. Jihomoravané jsou však doma těžký soupeř a Lvi v Alkaplast aréně body moc nerozdávají. Plameny se ale pokusí ji vypálit a konečně odtud přivést body, což se naposledy podařilo jejich předchůdcům před patnácti lety.
16.11.Torzo týmu sahalo na body v Břeclavi. Nedosáhlo BRE - ZNS 5:4, 20.kolo | mk, jbB Ř E C L A V - Žďárští hokejisté podruhé za sebou ztratili nadějně rozehraný zápas na cizím stadionu. I když v Břeclavi celý zápas dotahovali, v 53. minutě se jim povedlo šťastným gólem srovnat na 4:4. Jenže domácí Zháňal dvě minuty před koncem povedenou tečí pod břevno Slámovy branky zápas zlomil na břeclavskou stranu. Na to už Žďárští, kteří třetí třetinu odehráli po zranění Martina Sobotky jen na dvě pětky, odpověď nenašli. Výhru Lvů řídil čtyřmi body (1+3) matador Miroslav Barus, na žďárské straně se třemi asistencemi blýskl jeho jmenovec Bukáček, gól a přihrávku přidal Ondřej Ježek.

19.11.Domácí trojboj zahájí Žďár přímým soubojem s Vajgarem o páté místoZNS - JHR 6:4, 21.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Z posledních pěti utkání odehráli hokejisté žďárského SKLH čtyři na hřištích soupeřů. Nyní se los obrací a příznivce Plamenů čeká maraton tří domácích utkání během jednoho týdne. K prvnímu z nich si Kuchyňova družina pozvala hokejisty jindřichohradeckého Vajgaru.
20.11.Skvělý úvod vynesl Plamenům tři bodyZNS - JHR 6:4, 21.kolo | jbŽďárští hokejisté přímý souboj o páté místo zvládli. Soupeře od Vajgaru v prvních dvou třetinách jasně přehrávali, diváky dostávali do varu povedenými gólovými akcemi a vedli už 5:0. Ve třetí třetině ale přišel útlum, Jindřichohradečtí se chytili dvěma góly a v závěru sahali po bodu. Definitivně je zlomil až Manův gól na 6:4 do prázdné brány jedenáct vteřin před koncem. Jiří Man se blýskl dvěma góly a asistencí, povedený večer prožil i Jan Kočan, který si v prvním zápase po zranění připsal dva body při úvodní smršti.

21.11.Trošku jsme to pro diváky zdramatizovali, glosoval střelec ManZNS - JHR 6:4, 21.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Velkou podívanou v neděli připravili žďárští hokejisté téměř osmi stovkám fanoušků. Z jasného zápasu, který mohli dohrát v exhibičním tempu ale nechtěně udělali drama a báli se do posledních vteřin o výsledek. KLH Vajgar v závěrečné části dotáhl ze zdánlivě beznadějného stavu 5:1 na rozdíl jediného gólu a sahal po remíze.

22.11.První polovinu uzavře duel s TechnikouZNS - TEC 3:4, 22.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhý ze tří domácích zápasů v řadě odehrají ve středu Plameny proti jednomu z nejkvalitnějších soupeřů naší skupiny. Na Bouchalkách se představí Technika Brno. Duel mezi Žďárem a brněnskými Vysokoškoláky zároveň uzavře první polovinu základní části letošního ročníku třetí nejvyšší soutěže.
23.11.Po třetině bez bodu, po druhé třem nadosah. Nakonec Plameny padly v prodlouženíZNS - TEC 3:4, 22.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - První polovinu základní části zakončil SKLH Žďár porážkou. Dva body za výhru v prodloužení si z Bouchalek odvezli hráči brněnské Techniky, kteří byli od prvních minut o krok napřed a nenechali se zničit úvodním tlakem jako minule Jindřichův Hradec. Žďárský kouč Kuchyňa sáhl k výměně gólmanů už po druhém gólu v 15. minutě. Tomáš Linhart pak jistými zákroky pomohl týmu zpátky na nohy. Po vynikající druhé třetině jeho spoluhráči zápas srovnali a ve třetí sahali po třech bodech. Za stavu 3:3 ale duel s druhým týmem tabulky dospěl do prodloužení, které už po třinácti vteřinách rozhodl druhým gólem v zápase brněnský útočník Karel Benýšek.

24.11.„S Technikou jsme hodně propadali v útoku,“ bilancoval pendl Robert Krejnus ZNS - TEC 3:4, 22.kolo | jbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Tři infarktové zápasy mají za sebou žďárské Plameny. Dvakrát sice fanoušky zklamaly výsledkem, rozhodně se ale nedá říci, že by je nudily. V Břeclavi prohrál SKLH Žďár gólem necelé dvě minuty před koncem, Jindřichův Hradec byl v závěru nedělního zápasu kousek od vyrovnání a ve středu v souboji s druhým týmem tabulky se rozhodovalo až v prodloužení. Nastavení hráči Techniky utnuli gólem už po třinácti vteřinách.

26.11.Domácí trojzápas vyvrcholí sousedskou. Lvi již opět brousí zuby i drápyZNS - CHT 1:2, 23.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V neděli se potřetí během jediného týdne představí žďárští hokejisté na domácím ledě. Druhou polovinu základní části otevře regionální derby. Po úspěchu proti Vajgaru, poloúspěchu proti Technice přijíždí na Bouchalky předposlední celek tabulky HC Lvi Chotěboř. V tomto případě však dvojnásob platí rčení, že derby nemá favorita a postavení obou celků v tabulce nemá žádnou vypovídající schopnost ohledně favorita utkání, případně spíše naopak…
27.11.Triumf slavil Kousal a chotěbořský antihokejZNS - CHT 1:2, 23.kolo | jbŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Potřetí v sezóně porazili hokejisté Chotěboře ve vypjatém derby rivaly ze Žďáru. Na Bouchalkách tentokrát dokázali otočit díky bezchybnému gólmanu Romanu Kousalovi zápas. Plameny pálily jednu tutovku za druhou, neproměnily ani dvě dlouhé přesilovky pět na tři, ze 44 střel dostaly do branky jedinou, když se v polovině první třetiny trefil v přesilovce Robert Krejnus. Jenže minutu před koncem druhé třetiny hosté srovnali po chybné rozehrávce gólmana Tomáše Linharta a tři body jim vystřelil sedm minut před koncem úspěšným průnikem Jiří Zemánek. Plameny už se v hodně nervózním závěru nedokázaly přes obranný val protlačit k vyrovnání.

AKTUALIZOVÁNO O KOMENTÁŘ TRENÉRA KUCHYNI

28.11.„Kousal vypsal speciální prémie,“ prozradil kapitán Chotěboře PelánZNS - CHT 1:2, 23.kolo | jbŘecký myslitel Hérakleitos z Efesu tvrdil, že „dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“. Hokejisté Chotěboře to beze zbytku popřeli. Derby se Žďárem vyhráli v nové sezóně už potřetí. I když po předchozích dvou výhrách už se o dobytí Bouchalek jako o překvapení mluvit nedá. Zatímco domácí borci se z kabiny trousili zkroušení, protože jim i přes místy drtivou převahu na ledě výhra opět utekla, chotěbořský kapitán Pavel Pelán si tříbodový večer užíval.